Neden hastalıklı sevmek?

Birini sevmeye başladığımda hemen o da beni sevsin ve sadece bana ait olsun istiyorum. Biraz gözlemliyorum ve sosyal biriyse bu beni üzüyor ve duygularım bana zarar vermeye başlıyor. Sanki yaklaşsam sevgimin önünü alamayacakmışım çok çok sevecekmişim gibi geliyor. Çok fazla kıskanıyorum ve kırılıyorum. Bu yüzden de kendimi tamamen geri çekiyorum hatta kimseyle görüşmüyorum sonra o sevgi bitiyor ama yerine daha berbat bir duygu alıyor kendime acıma gibi bir şey. Ben bunu bir türlü aşamadım. Arkadaşlık ilişkilerimde bile kimseye fazla yaklaşıp samimi olamıyorum içimden gelmiyor soğuk biri gibi görülüyorum aslında tam tersine insanlarla sıcak ve samimi iliskiler kurmak istiyorum ama olmuyor. Sizde de benzer sorunlar var mı sizce neden böyleyiz?

1|1
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Sevdiğini sahiplenmen kıskanman normal ama aşırıya kaçması kötü tabi. Sen kendinde göremediğin sosyalliğe, sevdiğin kişininde kapalı olmasını istiyorsun. Sevip güveniyorsan, sana istediğin değeri gösteriyorsa neden kasıyorsun kendini. Bir ilişkiyi yürütmenin yolu anlayış ve hoşgörüye dayanır. Bunu başarmak inan çok kolay ama maalesef beceremiyoruz çoğu zaman dediğin gibi. Biraz rahat olmaya çalış, hayata daha ılımlı bak..

1|0
    0|0
    • 2ay

Hoşlandığım kişinin kızlarla arkadaşlıklarında o kızlardan etkilenmesinden korkuyorum belki de hoşlanıyor diyorum üzülüyorum.

• 2ay

Her iki tarafa da güvenmiyorum. Güvenilir mi bilmiyorum. bir tane sevgilim olmuştu ona da aşık değildim biraz meraktan olmuştu ve ilgiye hayır diyememiştim ama ona da güvenmiyordum. Erkeklerin ilgisi kolay kayıyor gibi gelmiştir bana hep. bir kız yaklaşsın hayır diyemez gibi.

• 2ay

Geneli öylede valla olmayanlarda var inan. Bende farkında olarak bir ilişki yaşadım inan başlamasının sebebi onun sevdiğini göstermesiydi. Arkadaş olarak iki ay vakit geçirdikten sonra bir ilişkiye başlamıştık biz, ben açıldıktan sonra iki aydır beklettin beni demişti. Sende iyice tanımadan güvenme derim..

Erkekler Ne Diyor 6

• Zaman boyle yapcak bise yok igrenc herkes, kendini tamamen saf birakip sevebilcegin biri zor

2|0
    0|0
  • Sevgi kıtlığı yaşamışsın galiba ya da güvensizlik sorunun vardır aşırı..

1|0
    1|0
  • aşk yalan

1|0
    0|0
  • Yani normal

1|0
    0|0
  • benim başımda senin gibi biri var. Çok şüpheleniyorum öyle sevgi manyağı gibi davranınca.

1|0
    0|0
    • 2ay

Neyden şüpheleniyorsun.

• 2ay

Benimki doğru değil bu yüzden sosyal ilişkilerim hiç iyi değil ve insanlar bana ne kadar soğuk ve sessizsin dedikçe iyice içime kapanıyorum.

Ben de aslında gerçekten sevip sevemediğimi ayırt edememişimdir. Seviyorum gibi gelmiştir aslında daha çok sahip olmayı istemek gibi. Bilmiyorum ama ne hissediyorsam fazla geliyor bana.

• 2ay

Kendinde suç arama masum bir sevgide suç aranmaz. Umarım senin sevdiğin gibi birini bulursun.

• Kimseyi sevme bence boşver

1|0
    0|0
    • 2ay

Sevgisiz bir hayat yaşanmamıştır

• 2ay

Bilmiyorum duygular bana karışık geliyor

Kızlar Ne Diyor 2

• kasma çok sonrasnı düşünme anı yaşa ve gercekten kendın gibi ol hissettıgın gibi davran arkaşdşl cevrendede baska yerdede

1|0
    0|0
    • 2ay

En ufak şeylerden kırılıyorum bir saçmalık var. 25 yaşına geldim artık bu saatten sonra ne değişir

• 2ay

psikolga faln gitme. takıntılı ve herseye ve ınsanlara fazla anlam yukleme

• ne kadarda benimle aynı durum duygularıma set çekemiyorum herşeyi aşırı yoğun yaşıyorum :/

1|0
    0|0
Yükleniyor...