Çirkin biri hayatına nasıl devam etmelidir? aşırı mutsuzluk içerir?

günlerdir ne için yaşadığımı düşünüyorum artık kafayı yicem bulamadım.
yüz ve fiziksel anlamda güzel değilim Allah bütün yatırımı beynime vermiş gibi. Zekasal açıdan iyi sayılan özelliklerim var ama kullanamıyorum. Giderek kötüleşiyorum dışarı çıkmak istemiyorum, yakın arkadaşlarımdan bile kaçmaya başladım. Başarılı biriyim normalde ama ne için çalışacağımı bile bilmiyorum. İyi bir mesleğim olabilir, iyi para kazanabilirim ama devamı yok. Sevdiğim kişiyi alamam, mutlu bir birlikteliğimde olmıcak tek başıma yaşayıp tek başıma ölücem. Kız kardeşimde yokki arada yanıma gelsin. Düşünmekten bıktım ama bir yol bulamadım.
Psikologa gidicem -ben çirkinim hayatıma devam edemiyorum bu yüzden- diyemem yani utanırım. Sürekli ne yapıcamı düşünüyorum bulamıyorum

Güncellemeler:
2ay güncelll
2ay konu önemli olunca yorumlar hep az oluyor

0|1
6|20

En İyi Erkek Görüşü

• Böyle düşünmemelisin... hiç bir insan kendisini begenmez... ayna karşısında illa bişey bulur burnum yamuk gözüm küçük kulağum kepçe gibi... ama Allah öyle bir düzen yaratmış ki her insanın kaderinde var ise sevdiği kişi elbet çıkar karşına birgün ve düğün günü gelir çatar kapıya neydim ne oldum dersin... bu sebeple ki kendini yalnız hissetmemelisin... sonuçta bir ailen var ve en önemlisi Yaradan var... psikolog gidebilirsin ve herşeyini anlatabilirsin... o insanlar bu sebepleri dinlemek için vardırlar ve çok rahat şekilde anlatırsın o havayı sana verirler... ama dediğim gibi böyle nedenlerden dolayı hayattan soguma...

0|0
    0|0
    • 2ay

haklısınızda ben çevremde kime baksam evlenenlerin hepsi uyumlu ve birbirlerine yakışıyorlar standartların altında kalan sadece benim. Şimdi o evlenip mutlu olan insanların arasında nasıl olucam?
      başka bir sorunumdan dolayı psikologla görüşüyorum zaten ama erkek ona bakıp ben çirkinim demeye utanırım ya ama yinede düşünüyorum söylemeyi

• 2ay

şimdi böyle diyorsunda dediğini yaparda rezil olursam seni güzel hatırlamıcam bunu bil :)

• 2ay

Canın sağolsun

Erkekler Ne Diyor 19

• Güzel veya yakışıklı olanlar da ölene kadar yani ölümden sonrası? Güzellikde bir yere kadar hepsinin sonu var. Aslında fazla takmamak lazım. Ben de öyle ortalama bir tipim var. Sürekli bişeyler yaparım arkadaşlarıma giderim orda kalırım takılırız beraber. Yani hayatı zorlaştırmanın anlamı yok bende evde mahçup oldum burnum büyük vesaire. Yarın da arkadaşa gideceğim beraber kahvaltı yaparız.

0|0
    0|0
    • 2ay

herşeyin bir sonu varda diğerlerinin mutluluk şansı varken benim olmuyor
      yorumunuz için teşekkür ederim

• adin ne

0|0
    0|0
  • Bu kadar da haksızlık ve eziyet etme kendine. Belki de bazı şeyleri gerçekten de abartıyorsundur!

0|0
    0|0
    • 2ay

annemde çirkin olduğumu söyledi

• 2ay

tek başıma yaşasam çok mu zordur

• 2ay

Tek başına derken? Yaşın kaç, evden mi kaçacaksın?

• Beni yanlış anlamazsanız Size bu konuda yardımcı olmak isterim. 🙏

0|0
    0|0
    • 2ay

ol...

• 2ay

Yine de elimden gelen bir şey varsa sizin için burdayım Elimden geleni yaparım.
      Bunu liütfen yanlış anlamayın dayanamadığım iki şeye vardır
      Birincisi bir bayanın göz yaşları
      İkincisi Bir bayanın üzgün olması

• 2ay

anladım tekrar saolun

• bende tipsizim. 1.64 boyundayım. ya ben napim? üçüncü dünya savaşı çıksında insanlık yok olsun diye duamı edeyim? yapacak bir şey yok artık ölene kadar yaşamak zorundayız...

