Tecavüz olaylarının sebebi nedir? Tecevüz olaylarını azaltmak için ne yapılmalıdır?

Cinsel eğitim mi? Görmemişlik mi psikoloji merkezleri mi sizce sebep nedir yok etmek için me yapılmalıdır?

Güncellemeler:
3ay Güncell

0|1
18|20

En İyi Kız Görüşü

• "göster çocuğum pipini amcalara, kapa kızım bacaklarını" "mini etek giymeseymiş taciz etme hakkım var" "bu ruju sürüyorsa kesin yollu" "oğlum milli olsun, kızım dışarı çıkmasın" "bakire değilmiş bana da verir" gibi düşüncelerin bitmesi lazım, bu da aile eğitiminden geçer erkek çocuklarınızı sacmasapan yetiştirilirse tecavuzler devam eder, en basitinden sünnet olayının böyle abartılarak kutlanması erkeğin cinsel organının boyle yuceltilmesi ortadan kalksa tecavuzler de biter.

2|1
    0|1
    • 3ay

👍👍👏👏👏Tebrikler

• 3ay

helel sana

• 3ay

@Bluestone umarım

En İyi Erkek Görüşü

• En büyük sebebi cinsel eğitimin var olmaması ve cinsel açlık.

Daha önce cinsel ilişkiye girmemiş bir erkek sokakta gördüğü en küçük şeyden dahi tahrik olup kendini kaybedecek bir hal alabiliyor.

Zaman içerisinde mantıklı düşünme yetisini o yönden kaybediyor ve ''KENDİNCE'' doğru zaman olarak değerlendirdiği bir anda savunmasız bir kadın gördüğü zaman içindeki dürtüye engel olamayıp tecavüzü gerçekleştiriyor.

Cinsel ihtiyaçlarını karşılayabilen erkekler ise bu dürtüyü içlerinde kolayca bastırabiliyor ve 'genel anlamda' böyle kötü olaylar yaşanmıyor.

2|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Kültür seviyesi artmalı insanların. Cinsel eğitimle değil kişisel eğitimle olur. Kötü aile hayatlRı sevgisizlik pislik düzenler acımasız karakterler. Onlar yok edilmeli. Psikopatların tohumu kurutulmalı.

0|2
    0|0
  • Tecavüz olayı tecavüzcün sapık zihniyetinden kaynaklıdır. Ahlaklı edepli bireyler yetiştirmeliyiz.

0|1
    0|0
  • Eğitim özellikle ailelere verilmeli erkekleri kutsal yaratık gibi yetiştirmemeleri gerektiğini öğrenmeleri lazım.

0|1
    0|2
    • 3ay

Katılmakla beraber kadın erkek olarak ayırmayalım bence

• 3ay

Evet erkeklere bile tecavüz eden mahluklar var bence hepsi gebersin 😒

• 3ay

😊😊😊

• Cinsel eğitim şart yani

0|1
    0|0
  • ağır cezalar getirilmeli hatta bunu yapan meydan da idam edilmeli

0|1
    0|1
    • 3ay

Bunların uygulandığı ülkelerde vakalar fazla oldukça

• Bilinç altına yer eden o kadar program oyun vs yok edilmeli ilk önce

0|1
    0|0
    • 3ay

Güzel subliminal mesajlardan bahsediyorsun 😊

• 3ay

Ne yazıkki kültürümüzede çok olumsuz etkileri var acunu sevmiyorum

• 3ay

Bende sevmem

• erkek çocukları bilinçli yetiştirilmelidir. "kız gibi" diye bir hakaret olmamalıdır. çocuk bunu duyduğunda öfkeden delirmemelidir. "aç oğlum amcana pipini göster" eğlencesi son bulmalıdır. vs

1|1
    0|0
  • Cinsel eğitim, İnsan bedenine saygı, vicdan eğitimi , ahlaki değerler çocuğa verilmelidir.

0|2
    0|0
  • Bence bu ilk aile eğitimi ile başlar.

