Neden diger insan türleri yok olurken bir homo sapiens kaldı?

bu sitede sorulmayacak soru belki ama bir deniim dedim. bakalım belki ks beni şaşırtır :D keşke.
evet tekrarlıyorum: homo sapiens in diger insan türlerinden farkı ne oldu da hala yaşayan tek insan türü?

Güncellemeler:
2ay arkadaşlar hepniz insan türlernn birbrinden türedigni sanıyorsnz. herkese cevap vermicem o yüzden. bu konu tartışlacak bişey degl. en iyisi siz yorumlarnızı yapn ben okuyp geçerm. ben bu konuları bilimsel platformlar da tartıştm. sadece burdakı cevaplar merak ettm.
2ay bir de bilm dışı konuları açmayn. dini konularla gelmeyn yani. bilime saygı duyalm.

1|1
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• bu tür aslında bir maymun. bir kısmı bunu kabullenemiyor, bir kısmı kabulleniyor, çok büyük bir kısmı konuyu bile tartışmıyor. bunun derhal düzeltilmesi gerek.

*mal ticaretinin kağıt üzerinde yapılması diye bişey var. aslında başlı başına ticaretin varlığı bir anomali!
    mal kimsenin değildir. mal toplumun da değildir. mal orada duruyordur. bu basitlik çok büyük bir kargaşa yaratmış modern toplumlarda. manyak mısınız lan?
    *bu dünya çok karışmış, daha seleksiyonun erken evrelerindeki koca bir fauna. çok boyutlu düşünen zeka az.
    diyorlar ki "homo sapiens kendisini yok edebilecek güce sahip, ve bu güç bir gün kendisi gerçekten de yok edecek"
    ben buna katılmıyorum. en küresel felaketlerde bile, nüfusu fazla olan populasyonlar az biraz tohumunu bırakabilir.
    insanoğlu tarihinde 2000 kişiye düşüp, zekasıyla yeniden ve yeniden üreyebildi. bunu yine yapar.

*zeka evrimin gözbebeğidir. ve zeka yeterince uslu durursa belki bir gün ormanda evrimi görür. kendisini zeka ile gören evrim ise, artık bir sonraki adımı milyarlarca yıldır yaptığı gibi doğaçlama değil planlı olarak atabilecektir. işte zekanın, kritik amacı budur. zeka evrimin beyni olmaya aday bir makinedir.
    ya kendi evrimini planlı olarak kurabilme ve bir sonraki nesli değiştirme kabiliyetinin farkına varır ya da elenir.

*bireyin amacı ise, kozmik zamanda bir göz kırpması kadar bile olmayan kendi zamanının kopyalarını çıkarmaktır. birey zekanın kapısındaki korumadır. giren çıkan herşeyi birey kontrol eder. birey, zekanın kendisine oluşturduğu ilüzyondur. zeka kendisinden bir parçayı kendisine yabancılaştırır, adını mekali kulkin, adebayor, david, oturan bizon ya da mehmet olarak kaydeder.
    ortada kendisini kişi sanan bir et parçası var kısacası.

size 1.3 milyar yıldır güncelliğini koruyan, uzun bir süredir galaktik ve ötesi mecralarda yapılan anketler neticesinde ulaştığım bilgiyi vereyim.

"her şey aslında vardır"

0|0
    0|0
    • 2ay

baya karıştırmışsn :) ama tşkler yorumun için. anladıgm kadarıyla zekasına borçlu diyorsun. ama diger insan türleri homo sapiensten daha zekiydi bilim adamlarının söyledigne göre.

En İyi Kız Görüşü

• evrimleşerek türler arası geçişler oluştuğundan olabilir mi

1|0
    0|0
    • 2ay

tüm türler evrimleşti. ve insan türlerinin hepsi de kendi evrimini geçirdi aynı hızla. fakat diger insan turleri yok oldu. ama biz hala varız.

• 2ay

Hahahaha yeminle komedisin sen ya... adin ne?

• 2ay

benden aldıgnı bana satma. git yeni cümleler üret bari. hadi uzatma

Erkekler Ne Diyor 18

• Dünyada ki bütün canlılar evrim geçirdi. (Beyaz köpek balıkları hariç).
    Homo (insan ve yakın akrabaları)

