Çocuğuna iyi bir gelecek veremeyeceğimiz hâlde onları dünyaya getirmek bencilce değil midir?

İstediğini alamayacaksak, eksiklerle büyüyecekse, ona doğru dürüst sevgi veremeceksek ne diye onları bu dünyaya getiriyoruz?

2|0
18|10

En İyi Erkek Görüşü

• son zamanlarda bu sitede gördüğüm en mantıklı soru. Sadece çocuk yapmasını biliyorlar başka bildikleri yok çocuğa sadece çocukluk döneminde sevgi gösterip büyüdüğünde ilgilenmemeye başlıyorlar tek sıkıntısı para sanıyorlar boşananlar mı dersin çocuğunu dövenler mi anne baba olmak zor iştir herkes harcı değil bana göre ben ileride çocuk sahibi olmaya korkuyorum hatta istemiyorum ona yeterli ilgiyi gösteremem üzülür falan diye

3|0
    0|0
    • 3ay

Teşekkür ederim. Yaş kaç olursa olsun insan hep ilgiye sevgiye açtır büyüklerimiz bunu anlamıyorlar.

• 3ay

Gerçi bir süre sonra alışıyor insan ama psikolojikman bir eksiklik oluyor daima ama yapılacak bir şey yok herkes bizim gibi düşünse şu an bu konuyu konuşuyor olmazdık zaten

• 3ay

Psikolojinin bozuk olması çok kotu kolay kolay duzelmiyor , böyle şeyleri düşünen insan sayisi az gibi

En İyi Kız Görüşü

• 22 yaşındayım 2 yıllık evliyim ve etrafimdakilerin tek sorduğu çocuk yok mu çocuk? Hadi yapta sevelim. Erken yaşta anne olmak en iyisi. Rızkıyla doğuyor. Yahu bir allahın kuluda demiyor ki siz borçları kolayladinizmi bişeye ihtiyacınız varmı? Daha yaşım genç 25 26 imda anne olsam hiç bir şey kaybetmem. Evlendigimden beri borç oduyorum ve sürekli biseylerden kısıyorum yazık değilmi o çocuğa ben onun bezinden mamasindan ihtiyacindan neden kismak zorunda kalıyim? Siz üç bes ay ya da 2 3 sene çocuk seviceksiniz 2 basini oksayip hanimis yapicaksiniz diye ben neden onu sıkıntılı bir ortama dünyaya getiriyim? Şahsen böyle düşünüyorum. Hele şu borçlar bitsin bir eşimle geziyim 2 yer göriyim anı biriktiriyim ki yarın bir gün evladima anlaticagim biseylerim olsun. Ama yook olurmu kadın evlendimi o cocugu doguracak. Mecbur yani buna. Cahil kesim düşünmeden hareket eden kesim. Daha ne diyeyim.

1|0
    0|0
    • 3ay

Bak borçlar varken yazık coguga da size de. Allah yardımcınız

• 3ay

Ekliyorum soruyu okuyunca ilk akla gelen maddiyat oldu bende manevi olarak her şekilde hazırım. eşimle biriktiremedigim anılar hariç. Çocuk dünyanın en güzel seyi. Ve aşkla dünyaya gelmeli. Aşkla buyutulup yetiştirilmeli.

Erkekler Ne Diyor 9

• bence de bencilce

2|0
    0|0
  • arkadaşlar konuyu sadece paraya çekmeyin çocuguna ahlak örf adet öğretememekte kötü bir geleceğe sahip olmasını sağlar şu an tr deki suçluların %80 i bu yüzden işleniyor. para da önemli ama herkes babadan zengin değil iyibir egitimle iyi bir gelecek sağlanabilir.

3|0
    0|0
  • Kendin için açtın bu soruyu heralde kardeş?
    Çocuk berekettir Allah onun rızkını ayrı verir
    Evlilik nizami tencib makabında üst kurumdur
    Allah yardım eder nihayetinde perişan etmez
    Biraz düşünün ya

1|0
    0|0
  • Kime göre iyi gelecek sağlığı yerinde olsun yediği içtiği bol olsun eğitim desteği tam olsun gerisi onun seçimleri iyi bir gelecek demek çocuguna hak etmediği bir holding bırakmak demek mi yani?

0|0
    0|0
  • o zaman sadece zenginler mi çoğalacak ne saçmalıyonuz la

0|0
    0|0
    • 3ay

Çocuğa yazık değil mi?

• 3ay

e şuanki ççoğu zengin önceden fakirmiş ona ne diyeceksin

• 3ay

Belli olmuyor o işler. Ben demiyorum fakir dünyaya çocuk getirmesin çok çocuk getirip bu dunyaya sefalete sokmak bencillik değil midir diye sordum sadece

• Kurtluş Savaşı'ndan sonra 3e 3 tek kale maç yapardı herhalde dedelerimiz. Saçma bir düşünce.

