Kişinin neye inanıp neye inanmadığı neden bu kadar önemli bazı insanlar için?

Bu zamana kadar islam gibi çeşitli dinlere mensup arkadaşlarım oldu. Hiçbirini sırf bu yüzden yargılamadım. İnanç kavramı bir insanı tanımak, nitelendirmek için çok yetersiz bir şey. Bir insanın kişiliğinin %1'i bence inanç. İnsanların neye inandığı bana göre küçük bir ayrıntı sadece. Ama ne yazık ki bu sitede saygıma karşılık verecek bir müslümana rastlayamadım. Sürekli küfrederek, bilim değil de din yoluyla dine inandırma çabalarına girerek, çeşitli hakaretlerle kendi görüşlerini kabul ettirmeye çalışıyo birçoğu. Ben zaten araştırmışım, belli bir süreçten geçip inanmama kararı almışım, neyin curcunası bu?

He bir de şöyle bir şey var, ben tanrı yok dediğim zaman hala müslümana saygı duyabilirim, ama o 'inanmayanlar hayvandan aşağılıktır' dediği zaman bir ateiste saygı duyduğunu iddia etse kıçımla gülerim.

Şunu da söylemek istiyorum, ateistlere yapılan 'cahil' yakıştırmasını da anlayamıyorum. Ateist olmakla cahil olmak arasında bir bağlantı kurmak özel bir yetenek olsa gerek. Ortalıkta bir sürü bilgisiz ateist dolanıyo ve insanlar onlar üzerinden genelleme yapıyo, müthiş kafalar.

0|1

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...