0|1
    0|0
  • Erkeğin cinsel bölgesinin çok kutsal görülüp onlara sünnet düğünü felan yapılması erkektir yapar milli oldu gibi ifadeler erkeğin aklına kazılınca herşeyi serbest görüyor kendine kesinlikle aile terbiyesiyle alakalı birşey aileden başlanmalı ilk

1|0
    0|0
    • 3ay

Geleneksel işte ama. Sünnet zorunlu bir şey tamam da, niye düğünü yapılır anlamam. Askerlikte zorunlu, gitmeden eğlence falan yapıyoruz onda da. Yani aynı şeye benziyor. Böyle büyütürler hep. Her aile aynı sanki. Gülüyorlar bir de '' amcaya peze*v*nk de, pipini göster'' derken... Yani böyle nahoş büyütüyorlar erkek çocuklarını. Kızları da büyütürken, her şeyini kısıtlıyorlar, bak bu şöyle böyle diye. Türkiye'nin düzeni böyle. Amerika veya diğer ülkelerin farklıdır sanırım, din, kültür farklılıkları işte hep.

• 3ay

@Bugraaltas evet genelde böyleler ama senin benim gibi bazı bilgili insanlarda var bu konuda ben oğlum olursa ona bu saçma şeyleri yapmayacağım askerliği anlarım vatani görev sonuçta lakin insanlara saygılı olmayı kültürlü, orasıyla değil kalbiyle aklıyla düşünmesi gerektiğini öğreteceğim ilerde. Mesela kızım olmasına gönlüm çok razı değil nedeni tecavüze uğrar diye ya da kadınlara yapılan toplum baskısına maruz kalır diye korkuyorum abd felan dersen onları fazla ahlak dışı buluyorum kimin kimle beraber olduğu kimin çocuğu olduğu bazen belli olmuyor bile iki cins içinde namus kavramı vardır bana göre erkelerede bunu ya sıtmak gerekir kadınlarada bu konuda baskıcı olmamak gerekir kısacası aile içi biraz adalet gerekir

• Kadın nefreti tek nedeni

0|1
    0|0
  • asacaksin birini yetecek. öyle hadım falan az gelir.

1|0
    0|1
  • kadının da insan olduğunu ve saygıyı hak ettiği öğretilmeli

0|0
    0|0
    • 3ay

Sadece kadın olarak düşünme erkeklerde tecevüze uğruyor

• 3ay

haklısın o zaman insanların önce kendinden başka canlıya saygı duymayı öğrenmeli demek daha doğru olacak

• 3ay

Evet bu daha doğru

• Tecavüze ağır ve caydırıcı cezalar getirilmeli mesela hem kimyasal hemde fiziksel hadım gibi

0|1
    0|1
    • 3ay

Onu yapamazlarki erkeğin doğası ile oynayamazlar ama idam veya müebbet ceza gelmeli Hadim etme olmaz

• 3ay

Aynen öyle

• 3ay

benim skntim yok kızlarla ilgili ilgi duymadigim için :)

• İdam

0|0
    0|1
  • Geberticeksin tecavüzcüleri

0|0
    0|0
  • Hadim

0|1
    0|1
    • 3ay

Cezası idam olan ülkelerde bile önüne geçemiyorlar

• 3ay

@Sananexp en iyisi

Erkekler Ne Diyor 19

• Toplumsal olgularda malesef bazı durumlarda had sınırı aşıldığında tahammül benim için yok olabiliyor; kaldıramıyorum açıkçası bazı şeyleri. Bunlardan bazıları; taciz, tecavüz, sarkıntılık, uygunsuz münasebetler, toplum içinde şiddet ve bilhassa kadına şiddet; tanıklık edersem bunlardan herhangi birinin türüne pek saygı duyamıyorum insanlara.

