Onlar nasıl başa çıktılar?

Bu konu hakkında görüşlerinizi çok merak ediyorum. Bu belki sizin anne babanızda belki akrabalarınızda belki tanıdıklarınızda belki de sadece duyduğunuz bir şey olabilir. Eski zamanlarda erken evlilik vardı ve daha çocuk sayılabilecek kişiler evlenip çoluk çocuğa karışabiliyordu. Kimisi bütün bunlara rağmen mutluydu ve hala mutlu. Kimisi ise mutsuzdu ve hala mutsuz. Kesinlikle erken yaştaki evliliği onaylamıyorum. Sadece o zamanın şartları diyebiliyorum. Ancak bu benim için hala bir merak konusu. Çünkü nasıl başa çıkıldı bütün o sorunlar karşısında. Hatta basit bir örnek vereyim.12 yaşındaki kızlar evlenip doğum bile yapıyorlardı. Şimdi ise 20 yaşlarındaki evlenmek üzere olan kızların bile hatta 30 lu yaşlar bile buna dahil. İlk gece korkusunu abartabiliyorlar. Doğumdan sırf korkulduğu için yumurtalıklarını aldıran bile var. Çocuk telaşına girmek istemediği için veya sırf kariyer yapacağım diye kürtaj olanlar var. O küçük yaştaki oğlan çocukları tarlalarda dağlarda çalışıyordu. Ne için? Ailesine bakabilmek evine ekmek sokabilmek için. Ama şimdi 30 lu yaşlarına gelmiş bir adam ailesine bakması gerektiğinin ve ailesini koruması gerektiğinin bile farkında olmayabiliyor. Tabiki eski zamanlarda olan erken evlilikleri ve bütün o gelenek denilipte yapılan onca gereksiz şeyi onaylamıyorum. Sadece şunu soruyorum. O zamanlar o çocuklar bütün bu şeylerle nasıl baş ettiler? Görüşlerinizi bekliyorum.

0|0
15

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...