Homo gautengensis 2 milyon yıl önce evrimleşti
    Homo habilis (Yetenekli insan) – Modern insanın ilk uzak insan atası, 1,9 milyon yıl önce
    Homo rudolfensis 1,9 milyon yıl önce
    Homo georgicus 1,8 milyon yıl önce
    Homo ergaster 1,75 milyon yıl önce
    Homo erectus (Dik insan) – Homo habilis'ten türemiş uzak insan atası, 2 milyon yıl önce evrimleşti - 400 000 yıl önce yok oldu
    (Homo erectusların bir kısmının günümüzden 50 000 yıl öncesine kadar yaşadığı iddia edilmektedir.)
    Homo cepranensis 450 000 yıl önce evrimleşti
    Homo antecessor 1,2 milyon yıl önce evrimleşti
    Homo heidelbergensis 600 000 yıl önce evrimleşti "Goliath"
    Homo neanderthalensis (Neandertal insanı) – 350 000 yıl önce evrimleşti - 30 000 yıl önce yok oldu
    Homo rhodesiensis 300 000 yıl önce evrimleşti
    Denisova Adamı – Altay bölgesinde 40 000 yıl önce
    Homo floresiensis 94 000 yıl önce evrimleşti.
    Homo sapiens – Yakın insan, 200 000 yıl önce
    Homo sapiens idaltu 160 000 yıl önce
    Homo sapiens sapiens – Günümüz insanı 50 000 yıl önce
    Bu tabloda da görebileceğin gibi aslında yok olmaktan ziyade evrimleşen bir insan tablosu var.

0|0
    0|0
    • 2ay

:) herkesin bildigi yanlış bir bilgi var. insan türlernn hepsi evrimleşerek yok oldugu sanıyorsnz. ama öyle degl

• 2ay

şu an size harcadıgım cümlelere nasıl acıdım anlatamam. senin alanın deglken evrimsel biyoloji, alanı olan insanlarn sitesne çamur atıyorsn. artı babamın biyofizkci oldugna inanmıyorsn. :D neyse. bu karakterle sen kendi alanında hiç bişey yapmazsn. öyle boş boş diploma alır geçersn.

• 2ay

Tamam... Dolularını senin görmeni dilerim...

• Yorumlarina baktim da daha sen konuya hakim degilsin ne oldugunu anlamamissin. Once bir sen anla, ogren.

0|1
    1|0
    • 2ay

öyle mi. neymiş hakim olmadığıma dair en basit örnek verebilecegn nokta mesela?

• 2ay

hiç bişey bilmiyorsn ve benim hakim olmadığımı anladın öyle mi. komedesnz.

• 2ay

Sen harbiden cocuksun. Peki iyi geceler.

• ufak bir bilgi vereyim; en büyük yanılgıları hayvanlar aleminde düşünebilen tek varlık oldukları yanılgısıdır. gülebilmektir aslında ayıran. derinlemesine düşünmedim ama "konuşabilmesi, bazı icatlarda bulunabilmesi, tedaviler geliştirebilmesi ve üreme bilgileri olabilir. aslında pek de doğru bir tespitte bulunabileceğimi de sanmıyorum.

0|0
    0|0
    • 2ay

ve bir düzeltme; homo sapiens sapiens, home sapiens'in tek tükenmemiş türüdür. başlığınız biraz yanlış gibi.

• 2ay

rica ederim. aşağıda bir kız arakadaşa da yazdığım gibi. insan türleri hepsi farklı farklı kendi evrimlernden geçti. biri digerni dönüşmedi.

• 2ay

İyi de, dönüştü demedim zaten. Türlerin ortak adı dedim.

• Homo sapiens diğer insan türlerine göre beyin boyutu daha büyük olan ve gelişmiş varlıktı diğerleri yaşamını doğal seleksiyon yüzünden sürdüremedi örneğin yerleşik hayata geçemediler hayvanları eğitemedilerki daha kendilerini eğitemiyorlardı malesef maymun kadar akıllılardı doğada bir çok hayvan doğuştan verilen avlanma ve savunma mekanizmalarıyla ayaktadır insanınkide beynidir iyi olan yaşar kötüler elenir

0|0
    0|0
  • Aslında o insan türü de yok oldu. İnsanlık buzulçağından sonra tekrar şekillendi. Sonra İbrahim'in neslinden şimdikiler şekillendi. Tam da şimdiki insanlar 2,5 milyon öncesine ait değil. 10 bin yıl önce buzul çağı ile herşey değişti

0|0
    0|0
    • 2ay

aslında dini hikayeleri bilime sokmasak daha güzel olur

• 2ay

burası yanlış degl. ama sorumun cevabıyla alakası da yok. ben başka bişey sordum.

• 2ay

Homo sapiens sadece bir isim. Akıllı insan olarak geldi ve gelişerek devam etti.

• Homo sapiens farkında olan insanı belirtir şu anda biz homo sapiens in alt dalı olan homo sapiens sapiens oluyoruz. Yani farkındalığının farkında olan insan... Dolayısıyla diğer türlerden daha üstün daha özel bir tür olmasını ileri sürüyor evrimciler yani klasik doğal seçilim işte.20 lik dişler felan da daha gelişmiş olduğumuzun kanıtıymış. Ya bilim adamlarının işi gücü yok oturmuş masal yazıyorlar. Kimse şimdi bla bla yapmasın bu apaçık gerçek hayal. gücüne dair yazılan şeyler bunlar.

