Tüürk insanları ve türkiyede yaşayanlar neden mutsuz? Neden mutsuzuz ve aptalız cahiliz?

türklerin öğrenilmiş çaresizliği vardır. doğduğumuz andan itibaren bize çaresizlik öğretilir, aşılanır. en basit örneği; çocuksundur, kedi köpeğe ilgin vardır, sevmek istersin hemen çevreden tepki gelir: "aman evladım elleme, aman ısırıverir köpeğe güven olmaz kedi nankördür" bu tepkiden dahada fazlasını işiten çocuğun kediye köpeğe önyargısı oluşur, çaresizliği, korkuyu öğrenir kediye köpeğe yaklaşmaz. büyürsün üniversite çağına gelirsin, öss zor kazanmak zor söylemlerine kulak asar öss'yi gözünde büyütürsün. üniversiteye yerleşirsin çalışmak zor, birşeyler yapmak zor derler yine çaresizliği öğrenir ekmeğine bakmayı öğrenirsin. türkler hayal kuramazlar çünkü hayalleri hep örselenir. türkler gönüllerince yaşayamazlar. gelecekle ilgili planları yoktur çoğu zaman. korkarak mutlu olamaz insan. hayalleri olmadan, amacı olmadan mutlu olamaz. Kaynak-Ekşi sözlük

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• dünyanın heryerinde böyle. kanun bu.

0|0
    0|0
    • 2ay

Evet dünyanın her yerinde böyle :) ondan türkiye nelerle uğraşıyor bizim insalnarımız biz nelerle uğraşıyoruzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

En İyi Erkek Görüşü

• Yazdıkların hepsi gerçektir. Kişisel olarak hepsini tersine çevirdim.
    ''Akıllı insan aklının efendisi olur, aptal ise onun uşağı''

0|0
    0|0
    • 2ay

türkiyede yaşayan akıllı insanların hepsi mutsuz. Bu ülkede mutluluk embesillere göre bir şey

• 2ay

Bence değil.

Kızlar Ne Diyor 1

• Peki neden kendimizi bu kadar elestiriyor ve eziyoruz?

0|0
    0|0
    • 2ay

Özgüvensizlikten kaynaklanıyor bu da aile yetiştirme tarzı biz vasat durumdayız genelleme yapmayayım ama ülke vasat durumda insan olsun eğitim olsun her şey konusunda

• 2ay

Evet haklısın düzeltmek yerine sadece oturdugumuz yerde köreltiyoruz düşüncelerimizi.

• 2ay

dünya nelerle uğraşıyor biz ne yapıyoruz kabullenemesekte ağır da olsa halimiz vahim. En büyük olay aileler ve yetiştirme tarzı

Erkekler Ne Diyor 3

• Bunu hangi mutsuz aptal cahil Türk olmayan p:ç yazdıysa ona sor

0|0
    0|0
    • 2ay

Aha birinci önrek sensin burda bilgi veriyorum bu dünyaca bilinmiş kanıtlanmış bir şey türk insanlarının yani bizim biilnmedik mutsuzluğumuz doyumsuzlugumuz ve nankörlügümüz var senin gibi ahlaksızlar olduğu sürece bu ülke düzelmez bir sorunun yoksa okuma yorum da yapma ben burda nasıl yetiştirildiğimiizi nasıl cahil kaldıgımıızı öğretiyorum bilgi veriyorum

• 2ay

Bir tane doğru bilgi olmayan saçmalık yazdıkların
      Senin gibi veletler inanır anca
      Sizin yaşamınız böyle ya olduğu için herkesi öyle sanıyosunuz

• biz vasatız ondan! Bizim farklı düşünmeye tahammülüz yok!

0|0
    0|0
    • 2ay

Bilmiyorum ama bıktım ben artık türk ailelerinden insanlarından

• 2ay

aynen bu

• ekşi sözluktekileri bilmiyorum ama ben sadece mutsuzum.

0|0
    0|0
    • 2ay

Bende mutsuzum türkiyede yaşayan akıllı insanların hepsi mutsuz. Bu ülkede mutluluk embesillere göre bir şey

• 2ay

ben soyleyince cahil diyorlar bana.

• 2ay

bu ülkeden cacık olmaz siktr etttt

Yükleniyor...