Atatürk olmasaydı ne olurdu?

Cumhuriyeti sevmeyen kesimin bu sorudan bıktığını biliyorum ancak söylemek zorundayım.

Bu fotoğraf Bursa'nın işgalinin ardından Osman Gazi'nin kabrine dayanarak fotoğraf çektiren Sofoklis Venizelos'a ait.
Atatürk olmasaydı ne olurdu?

İşgal sonrası "intikam fotoğrafı" isteyen Yunan subaylarının uğrak yeri Osman Gazi kabriydi.

Yani bu cümleyi kurmak zorundayım, Atatürk kahraman Türk halkına liderlik etmeseydi çok sevdiğiniz Osmanlı kurucusunun kabri Yunanların hediyelik eşya dükkanı olacaktı.

0|2
5|23

En İyi Erkek Görüşü

• Zamanında dedelerı itilaf devletlerıne usaklık edıp kurtulus savasını baslatanlara hain diyenlerın torunlarına göre hersey cok güzel olucaktır. Kendılerını böyle kandırırlar. Bunların genelı bu haınlıklerını dini kullanarak örtbas etmeye calısan tiplerdir. Ama gercekte Atatürk olmasa sevr anlasmasındakı o ufak sınırlar çerçevesınde sömürülerek ve özgür olmadan yasamaya calısacaktık. Şehrin anahtarını verip ingiltereye kacanlar kahraman ulkesı ıcın savasıp ulkeyı kurtaranlar haın ılan edılıyor Şu an nedense
    https://www.youtube.com/watch?v=M4m0BPXhlmc

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 22

• bugun yunanistanda olan tripolice ve navarinde yunanilar tarafindan kundaktaki bebege kadar katledilen 1821 de dunyanin en buyuk soykirimi olan hadise anadoluda devam ederdi...30 agustos 1922 de bu capulcular anadoludan suruldu... mustafa kemal pasanin turk ordusu tarafindan... ayriyetten 11 inci yuzyilda miryokefelon zaferiyle kazanilan turkiye ismini cumhuriyetle zirveye cikartan ataturke ve cumhuriyete dusman olan kisi gayriturktur... o gun ki bu capulcularla isbirligi yapmis hainlerin soyudur baska bir tanimi yoktur.. turk olupta ataturku sevmemek nedir yahu... fikirleriniz ayri olabilir ama sevmemek tamamen turkun zaferinden baska birsey vermemis kisiye dusman olmak icin soyunuzun bozuk olmasi gerekir...

2|1
    0|1
    • 3ay

Batı Trakya, Anadolu'dan çok daha köklü bir Türk İslam yurduydu. Batı Trakya'ya ne yaptılarsa aynısı Anadolu'da olacaktı. Atatürk olmasa başkası olurdu diyenler neden Türk yurdu batı Trakya'da olanları görmezden gelir

• 3ay

balkan savaslarini okumalari gerekir onu anlamalari icin ama sakalli adamlardan tarih orgrendikleri icin sadece adamin ickisinden ibaret biliyorlar...

• Atatürk olmasaydı diye başlayıp o kadar çok şey sıralayabiliriz ki, tarihin gördüğü eşi benzeri olmayan bir lider, evliyalara kumandanlık etmiş bir lider, Allah tarafından Türk ulusuna gönderilmiş bir lider ama ne yazık ki değerini zerre kadar bilemedik bilemiyoruz, Atatürk dönemi Türkiyesi döneminde çekilen ilk uzay filminde uzaya gidecek milletler arasında Türkiyenin de var olduğunu biliyor muydunuz? Yani elin amerikalısının gözünde Uzaya gidecek ilk ülkelerden biri olarak görülürken bir de bugün ki halimize bakın... nereden nereye...

1|0
    0|0
  • İzmir valiliğine Yunan bayrağı çektiler. Her yere Hristiyan haçı diktiler. Çan çaldılar. Hilafet yanlısı hocalar; bunu yapanlarla kol kola poz verip gazetelere "Yunandan zarar gelmez biz kardeşiz" dediler. Atatürk ülkeyi kurtardı. Mehmetçik yeniden şehre girdi. Haçlar kilise çanları yunan bayrakları kalktı. Camiler tekrar ibadete açıldı. Aynı hocalar bu sefer din elden gidiyor. diye ayaklanır Kubilay'ın başını kestiler. Bugün Atatürk'e laf eden dindarlar işte böyle bir hocanın soyundan geliyor.

1|1
    0|1
  • Atatürk olmasaydı, Fransızlar Antep'ten sonra ülkenin bütününü işgal eder, kadınların örtüsünü başından çeken askerlerin baskısı altında kalırdık. Başı örtülü kızlar okullarda okuyamaz ve başörtülü memur olunamazdı. Annesi ve karısı örtülü diye, namaz kılıyor diye subaylar ordudan atılırdı.

Atatürk olmasaydı, İtalyanlar bir yolunu bulup geçmişimizle bağımızı koparmak için harf devrimi yapar. Mesela yeryüzünün en değerli kütüphanelerinden Süleymaniye Kütüphanesi'ndeki el yazma eserleri en az 90 yıl sustururdu. Bununla da yetinmez, Müslümanların halifesini aşağılayarak yurtdışına sürerdi.

Atatürk olmasaydı, İngilizler Kastamonu'ya aniden çıkarma yapar. Churchill herkesi şapka giymeye zorlardı. Şapka giymeyi reddeden vatandaşları için seyyar mahkemeler kurar, seri idamlar yaptırırdı. Hatta şapka kanuna karşı çıkıyor diye iki önemli şehri Rize'yi ve Trabzon'u denizden bombalatırdı.

Atatürk olmasaydı, Amerikalılar ülkenin yönetimini ele geçirir. Seçilmiş ilk meclisi zorla dağıtır. Ali Şükrü gibi vatansever düşünürleri öldürtür. Kendi keyiflerine göre kurdukları meclis sayesinde, ülkeyi en az 30 yıl tek parti ile yönetirlerdi. Kendi adamları dışında kimseye oy hakkı vermezler, seçilme hakkı tanımazlardı.

Atatürk olmasaydı, Hitler ülkeyi işgal eder. Türk ırkını üstün ırk ilan eder, Kürtleri, Rumları ve Ermenileri aşağı ırk sayar. "Türkiye Türklerindir" dedikten sonra kendilerini Türk saymayanları Anadolu'dan sürerdi. Hitler bununla da yetinmez, Dersim'de sırf Kürt diye çoluk çocuk, kadın erkek on binlerce savunmasızı bombalarla imha ederdi.

Atatürk olmasaydı, Ruslar Anadolu'yu ele geçirir, camileri ahır yapardı. Medreseleri kapatırdı. Devrin en önemli düşünce odakları olan tekke ve zaviyeleri yasaklardı. Ezanı susturur, yerine anlamsız gürültüler koyardı.

Atatürk olmasaydı, İstanbul Yunanlılara kalırdı. Yunanlılar Fatih Sultan Mehmed'den Bizans'ın intikamını almak için Ayasofya Camiini müzeye çevirirdi.

Neyse ki Atatürk geldi de...

0|0
    0|0
  • galeri12.uludagsozluk.com/.../...4%9Fan_845232.jpg

Elhamdülilah ! bize kumandanımız yeter.

1|2
    1|4
  • Başka lider çıkardı ama İzmir konusunda pek emin değilim belki yunanlılar alabilirdi fakat halrp ve musulu bırakmazlardı.
    Atatürk'ün en büyük avantajı ruslar ile ittifak yapmasıydı yoksa o savaşı kazanamazdık.

0|1
    2|0
    • 3ay

İşgal döneminde Fransız ve İngiliz bakanların; Türkleri balkanlardan çıkardık Anadolu dan da çıkarıp geldikleri yere orta asyaya gönderelim düşüncesi gerçek olurdu.

• 3ay

Neyin cevabını almışım kardeş çok konuşuyon boş konuşuyon git bir tarihini insan gibi öğren koyuyom moyuyom sana atatürk olmasaydı bir koyarlardı dinin imanın şaşardı

• 3ay

@LeydiStark cevap vermeye bile değmezsiniz.

• Bu ülkede en nefret ettiğim kesim aşırı sağcı ve solcu kesimdir şunları temizlerler herşey güzel olacak

0|1
    0|0
  • Ne olurdu, Deden İngiliz, Rus, Yunan, Fransız, İtalyan olurdu Anneannen işkence görürdü zorla tecavüze uğrardı. Bunlardan annen / baban meydana gelirdi onların durumu ne olurdu muamma ne şartlarda yetişirlerdi. Sen olmazdın zaten muhtemelen.

