Onlar nasıl başa çıktılar?

Bu konu hakkında görüşlerinizi çok merak ediyorum. Bu belki sizin anne babanızda belki akrabalarınızda belki tanıdıklarınızda belki de sadece duyduğunuz bir şey olabilir. Eski zamanlarda erken evlilik vardı ve daha çocuk sayılabilecek kişiler evlenip çoluk çocuğa karışabiliyordu. Kimisi bütün bunlara rağmen mutluydu ve hala mutlu. Kimisi ise mutsuzdu ve hala mutsuz. Kesinlikle erken yaştaki evliliği onaylamıyorum. Sadece o zamanın şartları diyebiliyorum. Ancak bu benim için hala bir merak konusu. Çünkü nasıl başa çıkıldı bütün o sorunlar karşısında. Hatta basit bir örnek vereyim.12 yaşındaki kızlar evlenip doğum bile yapıyorlardı. Şimdi ise 20 yaşlarındaki evlenmek üzere olan kızların bile hatta 30 lu yaşlar bile buna dahil. İlk gece korkusunu abartabiliyorlar. Doğumdan sırf korkulduğu için yumurtalıklarını aldıran bile var. Çocuk telaşına girmek istemediği için veya sırf kariyer yapacağım diye kürtaj olanlar var. O küçük yaştaki oğlan çocukları tarlalarda dağlarda çalışıyordu. Ne için? Ailesine bakabilmek evine ekmek sokabilmek için. Ama şimdi 30 lu yaşlarına gelmiş bir adam ailesine bakması gerektiğinin ve ailesini koruması gerektiğinin bile farkında olmayabiliyor. Tabiki eski zamanlarda olan erken evlilikleri ve bütün o gelenek denilipte yapılan onca gereksiz şeyi onaylamıyorum. Sadece şunu soruyorum. O zamanlar o çocuklar bütün bu şeylerle nasıl baş ettiler? Görüşlerinizi bekliyorum.

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü o zamanlar insanlar daha olgundu ve yaşam ömrü ortalama 40 senedi 12 yasında evlenmese bile 15 veya 16 yaşında evleniyorlardı zaten dinimizde erken yaşta evliliği teşvik ediyor çünkü zinaya engel oluyor ve olgunlaştırıyor artık zaten dünyanın dengeside ondan bozuldu ne erkekler ne de kadınlar eski insanlar kadar olgun degiler günümüzde

0|0
    0|0
    • 2ay

Erken evlilik hani zorla olmamalı. Dini açıldan bakıldığında da zorla olmamalı ve ben evliliğin belli bir yaşa geldiğinde yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bir çocuğun bir çocuk yetiştirmesi ne kadar doğru? Ama o zamanın insanları ve bu zamanın insanları arasında kişilik kesinlikle değişti.

• 2ay

Biz sadece işleri zorlaştırdık kendimize eziyet ediyoruz keşke imkanım olsada 1000 yıl onceye gidebilsem modern cağ a kole olcama 1000 sene önce özgür yaşayıp hayatımı devam etirirdim rica ederim inşallah size bir yardımım dokunmuştür :)

• 2ay

Tabiki fikirleriniz hoşuma gitti.

En İyi Kız Görüşü

• Sanırım o Zamanlar kadınlarda beklenti yoktu.
    Ne kadar beklenti içine girersen o kadar mutsuz olursun.
    Kadınlarda bir kabulleniş vardı. Evlendiği Zaman tekrar babasının evine dönemeyeceğini biliyordu. Bu yüzden kendi evinde ne yaşarsa yaşasın katlanmak zorundaydı.
    Günümüzün sorunu tembellik evet. Küçük yaştan itibaren hem erkekler hem de kızlar çalışıyordu o Zamanlar. Yetkinlik kazanıyorlardı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Aslına bakarsan çok da baş ettikleri söylenemez. Cahillik sebebi ile yapılan evlilik ve çocuk sahibi olmaları toplumun am*na koydu. Toplumun haline bak magandadan geçilmiyor.

0|0
    0|0
    • 2ay

Doğru bir şey değil zaten. Çocuk yetiştirmekte ayrı başına bir konu. Haksız değilsiniz ama.

• 2ay

Rica ederim ben de sizin görüşleriniz için teşekkür ederim. KSde böyle iki kelime edilecek az insan var. :D

• 2ay

Hiç önemli değil. Bunu duyduğuma sevindim. Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Çünkü bu kadar uzun ve karışık bir konusu olan yazıya çok görüş alamayacağımı biliyordum.

• Zaman'ın şartları öyleymiş şimdi herkesin gözü açıldı hemen hemen Nasıl kaldırıyorlar onu yaşamayan bilemez bence

0|0
    0|0
  • Hayatını mı yazdın

0|0
    0|0
  • iş arıyorsun, ülkenin genel durumunu anlatıyorsun belli değil... nasıl bir iş arıyorsun?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...