Erken evlenenler yüzünden psikolojim bozuldu?

24 yaşındayım etrafımdaki çoğu yaşıtım evli ya da nişanlı. Eskden akrabalarımın düğününe giderdim şimdi arkadaşlarımın düğününe gidiyorum benim bir adayım bile yok. Etrafımdakilerde sürekli sen bu gidişle evde kalırsın diye baskı yapıyolar. Artık düğünlere gitmek mutlu çift görmek resmen acı veriyo bana. Onlar erkenci diye kendimi avutmaya çalışıyorum ama artık bu da işe yaramıyo. Benim bu hayatta eşim olmadığına inanmaya başladım artık. Böyle düşünen var mı benden başka?

0|0
13|15

En İyi Erkek Görüşü

• Bu acı maalesef yaş ilerledikçe katlanarak artar! 24-25...30.. Hatta 30 ve sonrası!
    Nasip kısmet şans işi diyeceğim ama bu tür mevzular biraz da insanın kendi elinde!

0|0
    0|0
    • 3ay

yani benden başka böyle düşünen var mıdır bilmiyorum ki. Çoğu dediğim gibi nişanlı ya da evli. Ya da sevgilisi var. Benim gibiler bir elin parmaklarını geçmez

• 3ay

en güzel yapabildiğim şey :/ :D

• 3ay

Aynı düşüncedeyiz! Olay bu, bak dalgana! :D

En İyi Kız Görüşü

• ya ben 20 yaşındayım ben de aynı durumdayım benim de arkadaşlarım nişanlı aceleleri neyse, b. ok var sanki yaa... Ben en uygun yaşların 26-27 olduğunu düşünüyorum ama insanı zorla evde kalmış psikolojisine sokuyorlar. Ayrıca bu işler belli olmaz kısmet.. Napalım

0|0
    0|0
    • 3ay

zaten yaşıtlar insanın psikolojisini bozuyo bence geçen seneye kadar hiç böyle düşünmezdim :) bide geçen sene sevgilim vardı tabi

• 3ay

onlar büyük risk alıyo ya ben biriyle tanışıp 1-2 yıl tanımadan evlenemem ki :)

• 3ay

yaa işte millet öyle evleniyor zaten çatır çatır :)

Erkekler Ne Diyor 14

• Erken evlilik mutluluğa ulaşamaz.

0|0
    0|0
  • Bence yanlış düşünüyosun. Erken evlilikler bunlar... Çoğu saçma sebeplerden bitebilir. Sevgililik sanıyolar evliliği.

0|0
    0|0
    • 3ay

öyle ya da böyle sonuçta evleniyolar evlilik meraklısı değilim ama artık psikolojim bozulmaya başladı.

• 3ay

Boşver hatırlama ya 😁 Oluruna bırak, su akar yolunu bulur.

• 3ay

aynen haklısın teşekkürler

• var.

0|0
    0|0
  • Yaşın normal

0|0
    0|0
    • 3ay

işte tam evlenilcek yaş ama ben de aday yok maalesef

• 3ay

zaten ben bunu yapamam ama en azından bir sevgilim olsa bu meseleyi böyle kara kara düşünmezdim gibi geliyo

• 3ay

Olur, bunu düşünerek seçici davranmadan hayatına birini alma.

• Benimde bütün ilk okul arkadaşlarım evli. Geçen yaz biriyle görüstüm dört çoçuğu varmış. Senle büyük oglumun düğünü beraber yaparız bu gidisle dedi. Caktırmadım ama çok zoruma gitti. Benle yaşıt ve 3 erkek 1 kızı var..

0|0
    0|0
    • 3ay

zaten insanın psikolojisini tamamen yaşıtları bozuyo bir de sevgilin de yoksa tamamdır tam bir travma

• 3ay

Onu zaman gösterecek. Ve birinin bir gün cikacagini ikimizde biliyoruz. Önemli olan o gerceğe kavusacağız gün gelene kadar kendimizi olmayan ama son derece keyifli bir dunyada avutmamız. Ne yani bizi bırakıp gidenler için her nefeste yas mı tutalım. ikimizde şuanda onların umrunda degilizz. Yarında olmayacaz. Ertesi günde. O halde bu acını bitir.
      Bedduana layık olmayana dua etme.
      Romanına başla. Tesaduflerin birlestiği bir günün yağmurunda ellerinden tutan bir erkek düsün.. işe yarayacak:))

• 3ay

teşekkürler yorum için ama bu dünyada hiç evlenemeyen nasibini bulamayan insanlar da var ondan dedim ben ya hiç çıkmazsa diye

• Haha çok güzel anlatmışsın ama öyle düşünmene gerek yok, sende bulursun birisini

0|0
    0|0
    • 3ay

vala artık inancım kalmadı :(

• 3ay

ben 2 yıl önce mezun oldum ve hepsinin maşallahı var

• 3ay

Anladım, dur olur üzülme sen

• Yarın sana iyiki de gec evlenmizsin diycekler ve mutlu bir evliliğin olcak erken yola çıkan erken yorulur

