Yaz saati uygulaması bütün yıl sürecek. Artık saatleri ileri geri alma derdi ortadan kaldırıldı! Ne düşünüyorsunuz?

Gün ışığından daha fazla yararlanmamız için, artık kış saatine dönmeyeceğimiz, yaz saati uygulamasının bütün yıl geçerli olacağı Resmi Gazete'de yayımlandı.
Kararname'de şu cümlelere yer verildi:

"Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta 27 Mart 2016 Pazar günü saat 03.00'ten itibaren bir saat ileri alınmak suretiyle başlatılan yaz saati uygulamasının, her yıl, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırılmıştır. Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla saatlerin düzenlenmesi hakkındaki, 14 Mart 2016 tarihli ve 8589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı'nda yer alan '30 Ekim 2016 Pazar günü saat 04.00'ten itibaren bir saat geri alınması' ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır."

Siz ne dersiniz? Kışın sabah okula veya işe kalkanlar için hava hala karanlık oluyordu; gerçekten zor bir durumdu. Daha mı iyi oldu böyle?

10|12
203|219

En İyi Erkek Görüşü

• Çok iyi oldu be. Saatlerin geriye alındığı kış mevsiminde bizim memlekette 16.30'da akşam oluyordu. 18.30 gibi de yatsı oluyordu. Diziler, filmler taa 20.00'de başlıyordu. Hiç hoş değildi. Böyle iyi oldu. Ama senin dediğin kışın sabah karanlıkta kalkmak mevzusu halen devam ediyor. Hatta daha ileri boyutlarda. Çünkü saatler geri alındığı kış mevsiminde güneşin doğuşunun ilerlemesiyle ortalığın aydınlınması bizim memlekette 7.00'yi buluyordu. Şimdi 8.00'i bulacak demektir. Okul ve resmi dairelere giriş saatinden değişiklik olmaz kanaatimce.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şu teknoloji devrinde bile saatini ileri veya geri ayarlamayı beceremeyip ertesi gün sorun yaşayan salaklar olduğu için yapılması hoş olmuş bence.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 218

• cok ıyı oldu ınan nerdeyse saatlerı gerı almaktan delırcektım halamın evınde sagolsun 4 tane saat var teyzemlerde 5 tane 1 tanesı guguklu en gıcık oldugumda o yukarda tepede zaten bızım evde 3 tane var sadece 2 tanesı ananemın odasında zannedersın buyuk saygın bılım ınsanı saatle ışı var hepsını gerı almak benım ışım cok ıyı oldu bu haber bana ılac gıbı geldı cıdden ALLAH razı olsun senden sımdı guguklu saatın gugunuda kırarsam cok rahatlıcam nıhaaaha

1|0
    0|0
  • Bu tartışma yıllardır sürüp gidiyordu. Yok alalım mı, tamam kesin karar verdik bu sene almıyoruz diyip yine uygulamaya devam edilmişti. Karar kesin ise şampiyonlar ligi maçları artık 22:45'te başlayacağından 2 gün sürecek.

0|1
    0|0
  • Yaşanan aksilikleri düşünüyorum da; hiç oynama yapmamak en idealiydi bence; kimsenin düzeni de bozulmak ve alışmak zorunda kalmazlar...

Bu arada; özlerim dinlemezsem, temaya da uygunmuş,
    www.youtube.com/watch

0|0
    0|0
  • en azından bir ileri bir geri saat alma derdinden kurtuluruz ve 1 saat dahi olsa gün ışığından yararlanmış oluruz...

0|0
    0|0
  • Guya enerjiyi daha fazla kullanmak demişler ama sabah 8'de aydınlanacak hava, okullar işyerleri falan oraların enerji harcaması ne olacak peki? Bence kış saatine alıp tutmalıydılar. Yaz saati insanları yoran bir uygulama

2|0
    0|0
  • yaz saatini ,
    Mavi:kullanıyor
    Orange:kullanmıyor
    Kırmızı:hiç kullanmadı
    upload.wikimedia.org/.../...World-Subdivisions.png

1|0
    0|0
  • Geçen senede aynısını söylüyorlardı.
    Ayrıca çok saçma kışın güneş mi var ki yaz saati uygulamasını sürekli hale getiriyorlar.
    Bence eski düzende devam edilmeli...

