Kadınlar daha mı duyarsız?

arkadaşlar üzerine alınmayacak bir çok arkadaş var ve alınmasınlarda ama dün başımdan bir olay geçti
boşanmış ama maddi durumu iyi bir kadın arkadaşım var ve biliyorsunuz ki önümüz kurban bayramı dün gitmiş kendisine tanesi 559 tl de 2 çift ayakkabı almış hayırlısı olsun ayağında paralansın deriz başka bir şey diyemeyiz bende kurbanda ne kesiyosun dediğimde bana kurban düşmüyorki ben boşandım dulum dedi hatta güldü de
ve dikkat ediyorum çevremdeki kadınların hiçbirinin kurbanla almakla kesmek le işi yok hep erkekler düşünüyor sizce durum nedir?

Güncellemeler:
3ay Sanırım bu soru genel düşünülemedi ben o şahsı dikkate alarak bir örnek berdim genel manada soruyorum örnekleri geliştirebilirsiniz

1|0
10|5

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• dul değilim ama durumda çok çokk iç açıcı değil yanı har vurup harman savuramam kurban kesmek benide zorlayacaktı yıllık iznimden feragat edip ücret talep ettim önce kurban işini halletmek için herkesin düşünce yapısı farklı oluyor onuda eleştiremem hakkında hayırlısı olsun derim ben :)

0|1
    0|0
  • Zaten içlerinde muhafazakar bir ailesi ve yaşayışı olanlar hariç, ekonomik özgürlüğü ve belli bir akademik, kültürel birikimi olan kadınlar genelde bu tür ibadetlerle ilgilenmezler. Ben bunu olağan buluyorum.

0|1
    0|0
  • Herkesin sevabı kendine

0|1
    0|0
  • Her şey bitti, kurban kesme baskınız başladı yani.

0|1
    0|1
    • 3ay

Baskı değil sadece durum sana kes diyen olmadı genel manada duyaraız mı değil mi omu söyle yoksa konuşmana gerek yok

• 3ay

Hayvan kesmemek ne zaman duyarsızlık oldu mk? Tam tersi olması gerekmiyor mu?

• 3ay

Ya sadece tek noktaya takılı kalıyosun başlığa çevap ver sen sadece içeriği boşver örneklemeler çoğaltılabilir diorum sen hala kurban kesme derdine düştün tamam sen kesme ama sonuçta müslüman milletlerde bu bayramlarımız var ve amaşları hayvanlatı katletmek oturup köfte ekmek yemek değil yoksullara bu eti dağıtıp senin her gün yediğinden onlarında faydalanmasını sağlamak

• evet

0|1
    0|0
  • Sadece o lafa sığınıyorlar
    kesebilecek durumu varsa kessin işte

0|1
    0|0
  • O kadinin ayıbı o. herkes ayni degil simdi erkeklerin ne oldugu yazsam buraya uzar gider yani..

0|1
    0|0
  • Herkes kendine
    Başkalarını böyle düşünürsen
    Kötü :)

0|0
    0|1
    • 3ay

Genel manada sordum bu sadece bir örnek ti bir çok örneği var

• 3ay

Canım :)
      Herkes duyarsız olabilir
      Hepsine pek çok örnek verilebilir
      Bir kesim onaylar, diğeri reddeder

Sorun bu insanların "duyarsızlıklarını " konuşarak, onları düzeltemeyek olmamızdır

• 3ay

İştesanırım gerçeğe yakın cevap bu 👍🏼

• Çok yanılıyorsun kadınlar duyarsız demeyelim de yönetilmeye fazla alışıklar diyelim ne dersin?

0|1
    0|0
    • 3ay

biraz daha kendi ayaklarının üzerinde durup normal dünyanın da var olduğunu bu dünyada din kavramına inandığımızı ve vecibelerini yerine getirmeleri gerektiği konusunda daha duyarlı olmalılar düşüncesindeyim bende tabi aslında genellemeydi ama yinede çoğunluk bu olarak görüyorum yanlış mı bilemiyorum? 🤔🤔

• 3ay

Aslında haklısın ama hani cevredeki insanları değerlendirme diye bir şey var ya ondan didim 😊

• 3ay

Didim😀 Bölgeyi tahmin ettim

Erkekler Ne Diyor 5

• Heralde parasıyla ne yapacağını kendisi biliyordur.

Kadınlar toplumda her konuda kendini gösterdi de kurban kaldı mk.

0|1
    0|0
  • evet daha duyarsız

0|1
    0|0
  • Iste ona kasar denir.

0|1
    0|0
  • aynen.

0|1
    0|0
  • O iş cepteki paraya değil kalpteki imana bakar. Nice zenginler kurban kesmeyip kesenlerle dalga geçerken kıt kanaat geçinenler bir şekilde kendi kesesine uygun kurbanını kesmenin derdine düşer olay tamamen bundan ibaret.

0|0
    0|0
Yükleniyor...