"Kurban bayramında hayvanlar katlediliyor" düşüncesine karşı düşünceleriniz neler?

Kurban bayramı yaklaşıyor.. Malum zihniyetler "kurban bayramında hayvanlar katlediliyor" düşüncesine sahipler. Peki, sizin bu düşünceye karşı düşünceleriniz nelerdir?

0|0
28|32

En İyi Erkek Görüşü

• Hayvanları '' zarar vermeden '' kasaptan alıp yiyen müslüman düşmanlarının dinimizi kötülemekten başka yaptığı bişey değil. En baştan yıl başında kesilen hindilerin haddi hesabı yok. O duruma tek bir laf eden yok. Kurban bayramında kesilen kurbanlıkların herkes biliyo ki bir bölümü yardım olarak gönderiliyo diğer fakir ülkelere. İnsanlar aralarında ihtiyaç sahibi insanlara dağıtıyolar. Hayvancılıkla uğraşan insanlar ticaret yapma şansı buluyolar. Ülke ekonomisine katkısı oluyo hiç şüphesiz. Bu faydalarından hiç bir önemi yok ki zaten..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Uygun koşullarda kestirenlere lafım yok. Adam hem ibadetini yapıyor, hem durumu iyi olmayanlara et yediriyor. Lâkin eziyet ede ede kesmeye çalışanlara karşıyım. Kurban bayramıyla alakası yok. Sonuçta bayram haricinde de büyükbaş hayvanlar kesilip satılıyor yemekler için. Bayramı bahane etmesinler yani.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Hayvanlar her zaman kesiliyor. Biz yiyeceğiz diye güneş görmeden yetiştirilen, yeşil görmeyen birçok hayvan var. Biz giyeceğiz diye katledilen birçok hayvan var. Kurban Bayramı sadece görülen kısmı. Olması gereken şey, eziyet etmeden, acı çektirmeden kesilmesi.

1|1
    0|0
  • turkler 5 inci ayda balik ayina denk gelen gunde 10 ve 20 inci gununde goge atalarin kutsal ruhlarini barindirdigi icin kurban verirdi... genellikle keci ve koyundur bu... jean poul roux nun turklerin dini kitabinda yazmistir... musluman olduktan sonra da islam da mezheplerine gore farz vacip ve sunnet adi altinda devam etmistir yani buna bir turkun karsi cikmasi sacma.. ama tabiki endi sosyal ve gudusel dunya bakisi farkli olabilir ama katliam demesi sacma karsi olma hakki var ama...

0|1
    0|0
  • Yılın geriye kalan 361 gününde hayvanlar " gelin beni kesiiiin geliiin hadi kessene beni huhuuu kasap <3 " mı diyorlar mış?

1|1
    1|0
  • Ona yaptiklari yaygarayi once insanlar katledilirken yapsinlar

0|0
    0|0
  • Hayvanlar katledilsin ama ulu orta sokaklarda bu isi bilmeyen mallar tarafindan degil aci cektirerek zavalli hayvanlara.

0|1
    0|0
  • tabi tabi o malum zihniyetlere sözüm ''yediginiz etler zaten agaçta yetişiyor'' :D

1|1
    0|0
  • Kesip yakmıyoruz yiyoruz. Bunu düşünenler et, tavuk, balık vs yemesinler o zaman ya da o kürkleriyle dışarıda fazla dolaşmasınlar

0|0
    0|0
    • 3ay

Dışarıda kaç tane gerçek kürk giyen insan görüyorsun merak ettim...

• 3ay

Kurban bayramına tepki gösteren insanların neredeyse hepsi vejetaryen. Yani hayır, yemiyorlar.

• 3ay

Adım gibi de eminim %90 ı yiyor. Hayvanlara eziyet etmek var bide onları kesip yemek var bunlar aynı şeyler değil. Yaradanın helal kıldığı hayvanları kesip yemek günah falan da değildir. inancı olmayan insanlarla bu konuyu 10 saat tartışaan kabul etmezler.

