Kadın - erkek eşitliğine inanıyor musunuz?

Erkekler evet her şartta bir kadın benimle eşittir diyebiliyor mu? Ya da kadınlar evet her durumda eşit olduğumu hissediyorum diyebiliyor mu?

0|1
17|31

En İyi Erkek Görüşü

• Kadına ve erkeğe birey olarak bakıyor ve birey olarak yaklaşıyorum. Cinsiyetler arası bir üstünlük kurma, bir yarış hali gözetme durumum olmadığı için bu bakış açıyla kadını erkekten, erkeği kadından ayırmıyorum. Tabi çok çok ince detaylara girilirse bir takım farklılıklar elbet vardır. Bu farklılıklar da bazı zaman kadınları, bazı zaman erkekleri ön plana çıkarıyor ama sonuca baktığımızda insanlığın dengesini sağlıyor.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• kadınla erkek eşit olmaz..
    olmadı da erkek gücü kadının becerisi vardır mesela
    ama eşit değil diye kadına bağırma dövmek zorla evlendirmek çalıştırmak ev işlerini yatırmak bu değildir
    insanlık adına karakter adına saygı adına eşittir ama
    diğer yönden eşit değildir..
    haklar önünden eşit olmalı cahil olmaktan düşüncesiz olmaktan eğitimsizlikten çıkıp bunların farkına varmalı çocuklarımıza eşitliği öğreterek büyütmeliyiz yobaz geri kalmış değil modern karakterli bireylere ihtiyacımız var..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Kadın erkek eşittir. Değildir diyen ağır dinci yobazdır.

2|0
    0|0
  • Geçen bir erkeğe kafa attım, yoldan bir kadın geçiyordu. Nerede kadın erkek eşitliği diye bağırıyordu.
    Gittim kadına da kafa attım.
    Bak burada dedim.

secure.static.tumblr.com/.../...lr_static__640.gif

0|0
    0|0
  • Hak olarak kesinlikle eşit olmalı. Zaten fizyolojik ve mantalite olarak düşünülemez bunlar kişiye özeldir.

1|0
    0|0
  • kadin daha üstün

2|0
    0|0
  • İnan ki üzerinde çok araştırdım. ne beden ne akıl açısından eşitiz. Eksi ve artı yönler var elbette ama geneline bakınca kadınlar zayıf kalıyor. Mesela inşaatta kadınlar mecbur kalsa çalışır mı veya bu ay regl olmayım deme şansı var mı? olimpiyatlarda bile en iyi kadın sporcu en çok hangi siklette yarışabilir? biraz gerçekçi düşünürsek bu eksiler kadınların kendi beceriksizliği veya suçu değil ve de eşitlik olmaması tartışılacak bir konu bile değil. haklar bakımından bazı konularda kesinlikle eşit olmalı! İslamı benimsediğimden miras hakkı hariç derim.. razıysa yarısını almaya Allah'a olan saygısından ben kendi hakkımdan vazgeçip payımı kardeşime veririm sorun değil. Ama hukuka göre eşitiz ben bilmem isterim payımı derse peki derim bıçak gibi miresı ikiye ayırırım

0|0
    0|0
  • Ben inaniyorum

2|0
    0|0
    • 2ay

Hatta kadinlari kendimden biraz daha ustun goruyorum bu hayatta kadinkar her zaman bir basamak ustte olmalilar diye dusunuyorum onlarin varliklari bir baskadir kutsaldir el ustunde tutulmalı

• esittir kadin ve erkek.

1|0
    0|0
  • Her durumda kadın ve erkek eşittir, olmalıdır.

2|0
    0|0
  • İnanmıyorum.

0|0
    1|0
  • ben ne kadar eşit desemde zihinleri doğruyu terazilemediği sürece, hep bir eksiklik olacaktır. . ama şahsi olarak bir kadın ile aramda hiç bir fark yok

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    1|0
  • Bana göre eşit değildir, yanlış anlaşılmasın saygım sonsuzdur ama eşit görmüyorum.

0|0
    1|0
  • Genele bakarsak , kadın-erkek kesinlikle eşitsizliği temsil eder. Ama spesifik konulara indirgersek birbirlerine karşı eşit oldukları da vardır.

