Şükür edenler neden şükür ediyor?

Şükür zincirinin en sonundaki kişiyi merak ederim hep. Derdi en fazla olan insan onun altında birini bulamayacağı için nasıl şükredecek? Tabiki birinin başına daha fazla dert açarak. Demek ki şükür etmek isteyen insan için tanrı (insanlar) dertli birisi yaratıyor. İnancın temeli mutsuzluktan güç alır. Hadi birini daha mutsuz edelim !!!

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• şükretmiyorum

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ben şükür etmem.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Şükrü yanlış anlamanızdan kaynaklanıyor olmasın? Şükür elde olmayanlara odaklanmak değil size verilenlerle mutlu olabilmeyi seçmektir. Şükrün en sonundaki insan diye bişe olamaz ki. Sen şimdi görmeni sağlayan gözlerine yürümeni ve konuşmanı sağlayan beyne sahip değil misin? Herşeyi geçtim yaşadığına göre kalbin atıyor demektir. Demek ki olay para veya dert meselesi değil olay var olman, bunun yanı sıra başka şeylere de sahip olman. Şükür tam bu noktada bunları farkedebilmek ve tüm bunları sana Veren'e teşekkür etmek demek. Ayrıca şükredipte mutsuz olan var mı ki? Farketmemişsin demek ki şükredince şükredeceğin şeylerin çoğaldığını. İnancın temeli mutsuzluktan güç almaz, aksine inanç insana mutluluk veren bir şeydir. Hiç gerçekten mutlu olmadıysan eğer bilemezsin tabi.

0|0
    0|1
    • 3ay

Tabi canım.. kurandakileri de yanlış anlıyoruz biz. Türlü türlü mealler çıktı fetvalar verildi. Eeeee kutsal kitabın ne anlamı kaldı ki? Herkes peygamber olmaya çalışıyor. şükrün en sonundaki insan olur. Nasıl olur sana ilkokul mantııyla açıklayayım ki''anlatabileyim'' diyip senin idrak yollarına suç atmayayım. Elinde hiçbişey olmayan insan şükür edecek hiç bir şeyi yok. işte bu şükrün en dibindeki en varlıksız kişidir. Nefes alıyor şükretsin yahu gibi bir saçmalık olamaz onu erkenden söyleyeyim. Çünkü eğer yatatıcı kendisini tapınmamızı istiyorsa ve bu yüzden yarattıysa bizi. Neden nefesim canım için şükredeyim ki. Yaratmasaydı.

• 3ay

Öncelikle cevap tarzınızı saygısız buldum. Ben sizin sorunuza cevap vermek için zaman ayırdım. En azından buna saygı duyabilirdiniz. Neyse. Ben Kur'an dakileri yanlış anlıyorsunuz demedim. Bunlar sizin düşünceleriniz. Ben sadece sizin şükrü yanlış yorumladığınızı aslında şükrün ne olduğunu açıkladım. Neden sadece nefes alabilen biri de şükretmesin? İnsanlar şu dünyada en küçük bir iyiliğe bile teşekkür edip duruyor birbirlerine. Nefes almak bunlarla bir mi? Diyorsunuz ya yaratmasaydı. Ne kadar üzücü. Sizi yokken var eden Allah'a , size sonsuz kıymet veren en zor anınızda hep yanınızda olan Allah'a ne kadar da nankör davrandığınızı farketmiyor musunuz? Hayatınızda zor şeyler yaşamış olabilirsiniz. En sevdiğiniz insanlar en sevdiğiniz şeyler elinizden bir bir kayıp gitmiş de olabilir. Ama yinede bu sizi böyle bir insana dönüştürmemeli. İnanın ki şurda size zaman harcayınca kimse bana ödül vermiyor. Allah hatanızı anlamanızı ve şükreden bir kul olmayı size nasip etsin inşAllah.

• 3ay

Cevap tarzımın saygısız olmasının nedeni, sizin insanları anlayışsız olarak yaftalayıp işin içinden kurtulmaya çalışmanız olmasın. Umarım aydınlanırsınız iyi geceler.

Erkekler Ne Diyor 3

• ETMİOM

0|1
    0|0
  • İslamiyeti yıktı, tebrikler, helal, süper, devam!

0|0
    0|0
  • Her sey için

0|0
    0|0
Yükleniyor...