• bayram 4 gün
    yılın geri kalanı ise 361 gün

bayramda bayrama özel sadece 4 gün kesiliyor
    bayram dışındaki 361 gün ise her gün zaten kesilmeye devam ediliyor

madem hayvan katliamı var neden 361 gün olan katliama bişey demiyorlar ve 4 gün olana diyorlar?

0|0
    0|0
  • Müslüman yapıyorsa çamur atarlar, bişey demeye gerek yok.
    Şimdiden, Sadece Müslüman kardeşlerimin bayramını kutlarım.

0|0
    0|0
  • kalan zamanlarda yediğimiz hayvanlar eceliyle mi ölmüş?

0|0
    0|0
  • umurumda mı :) değil tabiki işin şu noktasıda var bizim milette temiz olmalı ne o öyle temizlik farzdır

0|0
    0|0
  • Allah'ın emri...
    insanlardan bile çok severim hayvanları..
    ama kesicem..

0|0
    0|0
  • Düşünmem

0|0
    0|0
  • Gereksiz bir yorum oyle diyolar diye emin olsunlar kimse inamci geregi kutban kesmekden vazgecmez hoş kendileride et yemekten vazgecmezler

0|0
    0|0
  • onlar kesmesinler, ne gürültü yapıyorlar

0|0
    0|0
  • Her gün bizim gibi nefes alıp veren hatta oksijen üreten ve canlı olan bitkileri

KATLEDEN VEJETARYANLARI KINIYORUZ...

0|0
    1|0
  • Öyle söyleyenler o kesilen hayvanın etini çok da iyi yiyorlar ama

0|0
    0|0
  • Onların hepsi ''canım kardeşim''

0|0
    0|0
  • Onlar rakı balık yapan tipler balıkta zaten hayvan degil bitki o diyenler kilo kilo kavurmayı bizden once mideye indiriyor

0|1
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • Katliam olduğunu düşünen arkadaşlara, kevser suresinin meailini okumalarını, tefsirini okumalarını tavsiye ediyorum.

0|0
    0|0
  • Bende onlara öncelikle kürtajı sorarım
    Kaynar suya atılan ıstakozları
    Derisi için katledilen hayvanları
    Kurbana katliam diyen müptezeller önce bunlara cevap versinler.

0|0
    0|0
  • Birşey düşünmüyorum onlara karşı bile düşün

0|0
    0|0
  • Allahin emri sonucta

0|0
    0|0
  • cahillik

0|0
    0|0
  • Yok dusunce.

0|0
    0|0
  • Et ymezmisin sen😂

0|0
    0|0
  • gotuyle düşünen ahmaklar topluluğu

0|0
    0|0
  • Yedikleri etleri tarladanmı topluyorlar :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 27

• bunu söyleyen çoğu insan et tüketir.
    Et tüketmeyenler in kullandığı pek çok etsiz örünen hazır işlenmiş gıdalarda hayvansal maddeler vardır. Bunları bilmeden tüketirler ama bizi suçlarlar.
    Bunlar yetmezmiş gibi bitkilerde canlı onları yerken hiç düşünmezler. Onlarında canlı olduğu fikri akıllarının ucundan bile geçmez ama sözde duyarlı olurlar.

0|0
    0|0
  • Bunu et yiyen insanların demesi hoş değil. Kasaptan aldığımız etler ağaçta yetişmiyor sonuçta. Kurban bayramının amacı et alamayacak insanların et yemesidir. Paylaşma duygusunun güçlenmesidir.
    He şu konuya gelecek olursak hayvanlara acı çektirerek, kaçan hayvanları yakalayamadıklarında orasına burasına bıçak saplamaya çalışan insanlardan ben de nefret ediyorum. Her şey usülüne uygun ve hayvanlara acı çektirmeden yapılmalı.

