Milliyetçilik ve din hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Ben daha çok gencim 19 yaşındayım. Fakat bu sene karar verdim ki dünyanın kötü yanlarının hepsi din ve milliyetçilikten geliyor.

Din ve milliyetçiliğide egoya bağladım. Bu dünyayı sadece bu ego mahvediyor bana kalırsa.

1|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Evet herkes birbirini eşit görse böyle olmazdi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• milliyetçi değilim siyasi olarak sorarsan. herhangi bir dini inancımda yok. aynen öyle bütün kanlar bunlar gibi şeyler yüzünden dökülüyo lüzumsuz bişey bence

0|1
    0|0
    • 3ay

BEnde senin gibi düşünüyorum. Sebebinide tamamene goya bağlıyorum. Hiç bir şeye sahip olamayan insanlar hep milliyetçiliğe ve dine sığınmış. Sonuçlarda bu. Daha güçlü olmaya çalışmak için katletmiş millet birbirini

• 3ay

sorsan hepsi barış ister mutluluk ister. ama hiçbiri kan dökülmeden gelmedi islamdan hristiyanlığa kadar. ben ego değilde biraz daha şuna benzetiyorum: insanlar doğuyo ve çevre aile bir beyaz kağıda sürekli bişeler yazıyolar sürekli. ve çoçuk büyünce istesede silemiyolar. o beyaz kağıt artık kararmış oluyo ve o karanlık yazılarda ne yazıyosa onu yapıyolar düşünme yok dinleme yok hiçbişey yok adamlarda yobazlık milliyetçik hat safada ve ben bunların olduğu bir dünyada yaşamak istemiyorum cidden

• rezv cok uzun olacak pcye gecince yazacam

0|1
    0|0
    • 3ay

hangisinden başlayacağıma karar vermek zor gerçekten.
      milliyetçilik: insanlık tarihi boyunca o kadar çeşitli ırk eşleşmesi yapıldı ki saf ırk kalmadı denilebilir. bu gun genetik araştırmaları göstermektedir ki, kimse duşunduğu ırktan çıkmayabiliyor. yani neyin kafasıdır bu milliyetçilik. kısaca özguveni duşuk insanların kendilerini iyi hissetmek için uydurduğu bir fantezi.

dinler: ilkel toplumlardan beri insanları yönetmek için kullanılan araçlardır. hiç bir din bilimsel kulvarda ilahi bir yaratıcıdan geldiğini kanıtlayamamıştır. insanlık için çok tehlikeli araçlardır. yönettiği toplumu surekli bir cehalet altında tutmayı hedefler. hiç bir şekilde sorgulamaya açık değildirler.

Yükleniyor...