Kendimi Tanıyamıyorum?

Şu an fark ettimde hiç kendim gibi değilim artık. İçimi tanımadığım insanlara dökmek istiyorum eğer dinlerseniz. Sorunum bir aşk acısı değil. Ben liseyi yatılı okudum, evim yakındı. İlk iki yıl çok güzel yurt anıları edindim. Çok aktif cesur biriydim. Sevilirdim ve yatılılıkla çoğu kişinin yaşayamayacağı güzel tecrübelerim oldu. Lise üçte bişey fark ettim. Hep enerjiktim falan diyorum ya aslında bunu insanların bana yaptığı hataları takmayarak yapardım. Üzülmemek için enerjik olurdum kafamı dağıtmak için bir nevi. Yatılıktan nefret ederdim ama okul bana insanlar içinde basıl duygularımı saklayacağımı insanlara kendimi nasıl sevdireceği öğretti. Üçüncü aınıfken kardeşim dediğim ailemden çok gördüğüm insanlarla bir kavga ettik. Benimşe ilgisi olmayan bir olay yüzünden hepsiyle (erkekler ve samimi olduğum iki kişi hariç) aram bozuldu. Fark ettim ki bu güzel arkadaşlıklar hep tek yönlüymüş ve beni hiç gerçekten kendilerinden hissetmemeişler. Bu benim için büyük bir olay ve hala atlatamıyorum. (Ki normal ben bunu atlatırdı.). Sonra lise sonda (hem bu olaylar ama yüzde seksen eğitimle alakalı) okul değiştirdim. Okulda kızlarla galan aram iyi olsa da önceden yeni insanlarla tanışan ve birçok olayın ğstesinden gelen ben içime kapanmaya başladım. Kendini ezdirmek gibi bişeydeğil ama korkaklığım beni çoğu zaman sert, bazen sevimli bazen itici biri gibi gösterdi. Zaten son yıl ders çalışmaktan vakit yoktu ve gğzel arkadaşlıklar edinsemde zart zurt mesajlaşacak arkadaşlık kuramadım. Bu yıl mezuna kaldım ve bilmiyorum bişeyler yanlış benle ilgili. Aynaya bakıyorum güzel görünüyorum ama bu bendeğilin sanki benim zevkim değil benim tarzım duruşum değil. Mutlu görünüyorum ama değilim. Cesur değilim. Anksiyete gibi sorunlar yaşıyorum fazla düşünmekten ortaokuldan beri ama başa öıkabiliyordum. bunları kaldırıyo gibi görünüyorum ama kendim gibi hissetmiyoeum ve napıcam? Hayatta ne istediğimi bilmiyorum? Yaşlanmış hissediyorum ama 18im?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bence çoook güçlü bir kızsın küçük yaşına rağmen. Bu sorunları yine tak başına halledeceğine, çok mutlu olacağına yürekten inanıyorum.. Biraz sabırlı ol sadece ve hayata karşı ılımlı olmaya devam et. Zor bunu yapmak ama sen başarırsın..

1|0
    0|0
    • 2ay

çok teşekkürler yorumun için

En İyi Kız Görüşü

• sana kendini hatırlatcak benliğine kavuşturcak şeyleri yap hayat gerçekten çok kısa ve her anı dolu dolu yaşamak gerekiyo bu hayatta sağlam bir tane dost edin kendine herşeyini anlatabilceğin seni yarıyolda bırakmıcağına inandığın inan sana iyi gelcek çünkü bizi kendimize yabancılaştıran şeylerin başında içimizdeki yalnızlık geliyo önce bundan kurtul çık dışarı çek havayı içine bak bugünde yaşıyorum sana inat hayat de yaşadığın müddetçe hep bir umut var sende içindeki umuda tutun eski sene geri dönebilceğin umuduna

0|0
    0|0
    • 2ay

Evet haklı olduğun şey yalnızlık beni böyle yaptı. yalnızlıktan dolayı çok sert mizaçlı oldum. Ailemle kalmak da etkiledi yani ailemin yaşı da büyük babam 60 annem 53 falan. Beni olgun görüyolar evet yaşıylarıma göre olgunum ama yine de yaşım belli. Olgun olduğunu düşündüklerinden benimle siyaset , kendilerinden alan dertleşiyorlar. Yani bu güzel bişey ama bu kadar karamsar olmak istemiyorum onların bakış açısıyla olaylara bakmak istemiyorum.

• 2ay

Teşekkür ederim umarım seninde aklında sorular varsa çözülür 😊

• 2ay

Umarim :)

Erkekler Ne Diyor 6

• 18de olur böyle şeyler deyip geç :D Çok detaya inersen zevksiz gelir herşey, o yaşta olmanın tadını çıkart bir 5 yıl sonra herşey eziyet olacak.

0|0
    0|0
  • boyle yasayip gidecen iste

0|0
    0|0
    • 2ay

Böyle yaşamak istemiyorum. Eğer böyle yaşanıaksa hiç yaşama daha iyti

• Kendini iyi ifade etmişsin tebrik ederim

0|0
    0|0
  • bence çevrenne bir bak bütün olayını değiştir sonra kendine gelirsin gelmezsen ben bu işi bilmiyorumdur

0|0
    0|0
    • 2ay

Bilmiyorum işte napıyım. Öncesen ben hayatı kontrol ederdim şimdi sürükleniyorum. Saçımı kestim değişiklik olsun diye ona bile ne ğzüldüm me sevindim. Çoğu şey birşey fark etmiyo benim için umarım anlatabildim

• 2ay

Ben yoruldum hayat diyosun yani

• Ergenliğin bitiş evreleridir çok şaapma

0|0
    0|0
  • La cok uzun yazmissin okuyamadim da ozet gecersen dinlerim sesli

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kendini ifade edebilmişsin. Bazılarımız bunu da yapamıyoruz. Bir boşluk var sanırım sende. Doldurmayı dene. İnsanlarla çok samimi olmaman ve eski gözle bakmaman senin için eksiklik olamaz değildir. Başka birşeyler vardır. Tabi anladığım kadarıyla n

0|0
    0|0
    • 2ay

Bilmiyorum tam olarak bendeki ne. Ama zor geliyor çoğu şey. Özellikle mezuna kalmam da beni çok etkiledi. Artık hayata çok dha karamsar baktığımı fark ettim. Cerrah olmak istiyorum ama olunca nolucak elli altöış yıl koşuşturmaca ve çoğu mutlu bile geçmiycek tıpa girince de hep çok çalışıcam doktor olunca da ve bu şekilde yaşamak para kazanmak zorundayız ama bu şekilde oluşmuş toplum kalıplarıyla yaşamak istemyiroum. Çopuzaman böyleydim. Diplomamı alıcam çalışıcam ama öok anlamsız geliyor bunlar. Gereksiz bir döngğ gibi görüyorum artık

• 2ay

Haklısın öyle. Hayatında bir anlam olması lazım.

• Ben de

0|0
    0|0
Yükleniyor...