Kuran apaçık arap dini degilmidir? muslumanlar açıklayabilir mi?

kuranin gerçekten allah tarafindan indirildiğini önyargısız bir şekilde kabul edersek.

Yasin-5 “Kur’an, ataları uyarılmamış, bu yüzden de gaflet içinde olan bir kavmi uyarman için gönderilen.”

İbrahim-4 “Her kavme sadece o kavmin kendi diliyle seslenir. O kavimden olan birini peygamber yollarız.”

Fusilet-3.”Bir kavim için indirdiğimiz Ayetleri detaylıca açıklanmış Arapça bir Kurandır.”

ayetleri apaçık kendi içinden bir peygamber yollayip. o kavmin kendi dilinde ayetler ineceği söylenir. bu sebepten islamiyet arap toplumunun dini, Muhammed ise peygamberidir. peki turklerin dini ve peygamberi nerde?

Güncellemeler:
2ay konuyu tarafsiz tutabilmek icin eig secimi olmayacaktir.

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Bu Kur'ân, kendisiyle uyarılsınlar, Allah'ın ancak bir tek ilâh olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri öğüt alsınlar diye insanlara gönderilmiş bir tebliğdir. (İBRAHİM/52)

Bu Kitap (Kur'ân), kendinden önceki kitapları tasdik eden, şehirler anası (Mekke) halkını ve çevresindeki bütün insanlığı uyarman için indirdiğimiz mübarek bir kitaptır. Ahiret gününe iman edenler bu Kitab'a da iman ederler ve onlar namazlarına da devamlıdırlar. (EN'AM/92)

Hayır, hayır, O kur'ân kuşkusuz bir öğüttür.

Dileyen onu düşünür. (MÜDDESSİR/54-55)

Andolsun ki biz size açık açık bildiren âyetler, sizden önce yaşayıp gitmiş olanlardan örnekler ve takvaya ulaşmış kimseler için öğütler indirdik. (NUR/34)

Biz, bu Kur'ân'da akıllarını başlarına almaları için türlü şekillerde (ikaz ve ihtarı) açıkladık. Fakat bu açıklamalar ancak onların nefretini artırmıştır. (İSRA/41)

Bu (Kur'ân) insanlar için bir açıklama, Allah'dan gereğince korkanlar için doğru yolu gösterme ve bir öğüttür. (AL-İ İMRAN/138)

Bu, sana indirdiğimiz mübarek bir kitaptır ki, insanlar onun âyetlerini düşünsünler ve temiz akıl sahipleri ibret alsınlar. (SAD/29)

İlgili olabileceğini düşündüm bak bakalım. Tüm insanlık için olduğuna dair ayetler. Yanlışım olabilir saldırmayın hemen.

1|4
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Islam evrensel. Turklere gönderilen peygamberin Oguz kağan oldugu düşünülür tarihciler tarafindan

0|1
    0|0
  • Kuran tüm insanlığa gomderilmis son kitaptır. Bunu söyleyen ayette var

1|1
    0|0
  • O zamanlarda türkçe mi vardı? En basitinden osmanlıyı düşün. Türkçe mi konuşuyorlardı acaba

0|0
    1|0
    • 2ay

Araplar vardı o zaman bizde onların soyundan geliyoruz Adımızı Türk koymamız dilimizin değişmesi durumu değiştirmez

• 2ay

bosver kıza bak ya 😂😂 allahtan ezik değilim böyle

• 2ay

problem degil ben de cok bilgili kulturlu oldugumu savunmuyorum sadece okumaya devam ediyorum. sen de devam et.

• Göktanrı bize yeter peygambere gerek yok.

0|1
    2|4
    • 2ay

Sen o yusyuvarlak gözlerinle mi tengricisin kanında bir sürü millet var

• 2ay

Ya sen benim kanıma nasıl laf edersin ulan aptal kendisinde Türk fenotipinden eser yok

Erkekler Ne Diyor 4

• Hangi kavim sapıtmışsa ilk ona yollanır kutsal kitap. Geri kalan kavimler zaten daha akıllı oldukları için kitabı idrak edip kabul ederler

0|2
    0|0
    • 2ay

bununla ilgili bir ayet gosterebilirmisin?

• 2ay

not aldim

• Araplar olabilir diye turkler musluman degil mi anlamina geliyor senin icin?

0|1
    0|0
    • 2ay

kurana gore indirilen ayetler acikca anlasilabilsin diye her kavme kendi kavminden ve kendi diliyle gonderdik diyor yukaridaki ayet. zaten bu cok mantikli. canada da yasayan ilkel bir toplum arap kulturunu nereden bilsin? nasil anlasin?

• kuranın din olduğunu idda eden mi var.

0|0
    0|0
  • değildir

0|0
    0|0
Yükleniyor...