ERKEKLER NEDEN İSLAMIN SADECE KADINLARA KURAL KOYDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR?

Tesettür ayeti ilk önce erkeklere seslendi. Sanırım erkeklerin bundan pek haberleri yok! Çünkü toplumda kadın açık giyinirse erkek bakar, hatta taciz ve ya tecavüz edebilir mantığı var. Peki peygamber efendimiz zamanında müslüman olmayıp müslüman erkekleri yoldan saptırmak isteyen cahiliye kadınları yok muydu? Vardı, onlar direndiler. Birde sürekli tesettürlü kadınları eleştirip alnı secdeye gitmeyenler var. Kadınlar dahi kadınları eleştiriyor çarşaflılar feracelileri, feraceliler parduse giyenleri, parduse giyenler cilbabsız çıkanları diye gider bu iş. Peki kadınlarında erkekler gibi nefisleri olduğunu, ne kadar yapabiliyolarsa yaptıklarını düşünemiyormuyuz. Araştırabilirsiniz, günahı küçük görmek pek tabi doğru değil ancak namaz kılmamak çok daha feci bir günahtır açık gezmekten. Açık gezmek küçük günahlardan sayılır. Erkekler islamın dahi tüm sorumluluklarını kadına yüklemeye çalışıyor. Kendi kusurlarına bakan yok. Çünkü kadına çemkirmek daha kolay, kendi arzularınla başa çıkmaktan ( herşey için geçerli. sadece tesettür değil). Sağ sol çatışmalarında iki tarafta da çok sayıda yobaz var. Ve bunlardan en çok tesettürlü hanımlar zarar görüyor. Amac ne olabilir? Üstün görme çabasımı egomu sadece.

1|1
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü işlerine öyle geliyor. Erkekler kadınlardan hep korkmuş açıkcası, engisizyonda cadı demiş yakmış, ilkel inançlarda bakire kurban diye öldürmüş, moder pop kültürü meta yapmış, ortadoğu eve kapatmış vs vs.
    Kısacası kendi nefsini kontrol edememiş ve kadına kesmiş faturayı...

1|0
    0|0
    • 2ay

çok güzel konuştun yüreğine sağlık

• 2ay

tek bir cinsiyet toplumda böyle şeyler yapamaz kadın nüfüsünün doğrudan ya da dolaylı olarak onayını alması gerekiyor bütün bunlardan erkekleri suçlamayın

En İyi Kız Görüşü

• Şu yazına kesinlikle katiliyorum çoğu insanin bundan haberi yok.. Erkeğin tesettürü göz kapaklarıdır. Eğer tessettür ayeti sadece kadinlarda bulunsaydı.. Kuranda Hz. Adem ve Hz. Havva'nın avrt yerleri gözüktü denildi.. Sadece kadinlara ozel bir durum olsaydi Hz. Havva denilirdi.. Burdanda anlaşiliyor yani..

0|0
    0|0
    • 3ay

Kuran-ı , Kerimde yer alan en uzun ayet HZ. Yusufla ilgilidir. Onun kısası ise iffettir. Bu daha da sağlamlaştırıyor

• 3ay

Katılıyorum

Erkekler Ne Diyor 12

• Ağzına, yüreğine, gönlüne sağlık..

1|0
    0|0
  • Hangi erkek bunlar dediğin gibi dusunrnler

1|0
    0|0
    • 3ay

özellikle muhafazakar takılan! kesim

• 3ay

Çok haklısınız

• 3ay

Teşekkür ederim

• Hayır öyle bir şey düşünmüyorum, erkeklere de kural koyulmuştur örneğin 4 kadını geçmeyin gibi.

0|0
    0|0
    • 3ay

cahiliye devrinde erkekler 15 20 kadınla evleniyolardı. onlara bir sınırlama getirildi ve sonrasında da adaletli davranmanız gerekli. Davranamazsınız en hayırlı olan tek eş almanız dendi. Şimdide fark yok ya adamlar metreslerine 3-5 sene ev açıyo sonra onu yarıyolda bırakıyo.

• bayanlara eli yüzü dışında hiç bir yeri açık kalmayacak emretmiştir islam erkeklere bol kıyafetler giymeyi dar giyinmemelerini ipek elbise giymemelerini gözünü haramdan sakınmayı göbekten başlayıp diz kapaklarına kadarki yerin kapalı olmasını tehbihledi islam

0|0
    0|0
    • 2ay

erkeklerin gözlerine tesettür ayeti inmiştir. Nur suresinde geçer. Sadece diz kapağı ve göbek deliği değil. Erkeklerinde kendilerini beğendirme çabasına girmemeleri gerek Kuran okuyun lütfen

• 2ay

ne demek istiyorsun erkegin saçı gözükse günahmı oluyor diye öğrendin kuranda ya da kolları evet bekar erkekler güzel giyinmeli ama bayanı etkilemek için kendini süslememeli erkekte ve bayanda ancak eşleri için süslenebilir

• 2ay

kadın güzel giyinince süslenmiş olur. ona keza erkekte öyle sadelik kadında olduğu gibi erkekte de olmalı

• Yaratanımız katında muteber ve sağlam bir imana sahip olabilmek için, bu hususta doğru bir bilgiye sahip olmak lazımdır. İmanın hem kuvvetlenmesi, hem de yeterli derecede İslamî bilgilerin öğrenilmesi için bir müslümanın doğru ilim öğrenmeye boş vakitlerinin önemli bir bölümünü ayırması lazımdır.

