Şeriat gelsin de namaz kılmak zorunlu olsun. Kendi başıma kılmaya üşeniyorum diyen birine cevabınız ne olurdu?

Bunu diyen benim eşim. Sizce de saçma değil mi?

0|0
12|21

En İyi Erkek Görüşü

• seriat devlet yonetimi olunca zaten farsca namaz demezsiniz arapcasi salat dersiniz ve zorla namaz kildirilmaz seriatta gayrimuslim zimmi olarak tanimlanir neye inaniyorsa giyinisyle.. ibadetiyle oyle yasar sadece devlet kadrolarina ve vergi verir... bu seriatin ilk anayasasi medine anayasasi olarak bilinir zaten kuran disinda kaynak olarak bu anayasayi kullanilmistir.. orada zimmi olarak tanimlanan gayrimuslim tebanin haklari ve faliyetleri yazar... gunumuzdede cemaat adi verilen muslim toplulugu icinde zaten sanki tek basina kalmis muslim gibi feryat eden esiniz vakit namazlarinda gidip cemaatle ibadetini yapabilir buna ne anayasal ne de toplumsal bir karsit gorus yoktur... esiniz zannedersem fantastic bir dunya icinde ya da yasadigi sosyal cevrenden uzak asosyal olarka yasayan birisi...

1|2
    0|0
    • 2ay

Asosyal olduğu doğrudur. Yani iş yerinde konuştuğu insanlar var ama kendi kafasına göre katı fikirleri var. Kimse değiştiremez

En İyi Kız Görüşü

• Nasil bir din algisi? Seriatta kimseye zorla namaz kildirilmaz. Herkes istedigi dine inanmakta ve yasamakta ozgurdur.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• @Lgbtikoruma Çok cahilsin be keşke ölsen diyorum şeriatı ilk bir araştır ondan sonra bu soruyu sor ve Şeriatta namaz kılmak zorunlu değildir dinde zorlama yoktur. Her koyun kendi bacağından asılır yani o senin de kılmanı istiyordur ne güzel beraber cennete gideceksiniz ikinizde kılsanız daha güzel değil mi? Neden kılmak istemiyorsun onu sorayım ben sana aslında sen ilk önce kendine şu soruyu sor Tam anlamıyla müslümanmısın? Eğer gerçekten müslümansan bunun sorumlulukları var ve namaz müslümanlığın bir emiri bununla dalga geçemezsin saçmaysa dinini değiştir o zaman

0|0
    1|0
  • Ahahahaha komik adammış yalnız şeriat gelsede zorla kimseye namaz kıldıramazlar. Dinde zorla mı olur. Öyle birşey olsa bu müslümanlıktan çıkardı. İslam'a daha çok kişi nefret eder gözle bakardı.

1|0
    0|0
  • Zorla namaz kıldırırsan, camide abdestsiz adamla yan yana saf tutarsın. Sen içinden Fatiha okursun, o ise ana avrat küfredip şeytanı başına toplar.

2|0
    0|0
  • Allahtan korkacağına birilerinden korkup namaz kılacaksa bir insan hiç kılmasın

1|1
    0|0
  • bunun üstüne büyük bir saçmalık olamz. sadece tek örnek vereyim.. bazı ınsanlar dunyanılı işlerini daha çok ön plana koyuyor. ama bir insan kendince şöyle bir soru sorsa kendine. ALLAH şu an canımı alsa ne olur acaba cennnetlık mıyım yoksa cehennemlik mı.

1|1
    0|0
  • Namaz kilmak irade ve nefisle alakali kilmak isteyen en laik yerde bile kilabilir ama su var is guc sahipleri kolay kilamiyor

1|0
    0|0
    • 2ay

Memur ya boş adam. Masada oturuyor gün boyu. Mescit herşey hazır.

• 2ay

Arkadasim sakin olun bos kavga ediyosuniz

• 2ay

Engelledim zaten artık yazamaZ. O.. spu

• İman gücüne hayran kaldım alayım seni İran'a deseydin

2|0
    0|0
  • zorla kıldırılan namazdan hayır gelmez sadece yat kalk spor olur

2|0
    0|0
  • Kadın mı erkek mi bu?

1|0
    0|0
  • kılmaya üşenen milyon insan var guzel fıkır bıraz baskı olursa ınsan zamanla kalben kılmaya başlar hak verdım arkadaşa.

0|0
    1|0
  • Cahiliyet.

1|0
    0|0
  • Ben böyle diyen birinden anında boşanırdım.

1|0
    0|0
  • o zaman da formalite kılar hatta abdest bile almaz

1|0
    0|0
  • öteki tarafta da useni artık

1|0
    0|0
  • Mal mısın namaz allah için yapılır demeni tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • eşin dogru yolu görüyor ve biliyor sen daha birşeyden haberin yok tatlım burda soru cevaplamaya devam et müslümanmısın peki sana bir soru...

1|0
    5|1
    • 2ay

İnsanlara zorla namaz kıldırmak mı doğru yol?

• 2ay

Kadının eşi zorla namaz kıldırmaktan bahsediyor?

• 2ay

@goodnightpoe gelsinde diyor ama adamında bir şüphesi var demi gelmeyeceginden bu devirde kimse kimseye zoraki birşey yaptıramazlar kafan dinç olsun bunda

• Bir şakalar bir komiklikler :)

0|0
    0|0
  • Çok doğru.

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 11

• Ayrilsana

1|1
    1|0
  • Çok saçma. Senin imanının yaptıramadığı şeyi şeriat nasıl yaptırsın.

1|0
    0|0
  • Cahillik başa bela diyorum

2|0
    0|0
  • İçinde olmadıktan sonra zorla kılsan ne fayda

1|0
    0|0
  • Seninde kilmani istiyordur isittiriyor

1|0
    0|0
  • herkes din ve inancında özgurdur

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • ölüncede de onlarla hesap verecen demi derim

0|0
    0|0
  • Oo kafası şimdi geldi

0|0
    0|0
  • Dini şeriatla yaşayabileceğini sanan yobazlardan biri

4|0
    0|1

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...