0|0
    0|0
  • bunların hepsi USA oyunu

0|0
    0|0
  • aynnen

0|0
    0|0
  • yahu gel evlenelim

0|0
    0|0
    • 3ay

evlenmek mesele değil ki benim için zaten birine evlenecek insan gözüyle bakarsam hiç sevemem

• 3ay

yahu gel sevişelim o zaman

• Benimde öyle :(

0|0
    0|0
  • Lan bizdede öyle ya

0|0
    0|0
  • ya takma bence doğru olanı yapıyorsun abla

0|0
    0|0
  • Karı bulun lan bana evlenecem yetti gayrı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Saçmalama. Hayattaki tek amacın evlenmek olmasın uğraşlar edin kendine, bir an önce imza atıp belediye onayında birliktelik yaşayınca eline ne geçecek?

0|0
    0|0
    • 3ay

hayattaki amacım evlilik değil zaten ama 18 yaşındaysan zaten anlayamazsın arkadaşlarımın çoğu evli dışarı çıkmaya adam bile bulmıyorum ve etrafımdakiler bana hastalıklıymışım gibi davranıyo resmen evlenemeedeiğim için.

• 3ay

Bilemiyorum inan, şu an evlilik bana çok ama çok uzak geliyor bu yüzden yorum yapamayacağım. Umarım dilediğin gibi birini bulursun.

• 3ay

teşekkürler

• Umursamıyorum ben.

0|0
    0|0
  • Senin yerinde olmak isteyen kaç evli kadın vardır bilsen şükrederdin haline evlilik çok güzel sanki

0|0
    0|0
    • 3ay

benim şu anda sevgilim olsa zaten evlilik istemezdim ama yaşıtlrım evlendi sokağa çıkacak bir arkadaş bile bulamıyorum kendime üstelik çevre de baskılıyo hani bütün yaşıtların gitti sende yyok mu bişeyler diyo yok diyorum hmmm üzülme üzlme kısmet diyolar sanki hastalıklıymışım gibi.

• 3ay

ee eşim olucak

• 3ay

inşaallah

• Boşver onlari bende senin gibiyim hatta haftaya yirmi yaşındaki kuzenimin düğünü var aMa nasip bu kimininki erken evlilik yazılır kimine geç evlilik yazılır üzme o yüzden kendini

0|0
    0|0
    • 3ay

ya hiç yazılmadıysa peki :/ zaten bunu düşündükçe psikolojim bozuluyo

• 3ay

Nasip dahilinde değil mi bu da
      Öyle dusunecegine ya evlenirsem boşanmış olsaydım. diye dusun
      Bakınca evlenmemiş olmak daha iyi

• 3ay

benim maalesef hayatta en son yapabildiğim şey pollyannacılığı oynamak :) hep en kötüsü geliyo aklıma

• 28 yaşındayım, hiç acı çekmiyorum evlenemediğim için, evlenenler köpekler gibi pişman benim kafam rahat. Ohh miss bu kadar da özenme bence

0|0
    0|0
    • 3ay

özenmek değil aslında bir sevgilim vardı onunla ayrıldım bu yaz bende nişanlanıcaktım onun üzüntüsünü yaşarken bir yandan da çoğu yaşıtımın evlenemsi üstüne tuz biber oldu öyle ki dışarıya çıkacak arkadaş bulmakta bile zorlanıyorum artık

• sevgili var ama evlilik yok :D

0|0
    0|0
    • 3ay

öyle olunca sıkıntı yok zaten

• 3ay

illaki ama en azından yalnız değilsin er ya da geç olucak

• 3ay

umarım

• kısmetse olura katil skshsm

0|0
    0|0
  • boşver kanka asıl evlenenler evde kalır evlenmeyen gezer tozar

0|0
    0|0
    • 3ay

evet züğürt tesellisi :D

• Yeminle ayni ben hatta biri ayrıldı sevi sevindim bak erken evlenmenin sonu diye

0|0
    0|0
    • 3ay

yok ben biri ayrılsa sevinmem herkes mutlu olsun ama ben de olıyım istiyorum

• Aynen senin durumdayım
    Rahatsiz oluyorum artik sinir oluyorum

0|0
    0|0
    • 3ay

ve ypıcak hiçbişey yok

• 3ay

:/ sorma benmde bu duruma canm skiliyo

• 3ay

bence bizim gibilerin sonu evde kalmak biz kalmıycaz da kim kalcak :)

• Çirkin misin ki kaç sevgilin oldu

0|0
    0|0
    • 3ay

1 tane oldu demekki çirkinmişim sayın gizli

• Var elbette. Ama nasipten ötesi olmuyor

0|0
    0|0
    • 3ay

o zaman benim nasibim yok bu dünyada heralde

• 3ay

Bende bazen öyle düşünüyorum ama yine de ümidim var..

Yükleniyor...