Müslüman bir kadının yanında mahremi olmadan seyahat etmesi neden günah?

Bahsettiğim 90 kilometreden ötesi. Benim Sivas tan şarkışlaya gitmem yasak yani. Neden? O günün şartları ile bu günün şartları bir değilki... Böyle şeyler öğrendikçe islamdan soğuyorum bana mantıklı bir açıklama gösterin lütfen.. 😞 😞

0|0
10|15

En İyi Erkek Görüşü

• Nerede yazıyor bu dediklerin Kur'anda mı?

1|0
    0|0
    • 3ay

Kuzenim söyledi araştırdım yasakmış buraya sormak istedim

• 3ay

Hadis olduğu söyleniyor bilemiyorum :/

• 3ay

:) En doğru kaynak Kur'an dururken kimin söylediği belli olmayan Hadis deyip insanların kanına girenlere inanırım diyorsan valla paşa gönlün bilir. 90 kilometre yol gidip namussuzluk mu yapıyor da kadınlar yasak olsun. Biraz mantığınızı kullanın lütfen. Hadiste kedileri öldürmek gerek, uğursuz yazıyor olsa ne yapacaksın merak ediyorum? Öldürücek misin? Ama öldürmezsen günaaahh. Hadis öldür diyor öldürsene o kedileri. Her denene körü körüne inanmayın, kendinizde bir akıl süzgecinden geçirin.

En İyi Kız Görüşü

• Cunku islamda erkege hersey serbesttir, kadin ona hizmet etmesi icin vardir. Her ayet de bunu gosteriyor.

2|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 14

• Yahu saçma sapan konuşmayın kadın mısınız köle misiniz siz erkekler napıyorsa aynısını yapın küçük görmeyin kendinizi

1|0
    0|0
  • hacca dahi gidemez müslüman bir bayan yanında mahremi olmadan. ama günümüzde tabi her şey doğal karşılandığı için bunlar normal sayılıyor...

0|0
    0|0
    • 3ay

Bunun hadis olduğu söyleniyor, ama bildiğim kadarıyla bir ayet var (tabi yanlış bilmiyorsam), Müslümanların güzel gördüğü şey Allah katında güzeldir diye. Yani bilemiyorum o zamanın 90 km si 1 günlük yolmuş. Zaman farkıyla müslümanların güzel gördüğü şeyler de değişti...

• 3ay

kullar her şeyin en iyisini bildiklerinden, yaratıcılarının koyduğu kuralları görmezden gelirler. tartışılabilir bir konu...

• 3ay

Bu arada yanlış olmasın ayet değilmiş

• tek başına mı gideceksin ya orada başka bir erkekle yatarsan birinin sana gözkulak olması lazım

0|0
    4|2
  • İlk defa duydum ve çok komik, saçma sddfjf

0|0
    0|0
  • www.ihvanlar.net/.../

Buyrun kaynak...

0|0
    0|0
    • 3ay

Aslında bu soruyu @hzsacadam Hoca efendiye sormak lazım. Kendisi daha bilgilidir :D

• 3ay

Abi bu tam maymun ya daha neleri var. bir izle zaten müslüman bile demezsin bu adama. sürekli insanlara bir şeyler satmaya çalışıyor dini kullanarak. Sana bir adam öneriyim onun videolarını izle youtubeden. cübbeliyle programa çıkıp tartışmak istediğinde cübbeli işim var gelemem demişti. Çünkü o adamla atışacak bilgisi yok. CANER TASLAMAN bu adamı herkese öneririm. Bilimle Dini harmanlayarak anlatıyor.

• 3ay

@Barışş18 Evet onu tanıyorum. Cübbeli tam bir tüccardır belli.

• yok öyle birşey dul olsa ne olacaktı peki

0|0
    0|0
  • Oyle bilgi var. Yaninda mahrem olmadan yolcu edemezsin.

0|0
    0|0
    • 3ay

Nerede yazıyor acaba?

• 3ay

Canıma kastedicekse elbette öldürürüm de demek istediğim bu değil. Dağda bacağımın arasından yılan geçti 1 metreden uzun siyah, korktum ama öldürmedim. Çünkü bana zarar vermedi geçti gitti. He sokmaya çalışsa elbette öldürürdüm.

• 3ay

@Barışş18 anladim neyse kardesim seni takip yolladim

• saçmasapan konuşmasın kızenin

0|1
    0|0
  • Boşver Osmanlı kurallarını

0|1
    0|1
  • Tam yerinde arıyorsun cevabıı...

0|0
    0|0
  • Col
    Sacma

0|0
    0|0
  • Kardeş affedersin de senin bilmem neye gönlün yok, bahane arıyorsun. İster inan ister inanma buna kimse karışamaz. Allah'la senin aranda olan bir şey. İslamda zorlama yok sonuçta.

