Hiç tanımadığım biri için sanırım ölüme atladım. Pişmanlık duymuyorum ama acaba duymam mı gerekiyor?

1 hafta kadar önce gece saat 02:00-02:30 arasında oturduğum sokaktan bir el silah sesi geldi. Bende kendimi cama attım ve elinde telefonla koşan birini gördüm. Seslendim adama noldu diye , o da bana adamı vurdular öldürdüler dedi. Hiç düşünmeden üstümü giyindim , ayakkabılarımı giydim ve anneme dışarı çıktığımı birini vurduklarını söyledim. Sokağa çıktım hemen 155'i aradım acil ambülans ve ekip istedim silahlı yaralama olduğunu da belirttim. Sesin geldiği yere doğru hızlı adımlarla yürümeye başladım. Sokakta ne bir kimse , ne bir araba hiç bişey yok. Camlarda kimse yok, bomboş desem yeridir. Önümden taksi geçiyordu durdurdum. Adamın yüzündeki endişeyi gördüm ve sordum siz miydiniz diye , evet dedi. 6 kişilermiş 2 si silahlıymış erkenden görüp kaçmış. Yaralanıp yaralanmadığını sordum , iyiyim dedi bende çıkarttım arabadan üstüne başına baktım emin olmak için. Beraber polis ekiplerini bekledik. 15 20 dk kadar gelmediler sonra taksiciyle beraber gittiler. Ben bekledim asılsız ihbar falan olmasın diye. Ambülans aradı iptal ettim onları. Polis geldi 40 dk sonunda olayı anlattım ve olay mahalline yönlendirdim. Eve geldim uyudum. 1 haftadır sürekli aynı muhabbet , sen niye gittin , ya sana bişey olsaydı vs vs. Kimse anlamıyor. O adam yerine bende olabilirdim. Sınavlardan eve geç döndüğüm oluyordu, gece mesaisinde çalışan biri olsam gasp etmeye çalışanlara direnen biri olup kurşunu yiyebilirdim ya da bıçaklanan. O an etrafta kimsenin olmaması , görmemesi hiç farkında dahi olmaması ne kadar kötü bişey olurdu. Orada yavaşça kan kaybından ölmek veya anında ölmek. Sabah gün ağırana kadar hiç bişeyden haberi olmayan tonlarca insan. Ben o gün o adamın yanına vurulduysa ölmesin diye gittim. Onun yerinde ben de olabilirdim. Birinin bana yardım etmesini isterdim. Biz iyiler korktuğumuz sürece kötülük her daim güçlenecek ve daha tehlikeli olacaktır diye düşünüyorum...

1|0
4|0

En İyi Kız Görüşü

• Keske herkes senin kadar duyarlı olabilse çok mutlu oldum senin gibi insanlar kaldığı için

0|1
    0|0
    • 2ay

Bende yalnız olmadığımı bildiğim için çok mutluyum :)

• 2ay

Aslında yapılması gerekeni yapmışsın ama insanlık yavaş yavaş ölmeye başladığı için sana böyle şeyler demişlerdir

• 2ay

@tekrardöndümben cok tesekkur ederim dusuncen icin. Keske boyle olmasa ama iste...

Kızlar Ne Diyor 3

• Eğer kendi Vicdanın rahatsa kimseyi takma. Sonuçta bu senin ahlaki anlayışın ve yapın kendi isteğin doğrusunda hareket etmişsin kimseyi takma.

0|1
    0|0
    • 2ay

Teşekkür ederim. Umarım hep iyiler kazanır.

• 2ay

Ben anlıyorum seni çünkü ben 2. Öğretimde okurken gece dönerdim eve kendimi koyardım galiba ben de o kişinin yerine

• 2ay

hepimizin yapması lazım ama sen yapma. aşağıladığımdan değil ama bayansın.

• pişmanlık duymuyorsun ve duymada yaptığın doğru insalık ölmesin

0|1
    0|0
  • İnsan içinden geçeni yapmalı pişman olma sen en iyisini yapmışsın

0|1
    0|0
    • 2ay

teşekkür ederim. Umarım hiç böyle şeyler yaşanmaz ve güzel günler bizi beklemekte olur.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...