0|0
    0|0
  • Gün ışığından daha fazla yararlanmak filan bahane. İşçiyi ve emekçiyi sömürecekler.

4|1
    0|0
  • Burhan kuzunun efsane tweeti dikkatimi cekti bir tek.
    static.birgun.net/.../...ilginc-tweet-183880-1.jpg
    Bu adamin torbacisinin adresini istiyorum. :D

0|0
    0|0
  • Alışan saatleri bu alışkanlığından nasıl vazgeçireceğiz. Benim duvar saati 30 yıllık mesela. Şimdi zamanı gelince geri almazsam depresyona girmez mi?

1|1
    0|0
  • Aynı devam yine ben alarmı uyandırcam

1|0
    0|0
  • İlginç bir durum, burçlarda değişti bu kıyamet alameti galiba.

0|0
    0|0
  • Valla benim için farketmiyor neden dersen alsakta almasakta zaman aynı zaman sanki ileri aldıgımızda zaman ilerimi sarıyor yok ya da gerimi ne farkedeki salla gitsin boş muhabbet 🙈🙈🙈

0|2
    0|0
  • Biz Avrupaya degil Avrupa bize uyacak. Ucak saatlerini biz degil onlar bize uygun ayarlayacak en basiti.

0|1
    0|0
  • Neler atlatmış milletiz saate mi alışamayacağız

1|1
    0|0
  • Yani bu ne demek oluyor. az mi yatiyoruz cok mu :))) Türk kafasi

3|1
    0|0
  • hesabı kitabı yapılmıştır umarım

0|0
    0|0
  • spor etkinliklerinde avrupa ile oluşacak zaman farkından dolayı kötü olacağını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Karanlıkta kalkmak iyi oluyor kışı yaşadığını anlıyorsun

0|0
    0|0
  • Daha iyi tabi, oradan sağlanan tasarruf çok minimal düzeydeydi. gelişmiş ülkeler yıllardır geçmiyor zaten kış saatine.

0|0
    0|0
  • İyi olmuş.
    "Az mı uyuyacağız, çok mu uyuyacağız?" geyiği de biter böylece... :D

1|0
    0|0
  • Çok seksi oldu.. Kış güzel ama havanin 5'te kararmasi berbatti böyle daha düzgün

1|0
    0|0
  • Yav Dünya'nın bir kısmı sabah erken kalkar ama akşam yatmayan sayısı neredeyse Dünya'daki tüm insanlar. Yani sabah erken aydınlanacağına akşam geç karanlık olsun çok daha mantıklı. Neden böyle yapıyorlar anlamıyorum.

1|0
    0|0
  • Yine müthiş bir icraat yapıp halkı rahatlatmış AKp..

1|0
    1|0
  • Sanki türkler güneş enerjisiyle çalışıyor hissi veriyorlardı dünyaya:)))
    İyi oldu böyle

2|0
    0|0
  • Çok iyi oldu mesela 22.05 de uefa ligi 23.05 de başlayacak maç 01.00 de bitecek eve gitmeye gerek yok direk iş yerime veya okula geçsek daha iyi yani.

0|0
    0|0
  • Amerika'ya uyum sağlayacağız diye yıllardır çekilen saçma bir dert, gereksiz bir çileydi zaten. Gün ışığından yararlandıgımız vs. de yoktu, makul olmuş sevdim +1

0|0
    0|0
  • İyi oldu be.. kafam karışıyodu 😄😄ama veletler için kötü olmuş.. eve geç kalınca bahane oluyodu küçükke.. pardon anne saatimi ileri almayı unutmuşum 😄

1|0
    0|0
  • Ben o saatleri geri-ileri almayı severdim oysa...
    Bu arada hava hala karanlık oluyodu demişsin ama şimdi daha geç saatlere kadar karanlık olucak.

