Seçimlerde çoban ile entelektüel kişilerin oyları bir mi?

Yani kırsal kesim daha çok anadolu insanlarının biraz eğitimsiz olması seçimlerinin hatalı olmasına neden olur.
Sorgulama düşünme fazla olmadığı için cidden oylar bir değil.

• Bir değil
    33% (5)71% (5)45% (10)Oy Ver
  • Birdir
    67% (10)29% (2)55% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
2ay Gerçekten teoksasiyi hak eden bir cehalet var ortada
2ay Katilim yetersiz

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• çoban ve entelektüel ayrımı yanlış. cahil ve entelektüel ayrımı olur, aynı kategoride olan onlar. her çoban politikadan anlamayacak, gerçekten savunduğu bir fikri olmayacak diye bir durum yok. bilinçli oy veren bir çobanın oyu anadan-babadan gördüğüne oy veren bir doktorunkinden değerlidir. mesele neye ne için oy verdiğini bilmek. bizde sorun bu, herkes kendi takımına oy veriyor. oy verdiği partinin ideolojisi nedir, neyi savunur neyi amaçlar buna bakan yok. doktoru da böyle çobanı da. kısaca entelektüelin oyu cahille bir değildir. ama her çoban cahil olmadığı gibi her doktor da entelektüel değildir.

1|2
    0|0
    • 2ay

KS ye cahil diye niteleseydim kesin kaldırıldı hakaret algısı taşıdığı için ee çoban diye yazmamda başlık etki tepkisi olurdu neticede ayni düşünceler taşıyoruz

En İyi Erkek Görüşü

• Eskiden Aysun Kayacı söyledğinde kızardım, günü geldi hiç inanmazdım bunu düşüneceğime ama haklıymış !

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Demokratik toplumlarda , her kesimin oyları birbiriyle eşittir. Ama işin özüne indiğimizde , siyaset okuyan , hukuk okuyan , siyasetla alakalı olan , tarih bilgisi olan kişilerle ; '' bunun için kitap okumama gerek yok oy sonuçları ortada '' diyen kişiler bir tutulmamalı.
    Ben kalkıp tıp hakkında bilgim olması için tıp okumam gerekmiyor diye söyleyebilmemle eşittir bu sözler.
    Ha burası Türkiye , bilgin yok ama fikrin olabiliyor o ayrı konu.

0|0
    0|0
    • 2ay

Kimse sana siyaset oku demiyor.
      Fakat cehalet başka bir şey.
      Adam daha hangi partiye oy vereceğini kâğıtta bilemiyor.
      Okuma yazma oranı düşük olduğu gibi teokratik yönetimlerin allah peygamber nidalarina yem oluyorlar.
      Sonra ırkçı ve milliyetçi yani sıra cumhuriyetçi olarak demokrat sol liberal partiler ideolojik olarak taraftar ediniyor en korkunç olan durum bu bence.
      Holiganlik terörizm elde eder.
      Toplum sosyal bilincinde olup oyların niteliklerinin ortalama aynı zeka seviyesinde olması gerekiyor.
      İki kelimeyi bir araya getiremen seçmenler, konuşmasını beceremeyen belediye başkanları ve vekiller yönetime geliyor.

Huloggg diyerek yol köprü diyerek makarna kömür vaad ederek olmuyor bu ilkel yonetimler

• 2ay

Ayarlardan düzelt mesajları.

• 2ay

Simdi at

• bir olduğu için bu durumdayız

0|1
    2|0
  • O çoban dediğiniz kişiler, entelektüel dediklerinizden daha çok savunuyor vatanını. Darbe olaylarında bunun çok açık bir örneğini gördük

1|0
    0|0
    • 2ay

Bana bu darbe zırvalığından bahsetmeyin.
      Senaryo iyi işledi koyunlar kurtlara yem gitti.
      Sivil zorunlu askerler canından oldu sivil halk canından oldu.
      AKAPEYE olan fanatik bağlılık canlarına mal oldu.

• 2ay

senaryo diyorsunuz ya bu olanlara. Allah akıl fikir versin

• 2ay

Sorgulama ve düşünme yok sizde.
      Kuru körüne inanan insanlarsiniz.
      Feto yerinde oturuyor.
      Reco yerinde oturuyor.
      Kimisin oğlu gemicik ile oynuyor.
      Kimisinin oğlu kumar masasında oynuyor (bin-alinin oğlu)

Erkekler Ne Diyor 2

• 1 dir

0|0
    0|0
    • 2ay

Vala abi ben bu kadar koyun ile bir olamam

• 2ay

Kutuya atılan kâğıt ile diğer andavallarin kağıdı geçerliliği bir tabi bunu anladım.

• 2ay

Evet. Aynen.

• İyi de bu sorgulama safhası göreceli değil mi? Ve değer yargıları da aynı şekilde göreceli?

0|0
    0|0
Yükleniyor...