0|1
    1|0
  • islamda mantık arama :D

0|1
    1|2
  • Günah degil, HANGI DINSIZ ISLAM düsmani bu sacmalagi uydurdu?

0|0
    0|0
    • 3ay

Araştırdım yasak yazıyor :/

• 3ay

Yanında erkek çocuğu olunca sıkıntı olmuyor? Erkek çocuk nasıl koruyacak peki?

• 3ay

Kendini güvende hisediyorsan, istedigin yere, istedigin süre seyahat edebilirsin..

Kızlar Ne Diyor 9

• Öyle bişey yok kadınlar birleşip arkadaslariyla hacca gidiyor. Hocadan da dinledim eskinin sartlarinda kadınlar için tehlikeli olabileceğinden öyle denmiş günümüzde öyle bişey yok

0|0
    0|0
  • zaten o günün şartları ile bugünün şartları bir olmadığı için zaten günah denemez diye biliyorum. günün koşulları yorumlamayı etkiliyor mutlaka.

0|0
    0|0
  • Ben bu tip şeylerden dolayı uzaklaştım zaten dinden

0|0
    0|0
    • 3ay

Abi kaynaksız şeylere itibar edip dinden uzaklaşıyorsanız zaten durmayın. 2 sakal uzatıp eline tesbih alan alim oluyor, o ne derse he deniyor. Ve o malların dedikleri yüzünden insanlar islamiyetten uzaklaşıyor. Sadece Kur'an ı yol gösterici bilerek hareket edersen islamiyet gerçekten güzel bir din. Elhamdülillah müslümanım, 4/4lükte değilim. Dini kullanıp şarlatanlık yapan, çok büyük bir insanmış gibi ondan dua isteyen kişilere de güler geçerim. İnsanları kullanmanın yolunu bulmuşlar bu bariz ortada, ama görmezden gelmeye de alışmalısın. Yoksa ohoo o hacı hocaların kim bilir kaçtanesi dinsizdir.

• 3ay

Kuranın Türkçesini okudum. Bana bazı şeyler mantıklı gelmedi. Ayrıca bu seni ilgilendirmez. İnsanları zorla inandırmaya çalışmayın. Bir gün mantıklı açıklamasını bulursam inanırım zaten. Eminim çoğu şeyi sorgulamadan inanıyosundur. Ben bir gün inanacaksam da emin olarak inanırım. İşine bk

• İslamdan neden soğuyasınız ki? İslam sadece sizin iyiliğiniz için gönderildi. Bence iyi düşünün. Bu kadar uzağa tek başına gitmenizin ne sakıncaları olabilir bir düşünün? Mesela yolda kaza olsa birşey olsa Allah korusun sonuçta yanınızda sizin güvenebileceğiniz birinin olması bu kadar mı yanlış bişe? Güvenle gidip gelmeniz size herhangi bir zararın gelmemesi için koyulmuş bir kural bu kadar mı zor geliyor? Ben gerçekten anlamadım kusura bakmayın :(

0|0
    0|0
    • 3ay

Diyelim ki ben bir anneyim, yanımda benim erkek çocuğum olsa gitmem de sakınca olmuyormuş. Çocuk beni nasıl koruyacak?

• 3ay

Bunu tam olarak nerden duydunuz bilmiyorum ama mahremden kasıt ya erkek ya da kadındır. Sizi koruyabilecek güçte birinden bahsediliyor. Yoksa küçük çocuğun size bir yararı zaten olmaz. Olası kötü durumlar için tedbir amaçlı.

• Gerçek değil bu bahsettigin şimdiki zamanı kapsamiyor.

0|0
    1|0
  • Başına bir şey gelir diye olamaz mı?

0|0
    0|0
    • 3ay

O günün şartlarında, 90 km 1 günlük yoldu ve bilindiği üzere çoğu seyahat yolu tenha ve yerleşim yerlerinden uzaktı. Bu dönemin 90 km si ile o dönemin 90 km si farklı. 1 saatlik yolda, tren de uçakta otobüste nasıl bir tehlike olabilir?

• Sana bunu yasaklayan hangi kara cahill

0|0
    0|0
    • 3ay

Kuzenim söyledi araştırdım varmış böyle bişey

• oha ilk defa duydum :D

0|0
    0|0
  • Şimdi müslüman arkadaşlar der ki; o zamanın şartları ile bu zamanın şartları aynı mı?

Hani kuran, kıyamete kadar geçerli bir dindi, hani evrenseldi, hani değiştirilemezdi?

0|0
    0|0
    • 3ay

Kuran da geçmiyor

• 3ay

O zaman buna itibar etme. Sahih hadisler haricindekiler güvenilmez. Gerçi hadise ne hacet.

Yükleniyor...