0|0
    0|0
  • bu kadar kasma bende tipsizim ama şuana kadar bir sürü kız arkadaşım oldu hayatı trol yaşıyorum evde onca kıyafetim varken en kötülerini giyip dışarı çıkıyorum şort gibi emin ol zekaya önem veren birileriyle tanışırsın çünkü ben her ne kadar güzel olursa olsun ekleri ayrı yazmayan kızlardan tiksiniyorum :D

0|0
    0|0
    • 2ay

yorumunu okurken güldüm, teşekkür ederim :)
      çevremde çoğu insanın isteyipte ulaşamadığı -zeka, beyin gerektiren şeyleri- yapabiliyorum ama yapmak için sebep bulamıyorum. Bütün gün kendimi harekete geçmek için ikna etmeye çalışıyorum ama olmuyor. Sanki boşa çabalıcakmışım gibi geliyor söylediklerini düşünücem

• 2ay

öncelikle rıca ederim başarını sevmediğin insanlar veya aklında ki hedefe varmak için yürümeye devam et ve emin ol başarıcaksın buraya da atıcaksın erkek arkadaşını eğer bir gün denk gelirsek teşekkür edersin :)

• 2ay

tekrar teşekkür ederim :))

• Merak etme çirkinlikle alakası yok. Ben çirkin değilim ama beni de alan yok yani. Benim umudum var hala senin de olsun belki ilerde olur

0|0
    0|0
    • 2ay

fiziğin iyiyse illaki biri çıkar ama ben öyle değilim

• 2ay

20 senedir kimse çıkmadı. Hem güzellik göreceli bir kavramdır. Benim çok güzel dediğim kıza başka bir arkadaşım aman tanrım bu ne çirkinlik diyebiliyor. Yani illa seni de beğenen biri çıkar.

• 2ay

maalesef beni en fazla biri mecburiyetten isteyebilir

• Boşver :)
    Ben Öyle Yapıyorum.
    Bu Arada Aşk Evrenseldir.
    Ve Ne Yap Ne Et Onu Bul.
    Bulamassanda Dediğim Gibi Boşver.
    O Zaten Seni Bulur :)

0|0
    0|0
    • 2ay

hiç yoksa ne olucak ayrıca niye bulsun ki beni

• 2ay

Bişey Değil Kanka Bu Dünyada Üzülmeye Değmez.
      :)

• 2ay

şu pozitif bakış açısına hem imreniyorum

• Çirkin biriyle devam eder ve hayatına ona göre yön verebilirsin bak bende öyle mesela cirkin ama sosyal biriyim çevrem de sürekli aranan bir insanim buda mutli olmak icin yetiyor insana

0|0
    0|0
  • Sevdiğin kişiyi alamiyosan aldığını seveceksin

0|0
    0|0
    • 2ay

kimseyi alamamki

• 2ay

anladım yorumlarınız için teşekkür ederim

• 2ay

rica ederim

• Hayata kendine güvenerek devam ediceksin sanki ekranlarda karşımıza çıkanların hepsi kusursuz manken...

0|0
    0|0
    • 2ay

hayır ama en azından ortalama bir yapıdalar

• 2ay

teşekkür ederim

• 2ay

Bişi değil😊

• Bende çirkinim kafana takma be.

0|0
    0|0
    • 2ay

üzülüyorum işte

• 2ay

bende günde 1 tane alıyorum

• 2ay

Şikayetin nedır peki?
      Neden kullanıyosun anti depresan?

• herkes mukemmel yaratılmadı belki başkasına gore guzel gelıceksın kendı nıye çırkınım şartlandıryosun ki?

0|0
    0|0
    • 2ay

çünkü tam anlamıyla çirkinim

• 2ay

yazdığın gibi olmasını isterdim gerçekten

• 2ay

Öyle zaten ben hep öyle inanıyorum daha ayrıntılı konuşmak istersen ve bu seni daha hissetirecekse mesaj atabilirsiniz mutlu olmak için bir sürü sebep var :)

• Dış görünüşünü kafana takma sebebin seni beğenecek birini bulamamak mı? Elbette bunu takıyorsundur ama daha genel kaygıların da var sanırım. Belki kendini tanımladığın gibi çirkin değilsindir. Kaç yaşındasın bu arada?

0|0
    0|0
    • 2ay

Ben soruyu önemsedim merak ediyorum benimle de paylaşır mısın kafaya takma nedenin nedir?

• 2ay

Yani ben nasıl görünüyorum kızlara açılamıyorum demek istedim.

• 2ay

Benim niyetim gel tanışalım seninle gibi rahtatsız etmek değil. Benim de moralim bozuluyor bu durumlara. Tanışmıyorum gerçek hayatta kızlarla. Bir kıza yanaşsam acaba şansım var mı merak ediyorum?

• Ben is hayatına atıldıktan sonra aştım bu sorunu. Sosyallesmeye çalışmayı denedin mi?

0|0
    0|0
    • 2ay

yakın arkadaşlarımdan bile kaçıyorum istemsizce yapıyorum

• 2ay

Anlıyorum 3 gün sonra 25 olacağım resimde gördüğüm gibi köseyim bu hem ozguven eksikliği yaratıyor bende ama birşeyler içind e çabalamalısın kendi oluşturduğun tabuları yık sonra benim gibi ne kadar salakça ergence tavırlar takinmisim diyeceksin (:

• Peki neden çirkinsin?

