Kurban Bayramı hazırlıkları ne durumda? Neler yaparsınız bayramlarda?

Bu yıl Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasıyla hem turizm sektörü hem halk ikinci bir tatil yaşayacağı için çok mutlu. Kurban Bayramı hazırlıkları ne durumda? Neler yaparsınız bayramlarda?
Yalnız bayramları tatilden ziyade, gerçekten ederine uygun olarak kutlamak gerek diye düşünüyorum. Siz neler yaparsınız? Neler yapacaksınız? Bahsetsenize biraz? :)

Hala çocukluğundaki gibi zevkle, heyecanla alışveriş yapıp bayram sabahını bekleyenlere selam olsun! :)

2|1
66|68

En İyi Erkek Görüşü

• Hazırlıklar tamam 200 liraya ızgara yaptırdık büyük. Şişiydi ciğer tavasıydı hepsini aldık. Bugünde bıçakları biletip naylon aldık. Herkesin bayramı kutlu olsun:)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• köye gidicez.. pişi, şeker toplayacak çocuklar arefe günü.. sarma, börek, sütlü dökülecek, tütün kolonyası dolacak, rengarenk lokum alınacak.. bayram sabahına eve getirilen kurbanlık hayvanımız sevilecek, en son suyu verilecek.. ve.. yüzmeye bacak tutulacak:) Allah kabul etsin inş.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 67

• Ben pek hazırlık yapmış sayılmam.

0|0
    0|0
  • Milletin kasaplığa soyunuşunu zevkle izleyeceğim. Hayatında bıçak tutmamışlar ellerini kollarını kesiyorlar ya bayılıyorum 😆

0|0
    0|0
  • Halılar evler pırıl pırıl

0|0
    0|0
  • Düğe alındı, bıçaklar bilendi, kesime hazırlanıldı :) Bayram sabahı kendimizi sakatlamayı bekliyoruz ülkecek :D

0|0
    0|0
  • Temizlik yapıldı
    kurban pazar günü gelecek
    bu kadar

0|0
    0|0
  • Bır hazırlık yok kurban kesılecek işte kanks

0|0
    0|0
  • kurbanlarınızı şimdiden alın. Bayram sabahı gidip banada koyun banada koyun demeyin.. ;)

0|0
    0|0
  • Kurban kesme, dağıtma telaşıyla milletin pek tatil yapacağını sanmıyorum. Ama bu kesen kesim ile ilgili düşüncemdir.

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum canım birşey yapmak istemiyo ama bol bol parkın bankında oturur dalar giderim klasik o da beni baya güclü yapıyor. :)

0|0
    0|0
  • Askerdeyim ben
    Ailemin yanında da olamicam
    Et falanda yiyemicem
    Keskem ölsem

0|0
    0|0
  • Bıçakları bilettim. Izgarayi temizledim.

0|0
    0|0
  • Ben kurbanin ustune cikiyom

1|0
    0|0
  • Bayran alışverisi cok sacma ayrica bayram kalmadi ki artik kurban bayramı yine var az cok ama ramazan bayramı bitti bence. Yakında millet parasini vericek kestirtcek bağışlatcak sevdiklerini telefonla arıcak bitti...

0|0
    0|0
  • milletin işi gücü tatil yapmak zaten bayram filan bahane yani sürekli nasıl tatil ilan edebiliriz diye düşünüyorlar :D

0|0
    0|0
  • bir hazırlık yok maalesef

0|0
    0|0
  • iyi iyi

0|0
    0|0
  • iyi durumda

0|0
    0|0
  • Çalışmak çalışmak çalışmak benim bayram programım bu

0|0
    0|0
  • Et yerim

0|0
    0|0
  • Bıçaklar hazır.😎

0|0
    0|0
  • Ne hazırlığı ya fazla umursamıyorum baramları

2|0
    0|0
  • Deliye her gün bayram o yüzden özel hazırlık yapmayı düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • o eski bayramların tadı yok artık heyecan bile yok şimdi sıradan gün gibi geliyor :D

0|0
    0|0
  • Hayvan öldürmeye kıyamam ben :( 21. Yy zekam bize yemek olarak verilmediler diyor. Öyle olsa idi onları keserken kaçmazlar acı çekmezlerdi. Sırf bize yemek için yaratıldılarsa neden acı çekiyorlar? Yaşamak istiyorlar?

