İnsanların borçta olması , parasal sıkıntı çekmesi hoşuma gidiyor nedennnn?

cevapalrınızı bekliyorum engel olamıyorum, tanıdık tanımadık farketmez insanların borçlu olması hoşuma gidiyor

0|0
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• Elbette gitmiyor, o insanların bir ailesi var eve ekmek götürmeleri gerekiyor, borçtan harçtan binbir zorluklarla evlerine 3 5 kuruş sokuyorlar, okul, mutfak, kira, faturalar, bunların borcundan, çoluğunu çocuğunu sefil halde görmekten yerin dibine girsem daha iyi olurdu diyecek insanlara bakıpta zevk alan insana ben insan demem, hayvan da demem. Söylenecek söz yoktur o kişilere. Zamanında babamla akrabamız ortak bir yer açmışlardı, çokta güzel gidiyordu işleri, babamın kardeşleri de ortağının kardeşleri de hepsi orda çalışırdı. İşler büyüyordu evler alınıyordu, herkes mutluydu yani. E para bol olunca gözleri de döndü, o ortağı olan akrabamız karısına BMW, kayınçolarına evler falan alıyordu, bizde işyerinin arabası vardı Master, onu kullanırdık. Barizdi bir hırsızlık olduğu, çünkü onlar o bolluğu yaşarken ben ekmek almaya paramızın olmadığı zamanları biliyorum. Babam bu durumu görmüyordu, sonuçta kendini bildi bileli o akrabamızla beraberdi, çocukluk arkadaşı daha ne olsun. Konduramıyordu yani hırsız damgasını ona. Ama bir gün aklı başına gelince oturup bir hesap yaptılar, 2 trilyon borç. Babam borcu bölüştü çalan onlar da olsa 1 1 diye, ve ayrıldık geldik. Borç şu hayattaki en zor durumlardan biri olsa gerek, çok kötü bir durum.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hasta misin be 😂 Benim cok borcum var mesela mutlu ol diye soyluyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Sadist sin demek ki.

0|0
    0|0
  • tovbe ya nasıl bır ruh halın var senın anlamadım

0|0
    0|0
  • freud insanın vahşi olduğunu söylemiş. ee haksız da değil. birisinin bir yakını öldüğü zaman veya da başına bir bela geldiği zaman içten içe seviniriz. niye? çünkü biz güvendeyiz.

0|0
    0|0
  • Dolar borcum var mutlu musun

0|0
    0|0
  • neden

0|0
    0|0
  • Kapitalist :/

0|0
    0|0
  • nasıl bir manyaksın ya :D

0|0
    0|0
  • Hastalık?

0|0
    0|0
  • Zaten senin gibiler yüzünden çok insan borç batağına saplanmış durumda.

0|0
    0|0
  • ruh hastasısın

0|0
    0|0
  • İnsanlara kastınız var

0|0
    0|0
  • Tefeci misin? Sevin o zaman benim de borcum var.

0|0
    0|0
  • Bu gece Freud gecesi resmen mk.

0|0
    0|0
  • zengin miisin

0|0
    0|0
  • sende olanın onlarda olmadıgı içindir

0|0
    0|0
  • Karakterinde bir sıkıntı var bence

0|0
    0|0
  • Onların durumuna geldiğin zaman kendinle de alay edersin.

0|0
    0|0
  • Empati kuruyorsun. Senin de kimseye söylemek istemediğin bir sorunun var ve onların borçları yüzünden düştüğü sıkıntıyı görünce bu seni rahatlatıyo. Yani demek herkesin bir derdi var sadece ben değilim diyorsun ve seviniyorsun. Ama işte onların sıkıntısı senin derdini ya da diğer bir deyimle esas sorunu nu çözmüyo aslında. Kendini mutlu oldum sanıyorsun sadece. Sıkıntı derken maddi anlamda demiyorum. Parası olanların da başka sorunları olabiliyo. Bu dünyada insanların en büyük hatası paranın mutluluk getireceği düşüncesi bence.

0|0
    0|0
    • 2ay

yoo ben kötü biriyim hahahahah

• 2ay

İşte yine kendini kötü sananlardan biri :D Kötüler kötüyüm demez öyle olurlar.

Kızlar Ne Diyor 2

• Sende de borç varsa başkalarına bakıp kendini avutuyor olabilirsin

0|0
    0|0
  • Gün geçmiyor ki yeni bir cinslik örneği görmeyelim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...