0|0
    0|0
    • 2ay

ailedeki en kötü özellikleri nasıl olduysa ben almışım çekinik genler hep bende toplanmış

• 2ay

teşekkür ederim

• 2ay

Rica ederim.

• sadece çok saçma ve uzun yazmışsın. Dertleşmek istiyorsan özelden yazar mısın?

0|0
    0|0
  • Sen iyi bir iş sahibi ol gerisi gelir
    Sende çirkin biriyle evlenirsin

0|0
    0|0
    • 2ay

zoraki bir evlilik düşüyor her türlü payıma yani

• dünya üç beş bilgisizin elinde,
    onlarca her bilgi kendilerinde,
    üzülme eşek eşeği beğenir
    hayır var sana kötü demelerinde
    ------------------------------------------------------
    Artık şöyle düşünmeyi bırakın ya "Güzel değilim..." arkadaşlar güzel olsanız nolcak? Yemin ediyorum bak ilk defa demiyorum bunu dünyanın en güzeli de olsanız belli bir zaman sonra (bu değişkenlik gösterebilir kabul bazıları 40 ta yüz olarak çöker bazıları 35 de ) o güzelliğiniz kalmıyacak ki. Önemli olan karakteri sevebilmektir insanın. Ve önce kendini sev. Karakterinin iyi olduğunu düşün ve unutma her şey yüz güzelliği değildir hayatta. En azından ben böyle düşünüyorum. Seni bilemem...
    Edit:Ayrıca yalnız ölecek olan tek sen değilsin...

0|0
    0|0
    • 2ay

güzellik geçice haklısında 35-40 yaşına geldiğinde evlenen evlenmiş olucak. Benim sevdiğim kişi çoktan gitmiş olacak. Her şey bittikten sonra herkes aynı olsa ne olur?

• 2ay

Seni seven de bulunur elbet diyorum anlasana be kızım?

Kızlar Ne Diyor 6

• Aşk... evet önemli ama yüzün ve vücudun kariyer yapmana engel değil ki? Aşkı hayata bırak, aşk sana gelsin. O gelene kadar sen kariyerine odaklan. Bak çirkin biri misin bu görecelidir. Ben de çoğu insana göre güzelim ama hiç kendimi beğenmem. Bakımlı olmayı dene güzellikten sonra gelen en önemli şey bakımlılıktır. Biliyorum söylemesi kolay ama takma, hiç kimse mükemmel değil.

0|0
    0|0
    • 2ay

öyle ama en azından ortalama bir standartta olmak yeterliydi
      yorumun için teşekkür ederim denicem

• tipe bu kadar takılmayın ya valla kalbiniz güzel yakışıklı olsun önce

0|0
    0|0
    • 2ay

kalbimde sorun yokta kimse kalbe bakmıyor ki en kötü huylusu bile iyiymiş gibi davranıyor zaten

• 2ay

Yanlis insanlardan sevgi ilgi beklemissindir bu hayatta tipten önce kalbe bakan insanlarda var

• çirkinliğini neye göre belirliyosun

0|1
    0|0
    • 2ay

annem bile çirkin olduğumu düşündüyse çirkinimdir artık

• 2ay

yorumların için teşekkür ederim

• 2ay

bisideğil daha konuşmak istersen konuşa biliriz

• Oha yeminle ruh ikizimsin😔

0|0
    0|0
    • 2ay

Allah aşkına kafayı yicem bir fikir versene

• 2ay

okuyorm

• 2ay

Hangi univ? Bolum?

• okuyonmu çalışıyonmu napıyon

0|0
    0|0
    • 2ay

okuyorum

• 2ay

valla göğüs silikon dışında anca çok kilo alırsan büyür

• 2ay

öyle

• o zaman güzel ol sanki herkes güzel doğuyor.. yerinde oturup "çirkinim" demekle güzel olmayacaksın ya da kimse sana acıyıp.. bıyığın çıktığında alırsın sonra sanki bir daha çıkmayacakmış gibi gezinirsin sonra yine döngü... güzel olmak senin elinde araştır gör oku izle böyle bir devirde bence çok kolay güzel olunur. çok saçmaladım anlamamış olabilirsin sadece yazmak istedim

0|0
    0|0
    • 2ay

anladımda çevremdeki insanlara bakıyorum ortalama sayılacak bir güzellikleri var ama ben öyle değilim. Mesela insanlar kilodan şikayet eder ama aslında sadece zayıflasalar sorunlar biter ama ben öyle değilim
      mesela bileklerim aşırı ince doktor genetik diyor ama ailemde sadece ben böyleyim yani çekinik genler bana denk gelmiş ve bu büyüdükçe değişmiyor hep fazla ince göze batacak kadar bunu değiştiremem ki

Yükleniyor...