0|0
    0|0
  • Valla ya niye eürüyorsunuz :D

0|0
    0|0
  • Fakirler ölsün gibi oldu bu

0|0
    0|0
  • Karıncanın rızkını unutmuyan allah çocuğumu unutcak yanlış düşünüyosun fakirse fakir zenginse zengin herkez yaşamayı güzel bir nesil yetiştirmeyi hak ediyor

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Haklısın.. Bir bende bilsem

1|0
    0|0
  • Böylelerine cevabim bu masumu dunyaya getirene kadar gidip wc ye edendin hem gazin giderdi hemde bu cocugun pskolijisi bozulmazdi
    Ben yurt disindayim ve cok var oyle her sene ard arda cocuk yapan hepsi ise cocuk sevgisi degil para sevgisi devletten cocuk parasi daha cok alabilmek adina cocuk yapiyorlar halbuki zerre istemiyorlar cocugu o cocuklara daha cok aciyorum devlettin cocuguna bak yedir icir gezdir diye verdigi parayi bile yedirmiyorlar cocuga halbuki o para onun boylelerine afedersiniz mal diyorum

0|0
    0|0
  • tamamiyle bencillik. sırf zevkin için çocuk yap sonra Allah büyük... saçmalık. herkes ana baba olmamalı...

1|0
    0|0
  • Bende öyle düşünüyorum ve bu şekilde seçim yapıp doguranlarida çok insafsız buluyorum

1|0
    0|0
  • İyi bir gelecek veremiycek gücün olsa bile iyi bir gelecek elde edecek bilgiler eğitimler yönlendirmeler yapmamak bencilcedir. -Bence

1|0
    0|0
  • Evet asla doğurmam

1|0
    0|0
  • Neden daha çok çalışıp o eksikleri kapatmaya uğraşıyorsun? Kimse mükemmel büyümedi küçükken, yokluk da gördük sonuçta ailelerimiz bize bakmaktan vazgeçmedi ama senin düşüncen çok bencil bence.

0|0
    0|0
  • Maddi kisim öyle ya da boyle halledilir ama manevi olarak bos birakmak çocuğu tam bir bencillik

1|0
    0|0
  • Gerçekten haklı yönler var ama ben sadece başlığa bakarsak rızık endişesi taşınmamalı derim.

1|0
    0|0
  • Bunları bir anlık kızginlikla mi yazdın pek anlamadım ama senin bu tutumun da biraz bencilce sonucta annen seni o kadar dogurdu veya baban kizi olacagi icin sevindi. Ama maddi durumlari. kotu diye onlari suclama bazen iş stresi falan derken ilgilenemeyebilirler herkes gider ailen kalır unutma. Mesela git annene sarıl. Almadiklari şeyler içinde kizma onlara.

0|0
    0|0
    • 3ay

Maddiyat umrumda değil, maneviyat önemli anne baba çocuğuna ilgi ve Sevgi veremeyeceklerse yapmasınlar bence

• 3ay

Ne olursa olsun aileni değistiremezsin değil mi? Tatlı bir dille konuşmanı öneririm.

• Çok fazla düşünmemek lazım rızkı veren Allah değil mi... Gelecek kaygısıyle körleşip gidiyoruz.. bana eski toprakları getirin...

0|0
    0|0
  • Kesinlikle.

0|0
    0|0
  • değil her çocuk kısmetiyle gelir

0|0
    0|0
  • Benim anlamadigim afrikada acliktan bir deri bir kemik kalmis kisilerin nasıl çocugu oluyor

0|0
    0|0
  • Bence de bencillik. Salaklik. Dusuncesizlik
    Ve ben bunu kimseye anlatamiyorum

0|0
    0|0
  • Allah in verdiği cana kiymak mi daha dogrusu? O bebegi o anne rahmine Allah koyar o cocugun yasayacagi yiyecek ekmeği cekecek cilesi varsa hic bisey engel olamaz o çocuğun hayattta kalmasina.. hem bebek nasibiyle dogarr. Bencilce mi bilmiyorum Allah in jsi yanii bunlar bence

0|0
    0|0
    • 3ay

Ben kulların ettiğine diyorum Allah i sorgulamiyorum burda.

• 3ay

2. dedigini baz alarak dedim ben

• 3ay

Pekii

• Aslında maddi durum çok kötü olmadığı müddetçe çocuk yapması normal ama çocuk yapıp, sevgi ilgi alaka göstermeyen insanlar hem bencil hem de saygısız. Benim ailem mesela. Paramız coktu ama sevgi ilgi alaka yoktu. Bana bir kez bile ayrılmadılar, ben de bipolar ve borderline hastası oldum. Bu haksızlık

0|0
    0|0
Yükleniyor...