0|0
    0|0
  • Kadın ile erkek hiçbir zaman eşit olamaz ki

0|0
    3|0
  • Kadin ve erkek hukuki yonden evet esittir ve oyle olmasi lazim zaten.
    Ama sosyal hayat olarak esit degildir tabiki de, olmasina da gerek yok. Kadinin yaptigi seyler farkli erkegin yaptigi seyler farkli.

0|0
    0|0
  • Eşit diye birşey olduğuna inanmıyorum. herkesin kendi görevi ve üstün olduğu konular var

0|0
    0|0
  • inanmıyorum çünkü vajinaları var diye otobüste yer veriyorlar

0|0
    2|0
    • 2ay

Erkeklerde gayet oturuyo oturmasada bundan dolayı şanslı mı sayalım kendimizi

• 2ay

Ben hiç hamile veya yaşlı olmayan bir kadına yer verildiğini görmedim:/

• Evleneceğim erkek benden üstün olmamalı (eğitim, ekonomik, zeka, anlayış, hoşgörü vs.) diyen ve pratikte uygulayan bir kadın yaşıyorsa, işte ben ozaman eşit olduğumuza inanırım.

0|0
    0|0
  • Eşitlik olduğunu düşünmüyorum olmamalıda. Değiliz çünkü. Olması gereken şey ADALET. Ne yazık ki ülkemizde pek az bulunan birşey adalette.

0|0
    0|0
  • Kadınların daha çok hakkı var mk. Kullanmayı bilmiyorlar

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum. Kadınlara hayat zehir ediliyor, alan daraltma, özgürlük kısıtlama vs.

1|0
    0|0
  • Hayir erkek kadindan üstündür

0|0
    3|2
  • kadın ve erkek eşit değildir örnekler verebilirim toplumsal hukuki.

0|0
    0|0
  • Ben karşıyım açıkcası, kadın ile erkeğin eşit olmadığının ilk kanıtı farklı cins olmalarıdır. Lakin Eşit olduğu ve olmadığı bir çok konu var neye göre değerlendiriyorsunuz?

0|0
    0|0
  • Inanmiyorum

0|0
    0|0
  • Yasalar önünde eşittir ama bir takım farklılıklar var heralde :D

0|0
    0|0
  • Her konuda değişir.

0|0
    0|0
  • Degildir daha duvara bile iseyemiyolar :D

0|0
    0|0
  • Fiziksel güç ve bunun bağlı olduğu özellikler haricinde eşittirler

0|0
    0|0
  • kadınla erkek ne bu dünyada nede öbür dünyada eşit olabilir

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Kadın ve erkeğin kas gücünde eşit olmadığını savunuyorum.
    Diğer konularda ise kadının üstün olduğunu savunuyorum.

1|0
    0|0
  • Eşit haklara ve eşit statüye inanıyorum.

2|0
    0|0
  • Denkliğine inanıyorum. Hiç bir erkek bizim duygusal zekamızla boy ölçüşemez.

1|0
    0|0
  • Evet öyle. Mesele bir şey yapmaya çalışıyorum derste erkek yardıma gelir diyor sende kız gücü var yapamazsın. Ay sinirlenip yüzlerine vurasım geliyor. Feministim ben. We can do it kızlarr!

2|0
    0|0
  • kadın daha üstün

1|0
    0|0
  • Evet kadın ve erkek eşittir, her ne kadar uygulamaya geçirilmese de.

1|0
    0|0
  • Hayır inanmıyorum. Hatta bence kadın erkek eşitliği olması biraz zor bir durum.

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum kadınlar gittikçe daha da metalaştiriliyor

0|0
    0|0
  • Hayır esıt deıldır

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum kadınlar her zaman bir adım öndedir :))

1|0
    0|2
  • Erkek baskın olmalıdır ama kadınına da saygı duymalıdır.

0|1
    0|0
  • İnanmıyorum ama var yani öbür tarafta anlayabiliriz diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum

0|0
    0|0
  • inanmıyorum

0|0
    0|0
  • hayır