Panik atak ve okul? Psikolog haricinde tavsiye verir misiniz?

Arkadaslar 4-5 yıldır bu rahatsızlık var. Gittikce daha da kötüye gidiyorum. Psikologa gittim. İlaçlı tedavi yapmadı hiçbir psikolog. nefes egzersizleriyle tedavi uyguladı psikolojik tedavi üstüne gitme tavsiyeleri vb. Bunları hep telrarladım ustune gitmeye calıstım tedaviyi bıraktım ama yine aynı. İlac kullanamam. bu konuda detaya girmek istemiyorum. Okul hayatım kabusa dondu. Hele beden dersi cehennem gibi geliyor o an elim Ayağım titriyor. Sebepsizce ağlamıstım ve dersten çıkmıştım. Hala bu ay bile bunu düşünüyorum. rüyalarımda okulu goruyorum. Bunaltıcı bir durum. evde de sebepsizce paniğe giriyorum sebebi bulunamayan bir panik ve sıkıntı hali. Evde pek sakıncalı olmuyor ama okulda cok agır vakalar yaşatıyor. Beden hocamdan da rahatsızım.4-5senedir dayanmaya ve ustune gitsemde her gecen yine başlıyor. Bu durumu rehberlik servisi ile konuşmalı mıyım?

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• Okulda kötü ne yaşadın? Panik atak değil de seninkisi sosyal fobi sanki

0|0
    0|0
    • 2ay

Evet cekingenim biraz ama 4 -5 senedir panik atak var ve psikolog tarafından tehsis konuldu. O ders anında cıldıracak gibi oluyorum. Hocam degismistl gecen sene pek hoşlandım kendisinden ve şüphelerim var. Ellerde ve bacaklsrda titreme nefes ve kalp ritminin hızlanması göğüste daralma cıldıracakmıs hissi aglama hissi (aglamıstım) bogazda kuruma o ortamdan kaçma asırı derece üşüme durumu. Ve bu gittikçe kötüye gidiyor. Okulda yıllardır kotu durumlar yasadım 4-5 yıldır dayandım en sonunda panik atak oldum. Sınıfım cok kötü. Okulun ilk rehberlikle konuşmayı planlıyorum

• 2ay

Hoslanmadım yazacaktım hocamdan. Ve o panik ile gerilim sıkıntısı en cok bedenimde hissediyorum titreme vb.

• 2ay

Okulunu değiştiremez misin?

En İyi Kız Görüşü

• belki okulda seni rahatsız eden bir durum olmuştur bilemiyorum ama sen bundan en kolay kuran okuyarak namaz kılarak kurtula bilirsin benim ablam da böyle bir durum yaşadığı için biliyorum kimseye ne yaşadığını anlatmıyor sebepsizce diyor ama ben biliyorum yaşadıklarını istemsiz gordugum tanık olduğum şeyler oldu ara ara dayanamayıp detay vermeden anlattıkları var burun bunlar ondan panik atak gibi bir hastalığa yol açtı krizler geçiriyor nefesinin daraldigini ve kendini ölecek mis gibi hissettiğini söylüyor yaklaşık 3 yıl doktora gitti hem ilaçlı tedavi yapıldı hemde doktor haftada bir saatlik konuşmak için çağırıyor du ne faydası oldu dersen sadece ilaçlara bağlandı bu defa onları icmediginde öleceğini düşünmeye başladı israrlarim üzerine kuran okumaya başladı mealini tabi sonra nanaza başladı şimdi maşallah çok toparladı sende bir dene bence

0|0
    0|0
    • 2ay

Ben zaten namazımı kılan dindar birisiyim :) kuran ı kerim ide okurum ama bu bir hastalık. Görüşünüz için yine de tesekkurler hayırlı günler.

Erkekler Ne Diyor 1

• İyi bir arkadaş

0|0
    1|0
    • 2ay

Bunun bir alakası yok faydası da yok.

Kızlar Ne Diyor 2

• konuşmalısın tabiki beden eğitimi hocası ona göre davranmalı

1|0
    0|0
    • 2ay

Aslında zaten ilk basta beden hocasıyla konuştuğumda kimse mukkemel degil diye avutmaya çalıştı. Pek ciddiye almıyor. Kendisinden de rahatsızım şüphe uyandırıyor sınıfta her kızın arasından bir tek benimle cok samimiyet kuruyor. bu dersten uzaklasmamı daha da destekliyor.

• 2ay

bahsettiğim durumdan dolayı daha fazla ilgileniyor olabilir
      okulun rehberlik hocasıyla görüşmeyi ihmal etme

• Geçmiş olsun

1|0
    0|0
Yükleniyor...