ÇOK İRONİK Ne Demek?

Cok ironik demek ne demek? 💙

Güncellemeler:
3ay İroni Degil ironik?
3ay O seni seveni... yazan gene yazsin eig vericem 👍👍👍

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• ironi özelliği taşıyan.

0|1
    0|0
    • 3ay

İroni (Eski Yunanca: eironeía), söylenenin tam tersinin kastedildiği ifadedir. Söylenen ya da yapılan eylem, ciddi görüntüsü altında, karşıt söylenceyi ya da eylemi, çelişki noktasına çekmeyi hedefler. Mizahdan farklı olarak, ironi daha eleştirel yaklaşır. İroni mimik, jest ve tonlama ile söylemek istenenin altını, dolaylı çizer.
      Sokrates'in diyalog yöntemi iki aşamadan oluşur. Birincisi ironidir. Sokrates, muhatabının kesin doğru olduğunu düşündüğü bilgileriyle ilgili çeşitli sorular sorarak bu bilgilerin gerçekte tartışmaya açık olduğunu kanıtlar. İkinci aşama ise maiotiktir. Sokrates bu aşamada yine ustaca sorduğu sorularla muhatabının zihninde doğuştan var olduğunu düşündüğü gizli bilgileri ortaya çıkarır.
      Türk Dil Kurumu ise 2005 basımı sözlükte madde başı olarak yer verdiği “İroni” kelimesine; Gülmece, söylenen sözün tersini kastederek kişiyle veya olayla alay etme anlamlarını vermiştir.

• iğrenç bir espri yapasım geldi ama yapmıycam tutuyorum kendimi şu an.

2|0
    0|0
  • Söylenen sözün ne olduğunu bilmemekle beraber cevap veriyorum tabi aslında aslında söylenen şeyin tersini söyleyerek alay etmek.

0|1
    0|0
  • Ütüsel

0|0
    0|0
  • Yani çok alaysılı

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Kelime anlamı budur : Söylenen sözün tersini kastederek kişiyle veya olayla alay etme.
    İronik ne demek onu da sen çıkartırsın artık...

0|1
    0|0
  • İroni dolayı demek, ironik de söylenenin tersidir , bir nevi laf sokma

0|1
    0|0
  • İki şeyin birbirine ters düşmesi ironidir. Çok ironi biraz saçma kaçıyor bu yüzden.

0|1
    0|0
  • Google amca daha iyi bilir

0|1
    0|0
  • Yoşşak mı geçiyon benle demek

0|1
    0|0
  • birbirini tutmuyor

0|1
    0|0
  • Mesela hayatinda sigara icmemis bir insanin, akciger kanseri olmasi cok ironik bir durum. Bilmem anlatabildim mi :)

0|1
    0|0
  • bitsin bu özlem yuvana dön, ne istemedin de vermedikden terörist başı föte sürecini göz önüne al. ülkenin cumhubaşkanı kandırıldık desin ve %50. madem kandırılan birisin yani benim gibi o vakit neden cumhurbaşkanısın demesin :D sence de ironik değil mi :D

0|0
    0|0
  • Mesela sen sevgilini aldatıyorsundur ama aynı zamanda da sevgilisini aldatanlara sövüyorsundur. Al sana ironi.

1|0
    0|0
  • İroni ne ya çokomel mi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...