Merhametten maraz doğar mı?

Merhametten maraz doğar mı?
Merhamet eden her insanın, defalarca tecrübe edip, doğruluğuna inandığı sözdür. Merhamet ve iyi niyet, aptal zannedilmenize sebep olur daima. Bu erdeminizi kötü yönde kullanmayacak insan çok azdır. işte bu yüzden, bundan sonra kime yardım ettiğinize dikkat edin.

#cadısoruyor
#merhamettenmarazdoğar
#iyilikherzamaniyideğildir

5|5
13|24

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• Doğar doğar 😞Son sorumda doğdu mesela 😞Bundan sonra şeytanın ta kendisi olacağım 😡

3|1
    0|0
  • Ne demisler "iyilik yap denize at halk bilmezsse hak bilir" Iyiligi Allah rizasi icin yaparsaniz defterinize yazilir ve siz kazanirsiniz. Karsiligini Allahdan bekleyin insanlardan degil.

1|0
    0|0
  • Bana göre doğru değil, şöyle ki:
    Yardım edip, merhamet gösteriyorsak, yaptığımız şey akabinde, iyi ya da kötü bir beklenti içerisine girmemeliyiz. Bana göre, varsa, bu gibi meziyetlerimizi dilimize sakız da etmemeliyiz. İyilik ettim, itilik bulayım, yok öyle dünya :)

Kaldı ki muhatap olduğumuz varlık insan.. İşin içinde insan varsa, her şeye kendimizi hazırlamamız gerekir. İyilik edeceğimiz varsa da bunu sadece istediğimiz için, gizlice, herhangi bir beklenti içerisinde olmadan yapmalıyız.

1|0
    0|0
  • merhamet edilcek insanın gözlerinde pişmanlığı görürsün... her zaman o merhameti kullanmakda bazen insanı hataya sürükleyebilir.. bana göre doğruyu ve yanılışı ayırt edebildiğin an merhametli davranmak gerek..

1|0
    0|0
  • Merhamette kişisine göre gösterilmeli yoksa sizden faydalanmaya çalışan çok insan çıkar önünü alamazsınız bunun

1|0
    0|0
  • Evet. Merhamet konusunda karikatör tanımlamıs. İyilik/merhamet ettiysen ve bundan karsılık bekliyorsan bunun adı iyilik/merhamet olmaz

1|0
    0|0
  • Doğsa ne olur. Sen iyiliğini yapmış olursun bırak itlik ona kalsın. Yaptığın iyiliklerden pişmanlık duyma bırak kazık atanlar nasıl yaptım diye pişmanlık duysun. Unutma sonunda iyiler kazanır

1|0
    0|0
  • doğar ama bunu sadece dünyalık olarak düşünmemek lazım. merhamet zaten karşılık beklenerek yapılmayacağı için karşılığında gelenle pek ilgili tutulmamalı diye düşünüyorum..

1|0
    0|0
  • iyilik yap denize at demişler merhameti de yardımıda kimse için yapmıyorum karşılıksız elbet mükafatını alırız

1|0
    0|0
  • insanların kişiliği değişmez iyiyse iyidir üçkatçıysa aynen devam eder kötüysede her fırsatta bunu sergiler bende biraz safımdır salak anlamında değil ama salak yerine konulmuşumdur --istesem kötüden daha kötü olabilirim ama olmuyor

1|0
    0|0
  • benim bir sözüm var ne olursa olsun iyilik yapmaktan vazgeçmicez ama bunu karşılık bekleyerek degil tabiki ben insanları karşılıksız severim ama yinede seçiçi olmak lazım

1|0
    0|0
  • iyilikten maraz doğarmış çok doğru

1|0
    0|0
  • Merhamet senin vicdanını besler ama aynı zamanda başkalarının da egolarını besler ve senin iyi niyetle yaptığın şeylerin zamanla hep daha fazlasını isterler. Ruhunu sömürürler.

1|0
    0|0
  • yok yaaa :)

1|0
    0|0
  • Haklisin

1|0
    0|0
  • Doğar

1|0
    0|0
  • Zaten genelde öyle oluyor

1|0
    0|0
  • Bişey doğurmaya hevesli kadınlarımız marazı da doğuruyorlar

1|0
    0|0
  • Öyle bir doğar ki

1|0
    0|0
  • kesinlikle

1|0
    0|0
  • Ne olursa olsun yinede iyilik ile yaklaşırım bir insana..

1|0
    0|0
  • Evet artık kimse kimseye güvenemiyor

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 12

Yükleniyor...