0|0
    0|0
  • Hoş sevindim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    188

Kızlar Ne Diyor 202

• bu uygulama iyi bir uygulamaydı, bir çok ülke bu uygulamaya devam ediyor.. kaldırılması kötü oldu. azicik düşününce yararını anlamak zor değil, özellikle de maddi anlamda..

1|0
    0|0
  • İyi oldu bunun üzerinden bile hükümete çamur atmak isteyenler vardı.
    Neymiş efendim
    "Bir ülke düşün sabah kalktığında kimse saatin kaç olduğunu bilmiyor. "
    Pöff!!!
    bu ve bu tip tepkiler verenlere susturucu oldu iyi oldu.

0|0
    0|0
  • Daha iyi oldu.

1|0
    0|0
  • iyi oldu ileride liseliler bilmez diye saat birde geri yürüyen insan fotoğrafı koyarım şukular şelale :)

0|0
    0|0
  • Üniversiteden Bir hocamın paylaşımına göre yaz saati uygulaması Türkiye'nin coğrafi eksenine ait değilmiş. Bundan dolayı kış saati uygulanmasında kalıp yazın mesai saatlerini değiştirmenin daha doğru olacağını yazmış.
    Benim yorumum değildir. Üniversitedeki hocam böyle düşünmüş. Farklı bir bakış açısını belirtmek için yazdım

0|0
    0|0
  • Yillardan beri bu uygulama neden oluyor anlamis degilim. 😂

0|0
    0|0
  • Çok iyi oldu. Diğer türlü kısacık günde hiç bir şey yapamıyorduk.

0|0
    0|0
  • İyi ne güzel 😂

0|0
    0|0
  • Iyi oldu zaten kafalar karışıyordu

0|0
    0|0
  • bu soru paylasilmisti neden baskasindan gorup aciyorsun merak ettim

1|1
    0|0
  • Çok daha iyi oldu..

0|0
    0|0
  • İyi oldu bir saçmalıktan kurtulduk

1|0
    0|0
  • 1 saatilik değişim büyük bir fark yaratmadığından umrumda değil

0|0
    0|0
  • Bence daha iyi oldu :)

0|0
    0|0
  • Sen yaz saati uygulaması ben kış saati. Ortak bir takvimimiz bile olmadı.. Seni bir saat ileri almışlar beni bir saat geri. Bu zamanlar hep bize düşman.

Şarkıya ayıp oldu.

1|1
    0|0
  • Böyle çok çok daha iyi

0|0
    0|0
  • Güzel

0|0
    0|0
  • Keske yaz saati deilde kış saati olsaymis

0|1
    0|0
  • Bilemiyorum bakicaz

0|0
    0|0
  • oo super

0|0
    0|0
  • Oha çok iyi oldu bu

0|0
    0|0
  • İyiymişşş ☺️👏🏼👏🏼

0|0
    0|0
  • Onumda bir tatlılığı vardı, kışı yazdan ayırıyordu falan.. ama güzel olmuş, mantıklı

0|0
    0|0
  • Ben inanmıyorum efsane gibi oldu her sene her sene aynı şey

0|0
    0|0
  • Saçma bir karar

1|0
    0|0
  • oh be kac senedir muamma içinde yaşıyordum

0|0
    0|0
  • Bana iyi olmuş gibi gelmedi 😂

0|1
    0|1
  • inşallah bu seneden itibaren bunu yapmayı başarabilirler çünkü her yıl çıkıyo bu haber ve uygulanmıyor. akşamları saat 4 te hava karardığı oluyor en azından 5 te kararır.

0|0
    0|0
  • süper olmuş çok iyi bir karar bence

0|0
    0|0
  • cok iyi olmus geri falan alirken telefon otomatik aliyodu ustune bide ben aliyorum sonra heryere gec kaliyodum falan iyi olmus yaa

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    172
Yükleniyor...