Kadınlar ve erkekler eşit midir?

Ben her konuda eşit olduklarını düşünmüyorum

0|0
10|34

En İyi Erkek Görüşü

• Saçmalık. Hicbir konuda eşit değiller. Biri digerinden üstündür denemez ama eşitlik farklı bisey. Görevleri farklı bir kere. Baba çocuklarına annelik yapamaz abine git insaatta calış dersin ama gece karanlıkta ablana bakkala git bile diyemezsin.. vs.

0|0
    0|0
    • 2ay

çok mantıklı işde demek istediğim tam olarak bu

• 2ay

çok haklisin işde ben kadın erkek eşittir kelimesi yerine insanlar eşittir denmesini isterdim sonuç da insanlık denince kadını erkeği yaşlısı genci engellisi sagliklisi hepsi içinde işde bu doğru bir önerme olurdu

• 2ay

Hmm :)

En İyi Kız Görüşü

• Degil

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• Normal şartlarda kadın erkek eşittir ama bazı kurumlara göre kadın sadece erkeğe hizmet etmek zorundadır.

0|0
    0|0
  • Şuanda maalesef öyle değil. Ama öyle olması gerekiyor

1|0
    0|0
    • 2ay

bence hiç öyle olması gerekmez herkez yerini görevini bilecek

• 2ay

tabiyki öyle budurm halka doğru bir şekilde yansitilmaliydi bu eşitlik zirvaliklari yüzünden boşanan çift bile gorduk

• 2ay

Eğer böyle bişe varsa doğru söylüyorsun doğru bir şekilde yansıtılmalı yoksa ulkemizin durumu iyice vahim olacak

• değiller ama birbirlerini dengelerler

1|0
    0|0
  • Tamamen eşit değiliz

1|0
    0|0
  • Kadınlar bence daha fazla haklara sahip. Örneğin bir kadının anne babası vefat ettiğinde babasının maaşı kendine geçer ama erkeklerde öyle değildir erkek çalışmak zorundadır.18 yasından sonra erkekler babasının sigortasından faydalanamaz ama kadınlar hayatının sonuna kadar bu sigortadan faydalanır. Gene toplum içerisinde centilmenlik ve kolaylık sağlanır kadınlara. Eskiden kadınlar ezilir değer görmezdi. Atatürk ile birlikte kadınlar toplum içerisinde çok önemli konuma geldi. Ancak şu an ülkeyi yönetenler kadınları biraz daha geri plana atmakda ısrarcı

0|0
    0|0
  • Degiller ve esit olamazlarda

1|0
    0|0
  • Değil
    Prenses pamuktan pinokyo odundan yapılmazdı

0|0
    0|0
  • Her konuda esit degiliz

1|0
    0|0
  • hukuk onunde esittir...
    sosyal statu ise kisinin zeka emek ve becerisiyle kazandigi statusuyle ustun olur mesala docent olmus bir kadin kiraathanede oyun oynayan bir erkekten ustundur...

0|0
    0|0
  • Degiller

0|0
    0|0
  • Kadın ve Erkek denktir, eşit değil.

0|0
    0|0
  • değil fark var

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Kadın + Erkek = biz

0|0
    0|0
  • Degildir.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Birbirini tamamlayan 2 ayrı cins nasıl eşit olsun :)

0|0
    0|0
  • Dinimiz eşit olarak gormektedir Bakış açısına göre değişir ama eşit olarak gorunmuyor

0|0
    0|0
  • değil ve zaten eşit olursalar asıl eşitsizlik o zaman olur :D

0|0
    0|0
  • Değil

0|0
    0|0
  • Eşitliği adaletle ilgili bir kavram olarak ele aliyorum ve esittir diyorum.

0|0
    0|0
  • hayır degiliz artılarımız ve eksilerimiz var

0|0
    0|0
  • Atatürk'e göre evet bende hemfikirim

0|0
    0|0
  • Değiller

0|0
    0|0
  • Asla eşit değildir

0|0
    0|0
  • Degildir

0|0
    0|0
  • kadın erkek eşit doğar sonra kadın erkeği yüceltir ve kendisini ezer.

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Bence değildir kadınlar daha üstün

0|0
    0|0
  • insan gurubu oldukları için evet eşit...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 9

• Tabi ki eşit değil. Mesela erkek yapar kız yapamaz. Erkek gecenin kaçı olursa olsun dışarı çıkabilir ama kadın çıkamaz ya farklı damgalar yer ya da başına bir iş gelir. Erkekle bir bayan gücü asla bir olamaz.

0|0
    0|0
  • Hayır tabii ki
    Kadınlar daha üstün 👑👑

1|2
    0|0
  • kadınlar daha üstün çünki vajinaları var

0|0
    0|0
  • Bazı konularda kadınlar bazı konularda da erkekler daha üstün zaten tamamen eşit olsalar ayrı iki cinsiyet olmazlardı

0|0
    0|0
  • Fiziki konuda elbette değildir, sosyal statü ve hukuk önünde ise herkes eşittir

0|0
    0|0
  • Olamazlar ama adalet sağlanabilir

0|0
    0|0
  • Hangi konularda dusünmüyosun

0|0
    0|0
    • 2ay

misal bir kadının bir erkek gibi giyinmesini doğru bulmam sonra erkeğin de kadın gibi kivirtmasini doğru bulmam daha bir sürü şey var kadının erkekten ayrıldığı bir noktada ilişkiler

• 2ay

Bende çok sıkıldım naparsın işte anlatsakta anlamayan geri düşünceye sahip insanlarla neyi tartışalım artık yoruldum

• 2ay

çok haklisin gereksiz

• Bence olmalıda

0|0
    0|0
  • Kısmen eşittir

0|0
    0|0
Yükleniyor...