0|0
    0|0
    • 2ay

hayır evrimciler öyle bişey öne sürmüyor. evrimciler diger insan türlerni inceledi ve bazılarnn homo sapiensten daha zekioldugunu bile soyluyorlar

• 2ay

şu an bile yaşayan bir sürü tür bizden daha zeki olabilir. ve bunu söyleyenler de bilim adamları. o yüzden insan türünn zekasını her konuda cevap olarak sunarsanız olmaz. çünkü insanın daha zeki oldugu da kanıtlanmamış durumda

• 2ay

Şu an yaşayan bir sürü tür derken kaç tane insan türü kaldı ki? homo sapiens var afrikada bir de naendertal ile homo sapiens melezi ama hss kabul edilen diğer insanlar var, yanlış mı?

• başka seçeneği yok bir tek insan biziz o yüzdendir gerisi hayalperestlik

0|0
    1|0
    • 2ay

ks beni şaşırtmıyor bir türlü.

• 2ay

tabi tabi. aksi kanıt yok :D benin dünyadan haberim yok demiyorsun da

• 2ay

sizi hayalperestler sizi!!!

• Bu soru farklı bir zamanda sorulmuş olsaydı eğer o zamanda da neden homo erectus kaldı sadece diyebilir miydik? Bence derdik. İlerisini bilmediğimizden en son biz kalmışız gibi görünüyor olmasın sakın. Yeni güncellemeyi umutla bekliyoruz. :D
    Hem tam olarak homo safien de değiliz diye biliyorum ben ya, onun üzerinden de kendi içinde üç veya dört aşama daha geçildi diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Türü yok olan milyonlarca hayvan türü var. Bugün hala bazı türler yok olmakta. pandalar beyaz aslanlar filler vs koruma altina alınıyor. neden? cevaplanmayacak kadar basit soru.

0|0
    0|0
    • 2ay

dogru. ama soru başka. soru insan türü nasıl hayatta kalayı başardı digerleri ile aynı cografyada bile yaşadığı halde

• 2ay

Zencileri ele al. bizlerden daha düşük diyerek köle yaptık.

• 2ay

bugün dünyadaki tüm insanlar aynı insan türüne ait. zenci beyaz kıyaslamasıyla bir yere varamayz

• Bir suru farkli nedeni olabilir tam bilinmiyor.

0|0
    0|0
    • 2ay

şimdilik en doğru cevap bu oldu diyebilrm :) .. ama bir sürü degl, bazı nedenleri belirlenmiş durumda bilim adamları tarafndan.

• 2ay

Hominid savasi olabilir mesela

• Adem ve havva Fan Club'dan geldim :D Bakalım kimler çemkirmiş :D

1|0
    0|0
  • Çünküüü ilk homosapiens benim dedem

0|0
    0|0
  • Çünkü akıllı insan.

0|0
    0|0
  • akıllı adam işte hayatta kalmasını bilmiş ya da öylesine şanslıymış arkadaşım

0|0
    0|0
  • Zeka ve konusma yeteneği. Konusabildikleri için dogada üstün olmayi basardilar. Guclu olan yasar

0|0
    0|0
  • Komik geldi

0|0
    0|0
  • İlk insan homosaphiens idi. Homosaphiens olarak dünyaya geldi. Daha doğrusu yaratıldı. Ama ateistler bu dediğine cevap bulmakta zorlanmazlar. Ben müslüman biri olarak dahi cevap uydurabilirim. "Yaşayan tek insan türü çünkü yaşam koşulları bu türün yaşaması için elverişli. Herhangi bir doğal afetle ya da başka unsurlar ile insanlık yok olsa başka türler meydana gelebilir. Çünkü türün oluşması ve yok olması binlerce, milyonlarca yıllık meseledir" Al sana cevap.

0|0
    1|1
    • 2ay

bilgi çağında yaşıyoruz. tek insan türü olmadığını anlamak ve bilmek zor degl. araştırmanı tavsiye ederm

• 2ay

Sayfaya engel koyan Yandex idi. Onu belirtmemişim.

• 2ay

Bir İtalyan profesörü de, insanın maymundan değil, ayıdan geldiğine dair üç delil ortaya atmış.

Demek ki, böyle iddialarda bulunmak bu kadar kolay. Bu ateist sözde bilim adamlarına göre bir anda maymundan değil de ayıdan gelmek de mümkün.

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Beslenme, hastalık belki çeşitli felaketler nedeniyle tükenmiş olabilirler
    net bilgiler olmasa da

0|0
    0|0
  • Gece gece yanlış hatırlamıyosam ilk insanlar homoerektus (duyduğum gibi yazıyorum hata olabilir) ben national geographic de dünyanın oluşum evrelerinde izlemiştim ve bana kalırsa saçmalık ( tabi doğru anladıysam) bazı kıtalardaki insanları anlatıyor ve Afrika ( burada bir ırk ayrımı söz konusu bana göre) kıtasındakilerin nerden geldiğini ifade edemiyor ben buraya çok takılmıştım bu kadar oluşum evrelerinde canlılar yeryüzü ve insan çeşidi içinde çoğu şeyi açıklıyor ama bu insanlar malum?

0|0
    0|0
  • O nasıl bir tür ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...