Kapat

Kadın Erkek Eşitliği Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Malum çok hassas bir konu. Erkekle erkek veya kadınla başka bir kadın bile eşit değil. Kadınların üstün olduğu noktalar var, erkeklerin üstün olduğu noktalar var. Yani doğaları gereği her iki cinsiyetin birbirinden daha iyi oldukları noktalar var.
Pek çok kişi eşitlikten ziyade adaletli olunması gerektiğini düşünüyor.
Peki siz ne düşünüyorsunuz?
Kadın Erkek Eşitliği Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

1|0
5|17

En İyi Kız Görüşü

• Kadın erkek tabi ki eşit değil.
    En başta zaten dini konularda daha büyük bir eşitsizlik olduğunu düşünmekteyim.
    Bu benim şahsi fikrim. Aksini düşünen yorumunu kendine saklasın. Salça olmasın.
    Genelimiz eşit olmadığımızı düşünüyordur eminim.
    Fakat buna rağmen pek de bir şey yaptığımız yok.
    Üzücü.

0|1
    0|0
    • Eski Türk töreleri kadını erkekten ayırmaz ve asla alt görmez. Ancak Araplaşmanın pek çok sonucundan birisi de sosyal hayatta kadının dışlanması ve eve hapsedilmeye çalışması. Sayın öğretmenhanım, daha önce dediğim gibi, size çok iş düşüyor...

• Ben Araplaşmaktan bahsedilince sanki İslam'a laf edilmiş gibi tepki gösterenleri de anlamıyorum. İnancın ne olursa olsun kültürünü yozlaştırma, başkalaştırma. Söylenen bu. Ve çok sevdiğim bir söz; Araplar puta tapıp, kız çocuklarını canlı canlı toprağa gömerken, Türk yine tek Tanrı'ya inanıyor ve kadını erkekten ayırmıyordu...

• Elbette öyleydi.. düşünceleri değiştirmek oldukça zor.
      Bağnazlıklarına devam etsinler

En İyi Erkek Görüşü

• Bir iletişimci olarak bu konuda aktif rol almayı çok istiyorum. Italyan basının bir manşeti der ki "turkiyede kadın erkek eşitliği bir serap" önce eğitim sisteminin tamamen değişmesi gerekiyor. Ebeveynlerin eğitilmesi gerekiyor.. Aslında yazılıp çizilecek çok şey var fakat yazılıp çizilmeyen öteye gitmiyor ben yüksek sesle haykirilmasini istiyorum. Bu insanlar dinleri olunca ahlâk ihtiyaç olmadıklarını sanıyorlar bu tür insanları temizlemek gerekiyor..

0|1
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 4

• Erkeklerin kadınlardan ustun olduğunu düşünmüyorum.

0|1
    0|0
  • Yok öyle bir eşitlik

0|1
    0|0
  • Kadın erkek tabiki eşit degil... kadın, erkekten ustundur o dunyaya can getirir. Erkekle esit olmasi beklenemez😉

0|1
    0|0
  • Evet bir eşitlik yok ve sağlanması gerekiyor.

0|1
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 16

• temel hak ve özgürlük konusunda adil olsakta , ülkemiz şartlarında maalesef kadının yeri 2 tık alttadır.

0|0
    0|0
  • Esitlik degil adelet olur

0|2
    0|0
  • Öyle birşey yok. Madınlar yasalar önünde erkekten daha güçlü. Erkekler ise toplumda kadınlardan daha güçlü.
    O yüzden kimse eşit demesin.

0|0
    0|0
  • Adalet onundede gercek hayattada kadinlar erkekden ustundur, erkek bazen bilerek bazende bilmeyerek kadina hizmet icin vardir

0|0
    0|0
  • İki tarafında farklı üstünlükleri var. Kanunsal açıdan baktığımızda, kötü erkekler yüzünden çıkarılar yasalar, kötü kadınlar yüzünden suistimal ediliyor.
    Ortada bir adalet yok kadın ya da erkek güçlü olan taraf istediğini yapıyor.

0|0
    0|0
  • Esitlik saglanmali.

0|0
    0|0
  • Erkek kadın eşittir ancak aynı değildir. Mesela ben başka bir erkekle çok zıt karakterler olabilirim hiç benzemeyebilirim ama eşitimdir. Bir üstünlüğüm yoktur. Aynı şekilde.

0|1
    0|0
  • bilmem

0|0
    0|0
  • Dünyanın en güzel varlıkları kadınlardır. Elbette eşitlik sağlanması mümkün degildir. Adaletli olsun yeter bencede.

0|0
    0|0
  • Dinimizde de kadınlar daha üstündür hocam.

0|0
    0|0
    • Ne alaka ya? Saçma.

• Ben zaten çok araştırdım ama kadının erkeğe erkeğin kadına üstünlüğü yoktur dinimizde.

• Hı hı tamam hocam haklısın evet.

• Pislik erkekler yüzünden açılan açıkları pislik kadınlar kullanıyo ezilenler hep temiz olanlar

0|0
    0|0
  • Biraz yin-yang gibi.

0|0
    0|0
  • Eşitlik olması gerek ama şu an yok

0|0
    0|0
  • Kadınlara göre bazan eşit bazen üstün

0|0
    0|0
  • kadınlar başımızın tacı yatağımızın gülüdür ama diken bizde