Kapat

90'lı yıllarda bu kadar imkana sahip olmamamıza rağmen o yılları günümüzde çok özlememizin nedeni nedir?

O yıllarda insanlarla haberleşmek, alışveriş yapmak, gezilere çıkmak, eğitim almak bu kadar kolay değildi.

Çoğumuz o yıllarda okuyabilirsek iyi bir iş ve dolayısıyla daha iyi hayat şartlarında yaşayacağımıza inandırıldık.

Şu an çoğu genç yurtdışında çok iyi üniversitelerde okuyabiliyor, yaşam tarzımız o yıllarda hayal ettiğimizden de güzel. Bir tık ile dilediğimiz her şeyi alabiliyoruz. Üstelik hiç yorulmadan...

Ancak çok ilginç bir şekilde 90'lı yılları özlediğimizi dile getiriyoruz.

Rahata, teknolojiye, konfora ulaşınca mutluluğa da erişeceğimizi söyleyen büyüklerimiz sizce yanılmış olabilir mi?
90'lı yıllarda bu kadar imkana sahip olmamamıza rağmen o yılları günümüzde çok özlememizin nedeni nedir?

0|0
5|33

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Eskiler insana ayrı bir huzur verir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 32

• Aslında teknoloji, konfor, rahatlık; bizi yalnızlığa itiyor. Başkasına olan ihtiyacımız da azalıyor. Buna paralel, insanlar arasındaki dayanışma ruhu da azalıyor. Ayrıca teknoloji, daha fazla harcamayı ve daha fazla çalışmayı da zorunlu kılıyor. Oysa insan özünde sosyal bir varlık. Doğayı, tabiatı, insan ilişkilerini çok özlüyoruz. Bu da bizim içimizdeki 90lar sevgisini, özlemini canlı tutuyor.

1|0
    0|0
  • O zamanlar her şey gerçekti o yüzden. Bende de aynı durum söz konusu. İnsanlar kitap okurdu, TV de eğitici programlar vardı, Diziler çok güzeldi ve iyi mesajlar verirdi, mankenler değil gerçek oyuncular oynardı.

Müzikler gerçekti, duygu vardı, insanların duyguları gerçekti.

Şu an herkes robot gibi ve yanlız, sevilecek çok bir şey kalmadı, senin gibi insanları bulup bir araya gelip ortam yapman lazım.

1|0
    0|0
  • Her şey daha gerçek ve samimiydi, şimdi sosyal medyadan başlıyor ilişkiler o zamanlar ise bir kızla tanışmak için önce uzun uzun bakışmak gerekiyordu sonra binbir heyecanla elin ayağın birbirine karışarak yanına giderdin tanışmak isterdin falan, daha heyecanlıydı...

1|0
    0|0
  • 90 lar her daim guzeldi
    Safti hersey simdiki kadar bozuk degildi
    Bozuksada oyle herkes bilmezde saman altindan giderdi ogrenilmesin ayiptir diye
    Simdi ayip falan kalmadi
    Her insan tutugunu opuyo
    Bu kaziklamak sahici olmamak anlaminda
    Disariya cocuklari cikartirken korkuyo insanlar
    Len ben aksaraya yuruyorum tek basima daha yasim 9 du
    Kimse bisey demezdi
    Bisey olursada herkes yardim ederdi koruyup kollardi
    Simdi teeeyyy teyyyy
    Ekmek almaya kardesimi gonderemiyorum lahn

1|0
    0|0
  • Gelisen teknoloji ve inkanlar yeni kuşaklarin belkide hic bilemeyecegi degerleri kaybettirdi cunku bize o yuzden 90 li yillara olan bu ozlemimiz

1|0
    0|0
  • Teknoloji insanligin sonu olacak derken neslimizi tuketecek anlaminda degildi.. biz artik mecaz nedir onu bile bilmiyoruz..

1|0
    0|0
  • o zamanlar ya küçüktük ya da gençtik. şimdikilerde 20 yıl öncesi daha mutluduk diyecek. hep geçmişe özlem vardır. tamam ozaman denseki eskiden çamaşır elle yıkanıyordu hadi yıkayın desen kimse istemez. o zaman neyin özlemi.

1|1
    0|0
  • Gıdalar gibi şimdiki insanlarda hormonlu sahte
    o zaman daha saygılı ve değerliydi insanlar bir biri için şimdi zurna çok ortalıkta

1|0
    0|0
  • sokaklarda hayat vardı , samimiyet vardı , dizlerimizde kabuk bağlayan yaralarımız vardı , kalbimizde sevdalarımız !!!

1|0
    0|0
  • Fena taso oynardım

1|0
    0|0
  • her gelen gün geçen günü aratıyor

1|0
    0|0
  • 90 larda ruh vardı çünkü enerji yüksekti sokaklar bizimdi

1|0
    0|0
  • Samimilik dostluk vardi

1|0
    0|0
  • Herseyin değeri farklıydı. Sevdalar, insanların yaşamları

1|0
    0|0
  • Maddeye ulaştık manayı kaybettik buda ruhumuzu giderek daha fazla tüketiyor

1|0
    0|0
  • İnsan bazi şeylerin kıymetini kaybedince anliyor

1|0
    0|0
  • Çocukluğum özlediğim istediğim ama geri alamadığım zamanlar

1|1
    0|0
  • Çok güzel bikonuya değinmişsin

1|0
    0|0
  • Herşeyin kötüye gitmesi

1|0
    0|0
  • Hepsi derin istek ve arzularin karanlik yanilgilari

1|0
    0|0
  • Eskiler hep iyiydi..

1|0
    0|0
  • Hayat sekiz yaşında cok daha guzeldi..

1|0
    0|0
  • Su an babasının yanında bize mesaj yazan insanlar olmasıdır

1|0
    0|0
  • Daha çok şey siz insanlara azgınlık ve şükürsüzlükten başka bir şey getirmedi.

0|0
    1|0
  • Arabesk müzik :)))

1|0
    0|0
  • Olmamış olmasıdır.

1|0
    0|0
  • ben 90'lı yılları yaşadığım için pek özlemiyorum. 70'li yılları özlüyorum...

1|0
    0|0
  • 90 benim dogum yilim <3

1|0
    0|0
  • akpnin henüz kurulmamış olması

0|0
    0|0
  • Bence şu an bu teknolojiler bile bana yetmiyor
    Artık daha çok gelişme olsun
    Tele

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

• Aile ortamı diye bir şey vardı ya ve ben en çok onu özlüyorum..

1|0
    0|0
  • Gelen gideni aratir meselesi gibi

1|0
    0|0
  • Ben o zaman daha mutluydum
    Sokaklar mahalle daha güzeldi
    Hersey daha güzeldi
    Çok özlüyorum 😔

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...