0|0
    0|0
  • Katlermek şuursuzca avlanmak, linç etmektir. Çinlilerin köpek yedikleri zamanki o kutlamada hayvanlara yapılan iskenceler katletmektir. Baş bölgesinden keserek hayvana 3 saniyelik acı vermek katletmek diil bence. Ve bizim dinimizde kurban özeldir. Allah ona acı vermez derler. Yeri cennettir. O yüzden o gözle bakmıyorum 😊

0|0
    0|0
  • Kendim her ne kadar kurban bayramının ana amacının ilkel bir gelenek olduğunu düşünsem de verilen bu tepkiyi saçma buluyorum. Hatta bazen bu tür aklıevvel söylemleri dine uzak insanları karalamak isteyen malum kitlenin çıkardığını düşünmüyor değilim ashjfjdk.
    Bu kadar duyarlı bir insan isen her yıl milyonlarca hayvanı vahşi şekilde öldüren fast food restoran zincirlerini, , tavuk çiftliklerini de protesto edeceksin o zaman. (Edenler var)

0|0
    0|0
  • keşke olmasa diyenlerdenim.

0|1
    0|0
  • Yani yılbaşında hindiler katledilmiyor mu? Onlar hayvan değil mi bir gecelik eğlence için hindiler ve çam ağaçları kesilirken yanlış yok ama Allah'ın emri olunca hayvan katliamı öyle mi oldu gülüm!

0|0
    0|0
  • Katledilmiyor mu?

1|0
    0|0
  • Haklılar. Yulin festivalinde duyar kasıp kurban bayramını desteleyen ikiyüzlüler hakkında buraya yazamayacağım çok fazla düşüncem var ama.

0|1
    0|1
    • 3ay

Orda hayvanların canını yakıyorlar sadece burda kesip yiyorlar ki bu da hepinizin yaptığı şey

• Katledildigini dusunen vejeteryansa anlarimda. Et yiyenin demesini anlayamiyorum. Sofrasina normalde etler nerden geliyor? Kurban kesenler de hayvancagiza eziyet etmeden yapabilseler ah.

0|0
    0|0
  • hayır. o bir ibadet. çindeki köpek festivali asıl katliam. o eğlence için yapılıyor. bizim kestiğimiz hayvanlar eti yenilen, biz yararlşanalım diye yaratılmış hayvanlar. fark büyük

0|0
    0|0
  • et yemiyorum ve kurban bayraminda bile bir lokma eti agzima sürmem. herkesin düsüncesine saygi duyuyorum ama bence gereksiz birsey. hayvanlari seven, kedileri, köpekleri seven birisinin et yemesi sacma bisey. bence herkes bunu bir düsünsün.

0|0
    0|0
  • burgerkinge gitmesinler ozaman

0|0
    0|0
  • Mangalda et yiyorlar o zaman niye sesleri çıkmıyor
    Ama tabi farklı bakış açısı

0|0
    0|0
  • Bilmem uzuluyorum her canliya

0|0
    0|0
  • her kurban bayramında aynı konu problem yaratıyor ama san fermin festivali geldiğinde "vay arkadaş yazık değil mi bu boğalara?" diye soran bir insan görmedim şu ana kadar..

0|0
    1|0
  • etler tarlada mı yetişiyo

0|0
    0|0
  • Ya Allahin entelleri iste hristiyan asigi bunlar hyr bide vejeteryan degilsin 😂 neyin kafasi

0|1
    0|0
  • son derece saçma

0|0
    0|0
  • Bence öyle birşey yok

0|0
    0|0
  • salakça

0|0
    0|0
  • Yılbaşında kesilen hindiler de yapay zatrn diyorum

0|0
    0|0
  • onlara gülüyorum sadece.

0|0
    0|0
  • yediğiniz hamburgerler zaten vejateryan yemeği

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • Kurban bayraminda malesef insanlarmiz sebab amacli hayvanlari kestiriyor fakat o hayvani kesene kadar ki yaptiklari eziyet tekme surukluyorlar ordan ora o yuzden o is kurban ve sebabdan daha cok gunah ve hayvanlara yazik oluyor

0|0
    0|1
  • Allah'ın vardır bı bıldıgı ama kesılmeseler daha güzel olurdu

0|0
    0|0
  • Açıkçası bu görüşe kesinlikle katılmıyorum. Çünkü bu doğa. Yani doğanın kanunu bu. Allah onların etinden , sütünden , derisinden faydalanmamız için Dünya'ya göndermiş.

0|0
    0|0
Yükleniyor...