Çoğunluk mu Normal Kabul Edilmeli?

birçok kişi (aslında herkes de diyebilirim ama istisnaları her zaman hesaba katmak isterim) için fazla olan neyse o normaldir. Ben hiç böyle düşünemedim hatta birilerinin böyle düşünebileceği aklımın ucundan geçmezdi ama savunucularının bile olduğunu fark ettikçe dumura uğruyorum..

Bilmiyorum işte ne söylemek istersiniz?

1|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Asıl çoğunluğunki anormal sayılmamalı mı? Çünkü bir şeyin çoğunluğa uyması daha zor olmalı, herkes farklı. Eğer o düşünce ( ya da Her ne ise) çoğunluğa uyuyosa ;
    - Ya biri insnaları işine geldiği gibi yönetmek için ortaya atıp ikna etmiştir
    - Ya değiştirilemez olarak görülen toplum normudur
    - Ön yargının temel nedenidir
    - İnsanların sorgulamaktan korktuğu hassas noktasıdır
    ... Daha bir çok şey sayabilirim
    Bu sebeplerden dolayı da "Asıl sizin düşündüğünüz anormal nasıl Da şöyle şöyle..." tepkimi veriyorum :D

1|0
    0|0
    • 2ay

aferin ver tabi tepkini :D ben de bu değiştirilemez olarak görülen toplum normlarından bahsediyorum... fazla olan ne varsa normlaştırılmış kimse mantıklı mı diye düşünmemiş

• 2ay

Ben geleneklerimizin günümüze uyarlanıp devam etmesi taraftarıyım kültürümüzün zenginleştirilmesi açısından ancak şu normları bir türlü anlayamıyorum. Karşıt bir şey söyleyince fazla tepki geliyo :D

Erkekler Ne Diyor 7

• İşin özü inanmadığın yolda milyonlarla yürüyeceğine inandığın yolda bir kişi yürü rahmetli güzel söylemiş bu sözü yani her zaman çoğunluk normal değildir.

0|0
    0|0
  • Sen hiç sosyal derslerde toplum normları konusunu işlemedin mi?

0|0
    0|0
  • Tam tersi olduğunu düşünüyorum.
    Ama burada bu soruyu sorman benim de düşünmcemin tersini ifade edenlerin daha fazla olacağı bir platform.
    Sıradan, atalaletli insanlar kendinden başka herkese güveniyorlar. O yüzden de lider arıyorlar.
    Halbuki bence insan önce kendisini yönetmeli, düşüncelerini yönetmeli, eşşsiz olduğunun farkına varmalı.

0|0
    0|0
  • Bu doğru birşey aynen öyle oluyor.

1|0
    0|0
  • ben azınlıgım :) deliler normal kabul edilmeli

1|0
    0|0
  • Neden öyle kabul edilsin ki :D

1|0
    0|0
  • Sanırım evet. Önemli olan normal değil doğru olan olmalı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Genelin standart kabul edilmesi ve genel yargı olarak "normal" olarak adlandırılması olay tamamen.

1|0
    0|0
    • 2ay

ben de bundan bahsediyorum normal olan her zaman genel olan mıdır

• 2ay

evet işte algı ona şartlanmış herkeste olan normaldir. az olan anormaldir :S

Yükleniyor...