Sebeplerine gelince ise; ne çocukları rahat yetiştirin diyeceğim; ki sonu "geniş" fikirli yaşama gebedir bunun, ne sıkı yetiştirin diyeceğim;ki bu da ancak baskın duyguların dışa hayvani bir dürtüyle vurumuna yol açacaktır.
    Bence; kişinin eğitimi doğar doğmaz başlıyor, daha ilk dünyaya gözlerini açmasıyla ona olan tavırla hamuru şekil alıyor. Ve zaman içinde aile eğitimi ile kişisel benliğinin sentezi hayatına yansıyor. Sonrası da aileden aldığı eğitime takviye olarak okul ve sosyal hayat devreye giriyor ki bu ergenliğin bitiminden sonra da devam ediyor. Bireyin okul ortamı, öğretmenleri, fizikî ve manevi şartlar ve kişinin toplumda seçtiği arkadaşlar herşeyi yönlendiriyor. Açıkçası ben; düzgün bir aile ahlakı almış, zanaat edinebilmek için okul hayatına önem verip 'kendini gerçekleştirme' utkusu ile yaşayan bir bireyin; arkadaşlarını da özenle seçerse ve aileden daimi maddi manevi destek alırsa topluma son derece faydalı bir birey olarak katkıda bulunabileceğini düşünüyorum. Aksi takdirde; 1 yanlış arkadaş dahi bireyi çeşitli bataklıklara sürükleyebilir.

Soruda bahsedilen suçun işlenmesindeki yegane debep dolayısıyla bence; kişinin herşeyden evvel kendi fıtratı (hamuru), aile eğitimi ve toplumdaki sosyal yaşamıdır. Biri eksikse aksamalar başlar ve kötü yollara meyil gözlenir.

0|0
    0|0
  • Tecavüzün hiçbir açıklaması olamaz. Ama cinsel açlığı ülkedeki karmaşaya bağlıyorum. Kızlar gösterir, etkilemekten hoşlanır sonra kendini geri çeker. Etkilenen erkekde deli dana gibi dolanır ortada :D İşin birde dini boyutu var zaten. O abaza denilen erkeklerin zaten dini boyutunu önemsemiyenler ya eskortlara gidiyor ya da sevgilisiyle işi pişiriyor. Olan düzgün düzgün kendisini gelecekteki eşine saklayan erkeklere oluyor :D

0|2
    0|0
  • Bence tamamen psikolojik ve çocukluğunda ya da geçmişinde yaşanılan trvma ya da bir ruhsal çöküş çözümünü iranda oluduğum için ordaki çözümle aynı bence meydanlarda yani insanların görecekleri yerde ibreti alem için asmak bu cezalar caydırıcı olur bence

0|1
    0|0
  • Tecavuzlerin sebebi:
    Evlenmenin zorlasmasi ve genclerin evlenemesi
    Buluga erenlerin hemen evlenmemesi
    Kadin ve kizlarin acik sacik giyip tahrik etmesi
    Tv ve filimlerin tahrik etmesi
    Internetin hayatimiza girmesiyle p*rno vs pisliklerinin evlere ve ceplere girmesi
    Dini egitimin yetersiz olmasi
    Allah korkusunun zayif olmasi
    Ceza kanunlarinin caydirici olmamamasi
    Sagidaki web sitesindeki istatistige gore dunyada en cok tecavuz olan 10 ulke listelenmistir. Icinde bir tane bile musluman ulke yoktur.
    http://wikibit.me/video/8j9k47l6lDM

1|0
    0|0
  • Erkeklerin azgın olmasının sebebi. Yani zapt edemiyor kendisini işte. Herkes başa çıkamıyor şeyiyle. Evlenip seks yapanlar da tecavüz ediyor çocukları bile. Yani seks ile doyuyor da, içinde bir sapıklık var başka fanteziler var. Ondan yapıyor. Ama seks yapmayanlar da, çok azgın diye saldırmaya yer arıyor. Sekssizlik ve sapkınlık olabilir sebep...

