Çok yorgunsan yaşlılara yer verir misin?

Akşam işten çıktın, otobüse metroya bindin ve içerisi tıklım tıklım. Bir tane 60 yaşlarında amca teyze veya hamile veya sakat birisi gelse yer verir misin? ya da bunlardan hangisi öncelikli olur?

0|0
20|20

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 19

• Hayır

0|1
    0|0
  • Bazen çok yorgun oldugum zamanlar veremiyorum utanıyorum bakmak istemiyorum ama kalksamda bu sefer yere yıgılcamı biliyorum ama kalkacaksamda engelli ya da 7 8 aylık hamilelere kalkarım çok kötüde olsam

0|1
    0|0
  • veririm

0|1
    0|0
  • veririm

0|1
    0|0
  • Yaşlıya yer vermem. Diğerleri içinde bir beklerim yer veren yoksa kalkarim. Önceliğim sakat olur

0|1
    0|0
  • Her durumda yer veriyorum.

0|1
    0|0
  • Evet, bakarım hangisi daha çok zorlaniyorsa ona veririm

0|1
    0|0
  • Her zaman veririm ne durumda olursam olayım.. vermek zorundayım çünkü

0|1
    0|0
  • Veririm

0|1
    0|0
  • Veririm

0|1
    0|0
  • hamileyse kalkarım

0|1
    0|0
  • kesinlikle veririm

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • veririm sakata

0|1
    0|0
  • Evet hertürlü yer veririm yaslilara , hamile olanlara ya da sakatlara.

0|1
    0|0
  • bir kere bayanim o tıklım tıklım otobuste hic kendimi sürtünduremem üstüne yorgunum hic şansı yok yani adam gibi adamlara hakkımı savarım ellenmek igrenc bisy vicdanim hic titremez

0|0
    0|0
  • Ya amcalar genelde laf söylemez ama ben zaten yaşlılara yer veririm de güne gidip de dır dır konuşup yorgun ayağı yapıp gençlere laf söyleyen teyzelere hayatta vermem

0|0
    0|0
  • Hayir, çünkü hamileyim 😄

0|0
    0|0
  • Her türlü vermeye çalışıyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Şu zamanlarda kendini modern dünya insanı olarak tabir eden ve eğitimliyim ben triplerinden geçilmeyen bir takım genç grubu parasını verdiğim koltuktan kalmak zorunda değilim gibi bir takım sözler sarf ediyorlar. Bu tamamen büyüğe saygı ve geleneklerimizle alakalı olan bir şey aslında. Böyle bir şey yurt dışında da eminim vardır ancak yurt dışı sevdalısı gençlerimiz oradaki vatandaşların ne kadar yanlış, pis ve asi davranışlarına tav olduklarından bunu gözlerinden kaçırmış olabilirler.

Yetiştiriliş tarzım ve hayata bakış açımdan dolayı kesinlikle yer veririm. Ancak kalkmayan birisine de otobüste hep birlikte baskı kuran amca-dede tiplerine de delirmiyor değilim.

0|0
    0|0
  • Hiç fark etmez ben yer veririm

0|1
    0|0
  • Sakatsa kimse yer vermiyorsa veririm.
    Ben bir keresinde çok ateşiydim ateşim vardı ayakta zor duruyordum ve bazen düşüyor gibiydim ve hiçkimse yer vermedi. O güne kadar herkese yer veriyordum ve o gün sadece sakatlara, hastalara ve göbeği şişmiş hamilelere yer vermeye karar verdim. İstediği kadar yaşlı olsun duruşu iyiyse asla yer vermem.

0|1
    0|0
  • Ben kalkarım kim oturursa onun olsun niye kasayım kendimi ve de O bakışlara maruz kalmaktansa inan ayakta yolculuk daha mantıklı güven bana

0|1
    0|0
  • Veriyoruz
    Vaziyetler zevkten önce gelir

0|1
    0|0
  • Sakat ve hamilelerde veririm ama yaşlılara cok güvenemiyorum bedava diye ekmek almaya gidiyorlar otobüsle

0|1
    0|0
  • Benim olabileceğim herhangi bir durumun onda olması, onda daha büyük etki yaratacağından, ayağa kalkmama herhangi bir engel olmadığı sürece yer veririm

0|1
    0|0
  • Benim yorgunluğum 55 ustüne geçerli değildir.
    Terbiyem böyle.

0|1
    0|0
  • Veririm tabikide. Bizden daha güçsüz durumda büyüklerimiz.

0|1
    0|0
  • Çok yorgunsam yaşlıdanda yer isterim zaten :D

0|1
    0|0
  • Veririm tabi engelli önceliğim olur

0|1
    0|0
  • Her türlü veririm yorgunsak ölmedik ya dana genciz.

0|1
    0|0
  • elbette veririm

0|1
    0|0
  • Evet tabii ki

0|1
    0|0
  • Yer veririm sonuçta yorgunluktan ölmem

0|1
    0|0
  • Ayakta duracak halim yoksa ayağa kalkmam otururum :D ama genelde ayakta durmayacak halim olmuyor haliyle hep ayakta gidip geliyorum metro da her işe giderken de gelirken de full+full oluyor... Alıştırdım bünyeyi köşeler benim olsun yeter :D

0|0
    0|0
  • niye vermeyeyim? insanlik ölmedi

0|1
    0|0
  • Hiç farketmez otobüste ya da herhangi bir toplu taşıma aracında yer yoksa kalkıp yer veririm kendi durumum farketmez...( yaşlı erkeke ya da kadın - çocuklu bayan - hamile bir bayan vvs vs )

0|0
    0|0
  • Normalde veriyorum da son 1-2 aydır ayağım sıkıntılı olduğu için vermiyorum çünkü benim durumum daha kötü :D

0|0
    0|0
  • Hep yer veriyorum bir gün biz de yaşlanacağız o zamanı düşün :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...