0|1
    1|0
    • 2ay

21. Yy zekası ile 1. yy zekası arasında hiçbir fark yok biliyorsun dimi

• 2ay

O iş keşfetmekle ilgili. Sen hazır bir dünyaya geldiğin için villa nedir biliyorsun ama bomboş bir dünyaya gelsen bir kalemi bile icat edemezsin, ateşi bulamazsın

• 2ay

@SimonPaula en baştan beri aynı zekada olsaydık yaşamımızı nasıl daha iyi hale getirebiliriz diye düşünüp üst şeyler yapmalıydık. Ama akıl yaşayarak gelişir. Canlılar evrimleştikçe çeşitli organları gelişir insanın da beyni büyümüş. Gelişmiş. Daha iyi düşünebilir hale gelmiş. Çünkü beyin lobları artmış.

• Deliye hergun bayram 😁

0|0
    0|0
  • Memlekete gideceğim inşallah yarın eski tadı yok artık bayramların 😊

0|0
    0|0
  • Kurbanda karı kız kesecem. :-D

0|0
    1|1
  • kurban kesilir ailelere gidilir kavurma oh mis

0|0
    0|0
  • yani bayramda napıcaz? :D bayramın ne özelliği var? ya da bayramın ne özelliği kaldı diyim? :D hay allahım ya :D

0|0
    0|0
  • Allahın izniyle bayram namazını kılıp, kurban görevini yerine getireceğim. Sonrasında büyükleri ziyaret edip bayramlaşacağım

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    37

Kızlar Ne Diyor 65

• Akrabalarım yüzde doksanı dedikoducu fitne fesat şeref yoksunu insanlardan oluştuğu için bayramlardan ve sahte yapmacık zoraki sevinç gösterilerinden nefret ediyorum Allah affetsin.. Bir de dedem anneannem falan öldükten sonra bayram falan pek umrumda olmuyor artık bitse de gitsek modunda takılıyorum

0|0
    0|0
  • Off temizlik temizlik temizlik bıktım ya 😂 😂 😂

0|0
    0|0
  • Bayram deyince aklıma hep bayram temizliği geliyor ki sabahtan beri temizlik yapıyorum hemde bayramda evde olmıycaz ben neden temizlik yapıyorum valla bıktım bayramlardan sevmiyorum bana eziyet oluyor

1|0
    0|0
  • teşekkür ederim sıradan bir bayram işte

0|0
    0|0
  • Biz bayram seapmiyoruz

0|0
    0|0
  • Bir gün önce gideriz kesecegimiz yere sabah erkenden kalkariz kahvaltı hazirlariz bayramdan gelenler bayramlasip kurbana girisiriz

0|0
    0|0
  • Bu sene bizimkiler beni kesecek

0|0
    0|0
  • Iyi gidiyor

0|0
    0|0
  • Ben kurban işini ve misafir sevmediğimden somurtur dururum

0|0
    0|0
  • bayramların tadı tuzu yokki

0|0
    0|0
  • Her bayram yaptığımi yapicam özel bir planım yok

1|0
    0|0
  • kavurma yerim

0|0
    0|0
  • Hicbir hazirlik yapmadik. Normal gun gibi zaten o gunler de

0|1
    0|0
  • Hiç bişey

0|0
    0|0
  • valla danay gırdk kurban kesmıcz sabahtan ogleye kdr babannemde snra geceye kdr ananemdeyz dıger gnler bayram gzmesı

0|0
    0|0
  • bayram oldugu belli olmuyor artik eskiden ne guzel bayramliklarimla uyurdum heyecandan sabah erkenden kalkip harclik toplardim annemden babamdan simdi normal bigun gibi geliyor tadi tuzu yok

0|0
    0|0
  • Valla eskiden byram heyecanı olurdu şimdi bayrammı gelmiş ne zaman gelmiş diyouz.

1|0
    0|0
  • bir kurban kaldı diğer hazırlıklar tamam :-D

0|0
    0|0
  • Sehpalari cikar kizim

0|0
    0|0
    • 2ay

Kolamı meyve suyumu tatlımı sütlaçmı 😍

• Hiçbir şey

0|0
    0|0
  • Memlekette kalabalık aileler arasnda güzel oluyor bayramlar :)

0|0
    0|0
  • Temizlik tamam, yemekler hazırlanıyor. :)

0|0
    0|0
  • Temizlik temizlik temizlik :) hepsi bu işte

0|0
    0|0
  • Bugun saglam temizlik yaptim

0|0
    0|0
  • Alışveriş temizlik

0|0
    0|0
  • 10yıldır bayram kutlamaya falan gitmiyorum

0|0
    0|0
  • en guzel tarafi ihtiyac sahiplerinin faydalanmasi ve tatil olmasi.

0|1
    0|0
  • yaprak sarıyoz :/

0|0
    0|0
  • Her seneki gibi yorucu geçeceği kesin (:

0|0
    0|0
  • Kavurma yemeek:D ziyaretlerrr

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam