Arkadaşlar sabha evren belgeselini izledim bir sürü soru takıldı kafama beraber cevaplayalımmı?

evrenın bı patlamayl olustugu soylenıyo daha sonra coklu evren teoremı var patlama oldukdan sonra gezegenler olustu ve hayatın sadece dunya etrafında oldugunu dusunmuyorum pekı oyleyse neden bı patlama oldu allah neden bızı yaratma geregı duydu dusunsenıze kocaman sıyah bı bosluk anıden gelısen bı patlama acaba baska bı sıstem vardımıydı buyuk patlama olmadan once yanlızlık allaha masustur dıoruz ama ayrıntılı dusununce allah nasıl var oldu tam dogmamıs dogrulmamıs ama nasıl var oldu ben cok merak edıyorum bıraz konusalımmı bu konuda

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• bak O sonsuzdur
    zaman kavramı da sadece evren de yani zamanı bir toz bulutu olarak düşün evrende kimi yerlerde bu çok sık iken bazı yerlerde yok denecek kadar az yani evrende heryerde değişik bir zaman kavramı var eğer einsteinin ikizleer teorimini biliyorsan bunu çok daha rahat kavrayacaksındır ama O'nun bir başlangıcı ve sonu yoktur. biz O un hayal dahi edemeyiz çünkü zaman bir kavramdır bizim üzerimizde örtülü bir kavtram umarım anlatabilmişimdir kardeş ı
    soru sorabilirsin istersen anlamadıysan bunuu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bak deli. Sen olayı tamamen insani boyuta indirgiyorsun. O yüzden bir varlığın doğmamış ve doğurmamış olması kafana yatmıyor. sonsuzluğu düşünebilir misin? Elbette hayır. Sonu olmayan bir kavramı bütünüyle düşünmeye kalkarsan beynin yanar. O yüzden biz insanlar kabulleniriz. Aklımızı aşan durumları bu böyledir diyerek kabul ederiz. Maalesef deli, sınırlı beyninle sınırsız bir şeyi kavrayamazsın. Sadece kabullenebilirsin. Bu da sana kalmış. Kanıtlar deliller herşey orta da. Şunu da belirteyim. Allahın insanlara verdiği emir ve yasaklar bellidir. Çalma çırpma zina yapma insanları kandırma akıllı ol efendi ol terbiye ol çalışkan ol vs vs Aldığımız emir ve yasaklar 3aşağı 5 yukarı böyle. Ve bunların güzel şeyler olduğu insanlığın yararına olduğu tartışılmaz. Sen söyle : Farzedelim ki Allah yok din uydurma. Eee böylesine güzel şeylere inanmanın nesi yanlış ki inançsız insanlar deli gibi inananları vaz geçirmek için uğraşır? Adımını dikkatli at. Tam sınırdasın.

0|0
    0|0
  • eskiden venüstede yaşam vardı tek dünyada değil araştır öğrenirsin zaten

1|0
    0|0
    • 2ay

benım aklıma takılan tek soru bu degılkı sımsıyah bı uzay ne olduda patlama oldu allah neı dusunmus olmalıkı boyle buyuk bı patlama oldu ya da soyle dıım acaba uzay ucsuz bucaksız sonucta bızım sıstemımız olmadan once patlama olmadan once varmıydı yıne bı sıstem

• 2ay

o kadarını bilemeyeceğim bir iş beni aşar orası ama uzay gitgide dahada genişliyor patladıktan sonra genelde çoğunda yaşam vardı venüste yaşam vardı dediğim gibi dünyada vardı marstaki sular gitmese idi yaşama uygun bir yerdi gibi gibi şu an hayatımızı güneşe borçluyuz güneş olmasa biz bir hiçiz buda aklından çıkmasın

• Yani onu izlemesen hiç kafanda soru yoktu öyle mi?

1|0
    0|0
    • 2ay

vardı ama ızleyınce daha cok soru oldu sende acıklaması var mı boyle bıseyın

• 2ay

bılıyorum bıng bangden bahsedıyom bende ıste o patlama olmadan once kocaman bı karanlık ne olduda canlı oldu allah neden yarattı bzıı

• 2ay

Yav dur hele Pakize zaten beynimde bir ton şey var, şimdi benim kafayı uçurtma

• işte soruun orda:D allah tek ve yalnızdı canı sıkıldı bizleri yarattı ve ona itaat etmemizi istedi itaat edersek cennet etmezsek cehennem dedi iyi insan kötü insan olman önemli değil itaat et dedi:D kısacası kendi yalnızlığından bunalıp bizleri yani oyuncakları yarattı :D

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bilim insanları genelde ateist filan oluyorlar zaten çünkü dinler aşırı saçma.

1|0
    0|0
    • 2ay

bir inanışın yok mu yani?

• 2ay

bn İslam'ı Müslümanlarla değil İslam'ı araştırarak sorguladım. iyi günler kardeş i

• 2ay

@merve-00 ben de islamın kaynağı kuranı inceleyerek araştırdım yazılan birkaç kitabı okudum buhara hadislerin, i inceledim ilahiyatçılarla konuştum da islamın saçmalığının farkına vardım sana da iyi günler kardeş.

Yükleniyor...