1|0
    0|0
  • Geçen Gün Bir Şerefsiz Çıkıp Atatürk'te Neymiş.
    İnsanlar Kendilerine İnsan Putlaştırmış.
    Gibi Şeyler Diyordu Bir Videoda.
    Yani Anlamıyorum Hayatını Kurtaran Bir Adama Saygı Ve Sevgi Göstermek
    Onu Putlaştırmak Değildirki.
    İnsanlar Çok Salak Bence.

0|0
    0|0
  • Çobansız koyun olurduk ingilizlere uşak olurduk sömürge altında yaşardık ne dinini yaşar ne özgürlük hakkın olurdu yani ama sonuçta o da vesile gerçek güç Allah'tandır

0|0
    0|0
  • Atatürk olmasaydi baska birisi olurdu. Cok buyutmeyin

0|1
    5|1
    • 3ay

Demi sen gelir kurtarırdın, adamsın paşam seni kral yapalım biz ya en iyisi.

• 3ay

@erkeklerdesorabiliyo
      Agizin sut kokuyor daha senin gibi capsizlara laf anlatmayim simdi

• 3ay

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

• Başka bir komutan gelirdi
    Bukadar basit

0|1
    0|0
  • atatürk olmasaydı şimdi bir rusun yunanın piçiydik

0|0
    0|0
  • sultan abdülhamit onları kurtaracaktı ( YERSEN )

0|1
    0|0
  • Pakistan veya Endonezya, Malezya gibi.

0|0
    0|0
  • Cok guzel detaylandirmissin... helal olsun

0|0
    0|0
  • Yani allah korudu ya yoksa kimlerle akraba olurduk

0|0
    0|0
  • Ne atatürkmüş arkadaş

0|1
    0|0
  • Ataturk olmasaydi kainat olmazdi :)

0|1
    2|5
  • Türklük olmazdi

0|0
    0|0
  • Sanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti diye bir şey olmazdı. O zamanlardaki cesur askerlerimizin ve koca yürekli annelerimizin tabii ki hakkını yememek gerekir ancak her zaman bir önder olmalıdır. Bir takımın kaptanı gibi, ev reisi gibi. Mustafa Kemal bilgili, eğitimli ve ileri görüşlü bir liderdi. Başka birisinin onun kadar iyi olacağına imkan veremiyorum ben. O zamanlarda da bir çok fikir ortaya atan, ülkeyi satmaya kalkan insanlar olmuş. Büyük ihtimal bu insanlar tarafından peşkeş edilirdi ülkemiz.

Şimdilerdeki çakma kumandan olmasaydı neler olurdu sorusuna ise olmasaydı da olurdu cevabı daha kolayca verilebilir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Atatürkü sevmemelerinin nedeni şimdiki chpliler bence

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• biz olmazdık kimliğimizde t. c yazmazdı ya fransız ya alman vatandaşı olurduk belki de yaşamazdık sırf türküz diye öldürülürdük darbeler artardı isimlerimiz değişirdi bizi satın alır kendi ülkelerinin gelişmesi için köle gibi çalıştırrlardı işte o atatürkü sevmeyenler de kına yakardı

0|0
    0|0
  • Çok şey olurdu bir afganistandan suriyeden farkımız kalmazdı ama neyazıkki Türk kadınına , Türk milletine değer veren , ülkemizi kurtaran Atatürk'e saygı duymayanlar bile var! :@

0|0
    0|0
  • Osmanlı kurucusuna laf etmesen hak verecektim.

0|0
    0|0
  • atatürkü sevmiyorum illa sevmek zorunda değilim

0|1
    0|0
    • 3ay

bu da seni vatan haini yapıyor.

• 3ay

@TatlıBeyefendi bak sevmiyorum atatürkü tarih ve inkılap olarak biliyorum tanıyorum. Saygı duyuyorum ama sevmiyorum yaptığı bazı şeylerden ya da bazı görüşlerinden sevmiyorum.

• 3ay

Atatürk’ ten önce bu millet, 16 tane Türk devleti kurmuş ve bu devletler zamanla belli sebeblerle yıkılmış. 16 devleti kuran millet 17. de kuracaktı mutlaka, bunun lideri kim çokta önemli degil. Devlet kurup devletler yikmak genimizde olan birsey.

Şimdi 17. ci devletten önce dünyaya gelenlerin babaları bilinmiyormuydu?
      Amiyane tabirle bu insanlar “PİÇ”miydi?

Yükleniyor...