0|0
    0|0
    • 3ay

Muhtasar meal okuyorum. Özellikle kadınlarla alakalı bölümleri. Ayrıca ilmihallerim kitaplarımda var. Herşeyi bilemem ancak elimden geleni yapıyorum Allah'ın izniyle

• 3ay

benim gibi çok kız var okuyan. Erkeklere de tavsiye ederiz. Tüm okumayanlara

• 3ay

hakkımızda ne hayırlısı ise o olur

• Ben düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Şöyle bir sorun da ben görüyorum
    bir kadın açık giymiş se başka biri buna bakarsa buda bakan kişinin özgürlüğü değil mi

0|0
    0|0
    • 2ay

hayır, bir insanın özgürlüğü bir başkasını rahatsız etme noktasına gelirse biter.

• 2ay

ilk bakış Allah'tan ikinci bakış şeytandandır. İnsanlık hali göz kayabilir. Ayeti doğru bulmuyorum dediniz. Bunun Allah esirgesin şirk taşıma ihtimali var. Sözlerinize dikkat edin

• 2ay

Ben sana ayetten bahsetmedim

• Cunku insan nefsi hep kendine muslim her konuda bencil ve cikarci... menfaatcitutkulu arzulu ama herseyde ilk kendisi insanligin yapisinda var bu ladin ya da erkelde degil...

0|0
    0|0
    • 3ay

erkekler daha çok gücü elinde bulunduruyorlar. Bu yüzden daha tehlikeliler. İnsan nefsini terbiye etmeye çalışmalıdır. Zaten bir müslüman ömrü boyu kendi kusurlarını zayıflıklarını yenmeye çalışsa kimse kimseyi yargılayamazdı, kötüleyemezdi ezemezdi

• 3ay

müslümanın görevi NEFSİNİ TERBİYE ETMEKTİR. BUNUN İÇİN GELDİK BU DÜNYAYA

• 3ay

Ancak kendi canimiz yanmaya basladiginda adaletten bahsetmeye baslariz. Sen bile farkinda olmadan oyle cok gunah isliyorsunki nebileyim :/ sevapda gunahda insanlar icin. Senelerdir encok kulhakkina girende muhafazakar kesimler mesela nediyebilirimki.

• Sus şimdi hem kadin hemde akilli ilan edileceksin recm ederler seni evde zor tutuluyor bunlar 😂

0|0
    0|0
    • 3ay

Kuran kadınlar ve erkekler olarak hitap eder. Bizi islam değil, islamı kötü amellerine alet eden erkekler hor görüyor

• 3ay

Bir yerde dini kurallari savunan varsa kadını ezen düşünce hakimdir ve namus bekçiliği yapan bu tatli su müslümanları gördükleri her kadinin arkasından bakar ve kaşıntı tutar onları. Deprem sel vs bütün felaketinde siz kadınların acik giyinmesinden dolayı oldugunu söyler. Kızları kapatır baskılar sonra kizlari hayrunisalara gidiyorum diyip karanlik kuytu yerlerde oral yapar. Eger hak özgürlük ve adalet istiyorsaniz kadinlar olarak tek kurtulusunuz sosyalizm ve komün yasamdir.

• 3ay

öyle bir dünya yok. Tek kurtuluş gerçek! İslamdır. Kusur müslümanda, islamda değil. Bağnaz gerici muhafazakar kesim olduğu kadar sosyalistlerden de bağnaz, gerici olanları var. Her iki tarafta kusurlarını birbirine haykırır. iki tarafta düzeltme yoluna gitmez

• Erkek kafası

0|0
    0|0
  • Neticede islamcılara göre kadının yerinin ne olduğu belli. durum net yani

0|0
    0|0
    • 2ay

islama göre kadın erkekle eşittir. Allah katında. Daha yüce bir divan var mıdır acaba? Erkekler kendilerine verilen fiziksel kuvveti çarpıtıyor. Bazı kadınların kendilerine verilen güzelliği kullanması gibi

• Diz üstü don giymem kanka

0|0
    0|0
    • 3ay

erkeklerin tesettürü göz kapaklarıdır. Sadece dz hizası ve göbek deliği arası değil

• 3ay

Bant mı çekiyim her yer çıplak herkes çıplak 🙈

• 3ay

bir kere bakmak Allahtan ikincisi Şeytandandır. İnsanlık hali bir anda karşına çıkabilir ancak kafanı çevirmek senin görevin

Kızlar Ne Diyor 2

• En kral musluman benim diye gezen "kadın açık geziyorsa herseyi hakediyor" kafasında. Yaradilislarinda cok buyuk ustunluk saglanmis onlara maalesef istedikleri gibi kullaniyorlar.

0|0
    0|0
    • 3ay

ancak hesabıda ağır olucak. Aynen öyle. İslam kadın ve erkeği günahta da sevaptada eşit tutuyor

• Cunku erkekler pis kaka kotu

0|0
    0|0
    • 3ay

Allah aşkına şimdi ne demiş oldun? Allah akıl fikir versin

Yükleniyor...