0|0
    0|0
    • 3ay

Erkeklerde tacize uğruyor bunuda es geçmeyelim

• 3ay

Aga orası başka ülke, biz ne yapalım orasını. :D Kendi ülkemize bakalım biz. Burada sorunu kadınlar yaşıyor. Biz erkekler olarak adam olursak hepimiz, rahatça gezebilir kadınlar. Yok açık giymiş tahrik etmiş. Böyle bir şey mi var ya. Ben hep savunurum, herkes özgürdür. Çıplak gezse bile dokunmaya hakkın yoktur. Aklınla düşüneceksin, başka yerinle değil. Ama milet takmış yok kısa giymiş de yapmış. Yahu 9 aylık bebeğe tecavüz eden Suriyeli 18 yaşındaki çocuk vardı... Dahası mı var? Kısa giyme olayı boş bir bahanedir.

• 3ay

Kısa giyinme konusunda haklısın

• Bu en başta bireylerin taa çocukluğundan itibaren iyi ahlak ve terbiye edilmesinden geçer.. Bunu en başta aile çocukları daha küçükken üstlenmelidir..

0|2
    0|0
  • Cinsel egitim sart liselerde. Su kiz erkek ayrimina da son verilmeli gun gectikce artiyor.

1|1
    0|1
  • Tecavüzcülerin tamamının psikolojik sorunları olduğunu düşünüyorum. Ortadan kaldırmak için ise caydırıcı şekilde ağır cezalar gelmeli.

0|1
    0|0
  • Hadım

0|1
    0|0
  • şerefi olmayan insanlar tecavüz suçu işler

0|0
    0|0
  • Aileler çocuklarını sapık yetiştirmicek bütün sorun bu

0|0
    0|0
  • kızların yanına 2 tane iyi besilenmiş pitbull verceksın

1|0
    0|0
  • açık gıymesınler

0|2
    3|3
    • 3ay

Açık giyinmenin yasak olduğu toplumlarda daha fazla ama taciz olayları

• 3ay

@Kayhannnnn burda hayvanla insanı bir arada tutmandaki mantık da yanlış kardeş :)

• 3ay

İsterse çıplak olsun bu hakkı sana vermez 9 aylık bebeğe dahi tecavüz ediliyor bahaneniz ne? Ama bahaneniz olmasın çünkü olamaz sırf senin gibi düşünenler başlatıyor bunu eminim çocuklarınada böyle öğretiyorsun

• Bunun icin en onemli husus kücüklükte ailenin verdigi egitim ve ahlak kurallaridir.

0|0
    0|0
  • Aileler, erkeklerinde bir namusu olduğunu bilmeli.

0|0
    0|0
  • insanlar özgürce cinsellik yaşayamıyor. Dinimiz sağolsun

0|0
    0|0
  • İlk önce buna ilk sebebiyet veren bayanlarımıza eğitim verilmeli erkeklere degil açık şeçik karşısında ki erkekleri tahrik etmeye yönelik giyinen kızlarla ilgili bir sorun bu !

0|0
    2|0
    • 3ay

Kopeğiin , bidonun bebeğin gogsu poposu vardıda onlar mı tahrik ettti , şekil a boyle insanları ulkedeb atarsak sorun bir nebze duzelebilir.

• 3ay

Bu yine de sende dahil hicbir kızin kasıtlı veya değil açık secik giyme hakkını doğurmuyor ikincisi de o dedigin durumlari yapan insanlarin ruh bozuklugu hastaliklarina sahip olduğu aşikar ve aklı başında olan kimse yapmaz bunlari tecavüz olaylarını yapanlar sadece erkekler degil bayanlarda bu arada bilgilendirmek de isterim

• 3ay

He he kesin aklı dengesi falan yoktur kesin. Ayrıca niye gizlendin?

• parasızlık bence.

0|0
    0|0
  • yok olmaz kötülük ve iyilik insan ırkı yok olana kadar devam edecek

0|1
    0|0
Yükleniyor...