Neden dünyada herkes aynı dine inanmıyor yüzlerce din var?

Bunun sebebi nedir

Güncellemeler:
3ay Ne oldu niye cevap veremediniz hani siz en iyi muslumandiniz dindardiniz

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• Araf suresinin 172. ayetinde geçtiği üzere Allah tüm ruhlara şöyle buyurmuş: Ben sizin Rabb'iniz değil miyim? Tüm ruhlar şöyle cevap vermiş : Evet Sen bizim Rabbimizsin. Şahit olduk. İşte insan bu fıtratla dünyada. Yani her insan ister ateist olsun ister başka bişe. İçinde bir yerde bu kabul ediş bu inanış var. Ancak kimileri kendilerine gelen peygamberlere uymuş kimileri ise o içindeki ihtiyacı başka türlü şeylerle doldurmaya çalışmış. Bu yüzden bu kadar çok din türemiş.

0|0
    0|0
    • 3ay

Peki allahın böyle bir şey dediğini kim nerden biliyor allahın yaninda miydi

• 2ay

Benim kafamı karıştıran birden çok din olması yani neyin doğru neyin yanlış olduğu belli değil sakın bana müslümanlık doğrudur deme çünkü bir hristiyanla konuştuğum zaman oda doğru din hristiyanlık diyor ya da bir budistle hinduyla konustugum zaman oda kendi dininin doğru olduğunu söylüyor yani kısacası herkesin dini kendine güzel yani gerçekten dinlerin doğru mu yoksa insanları kandırıp düzeni sağlamak için mi var belli değil

• 2ay

Ama ben size İslamı diğerlerinden ayıran şeyi söylüyorum. Zamanın başından beri var olan din İslam. Hristiyanlığında, Musevliğinde özünün İslam olduğu çok açık zaten. Zaten bu dünyaya milyon tane din gönderilmemiş ki. Bir tane gönderilmiş. Ama insanlar gerçek gönderilen dinden uzaklaştıkça başka şeylere tapmaya başlamış. Ve böylece birçok din türemiş. Ama bana kalırsa sizin asıl takıldığınız nokta bir Yaratıcının olup olmadığı. Çünkü bir Yaratıcının var olduğunu bilen birçok insanın yaptığını gördüğüm tek şey "Eğer varsan beni doğru yola ilet" diye dua etmeleri. Belki sizde ediyorsunuzdur bilemem. Ama sonunda öleceğinizi bildiğiniz bu dünya da kalbinizi gerçeklere kapatarak yaşamayın. Çünkü öldükten sonra hiç bir geri dönüş olmayacak. Allah'ı gördükten sonra zaten var mı yok mu diye bişe diyemeyeceksiniz. Allah sizi doğru yola iletir inşAllah. Çünkü burdaki hayat o kadar kısa ki. Bir gözünüzü açıp kapadığınızda herşey bitmiş olacak.

En İyi Erkek Görüşü

• çünkü herkez kendi diş fırçasını kullanıyor ama her nedense bazıları toplu halde aynı fırçaya takılı kalmış

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İmtihan.

0|0
    0|0
  • Bakış açısı, yaşam koşulları, kültür vs

0|0
    0|0
  • Çünkü akıl denen bir gerçek var.

0|0
    0|0