Evlilik sizce kader midir? Evleneceğimiz insanı bize kader mi seçtirir. Boşanmaların sebebi çıkar evlilikleri mi?

Evleneceğin insan için mutlak kader deniyor yani değişmez asla. Çok önceden yazılmıştır alnına. Sizce de doğru mu öyle mi gerçekten?

Güncellemeler:
Siz evlilik istiyorsunuz fakat karşınıza çıkmıyor seveceğiniz biri... Bu da bizim kontrolümüz dışında sen sevdin bakalım karşı taraf sevecek mi evlenmeyi isteyecek mi seninle? aileler birbirine uyacak mı?
Yorum yazan herkese çok teşekkür ederim. Yeni arkadaşların yorumlarını bekliyorum :)

1|1
416

En İyi Erkek Görüşü

• Hayatımdan bir iki kesit aktarayım siz verin kader mi değil mi? Neredeyse evleniyordum. söz vb. aşamalar yapıldı. Ama zamanla bu evliliğin ikimiz içinde olumlu yürümeyeceğini anladık ve ayrıldık. Demek kaderim değilmiş diyelim. Bu ilişkiden sonra öyle alakasız süreçlere girdim ki o süreçte tanıdım 15 yıllık hayat arkadaşımı. Bu ilişkiyede kaderim, o özel insan gözüyle bakabiliriz. Ama şunu biliyorum. O ilk ilişkimi yaşamasaydım, ardından türlü yollara girmeseydim şuanki eşimle karşılaşmak nasıl olurdu hiçbir fikrim yok. Anladım ki yaşanması gereken bir süreçti ve bu süreç şuanın zemini hazırladı. Peki o zaman kader dersek belki de kaderimde olan kişi, 15 yıllık hayat arkadaşım olan kişi değil. Belki kaderimdeki insanla 60'ımda karşılaşacağım. Belki şuanda yine yaşanılması gereken süreci yaşıyorum nereden bileceğiz? Özetlersek ne ad verirsek verelim varlığına doyamadığımız insanla ortak yaşam sürdürmek kişiyi memnun ediyor. Bu birazda kişinin kendisinde bitiyor. Yaşam odaklanmasında. Evliliğe odaklanan bir insanın mutlu bir evliliğe imza attığını hiç görmedim. Odak noktası evlenme amacı güttüğü için seçimler arzulananı yansıtmayabiliyor. Arzulanan olmayınca da boşanmalar çokta sürpriz olmasa gerek. Şunuda gördüm konu evlilikte de olsa yönetimsel bir kavram bu. Sevgi, aşk vb. kavramların yanısıra birçok kavramlarında bütünde bulunması gerekiyor. Sadece sevgi, aşķ evlilik yürütümü için kıstas değil.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Öyle ama o insanı da şekilleren biziz bize benzeyen insan seçeriz Allah bizim ilerde nasıl biri olacağımızı bilip öyle bir insan yazıyo

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 15

• Kaderdir. Mesela internetten tanıştın, ya da biri tanıştırdı veyahut hiç tanışamadın bunların hepsi kaderindir. Kaderini değiştir derler o değiştirdiğin de senin kaderindir. Ayrıca evlenmek çok kolay birşeydir. Önemli kısım o evliliği bir ömür sürdürebilmek. Bunun için evlilikten çok karşıdaki benim için can yoldaşı veya iyi bir hayat arkadaşı olabilecek mi? Kafalarımız uyuşuyor mu? İşte bunu yakaladınmı aşık olmana bile gerek yok hemen evlenebilirsin. Ayrıca basit şeyleri her zaman erkekten beklemeyin çünkü erkeklerin üzerinde baskı var. Bu ne baskısı? Sapık erkek, abaza erkek, Öküz erkek, duyarsız erkek, şiddet yanlısı erkek, çulsuz erkek, iğrenç erkek, azgın erkek, nankör erkek ve daha yüzlercesi. Bu yüzden birçok düzgün erkek yanlış anlaşılma tereddüttüyle bir kız hoşuna gitse bile uzak duruyor.

0|0
    0|0
  • Kader kısmet diye boşuna denmiyor.

1|0
    0|0
  • Evleneceğin insan ve Evlilik tercihtir, kader kontrol dışı gelişen olaylara denir. Mesela insanlar, doğarken anne babasını, kendi cinsiyeti seçememesi gibi durumlar insanın kaderidir. Sen kendini hada başkasını öldürmeyi seç ondan sonra kaderim böyleymiş de. Oldumu şimdi :)

0|1
    0|0
  • Yaşayacakların kaderdir, o insanı karşına Allah çıkartır ve bir sınavdan geçersin. Sabır, azim, hırs, inanç herşeyle sınav verirsin. Hayat zaten bir sınavdır. O sınavı Allah'a karşı verirsin.

0|0
    0|0
  • Hangi kaderi yasayacığımızı biz seciyoruz. Mağlup oldum deyip kader demeye gerek yok. İyiyi ve güzeli elde etme cabası da kaderdir. sonucunda mutluluk ve huzur elde ediyorsun! cabayla gelen kader. Boşanmaların gördüğüm kadarıyla yüzlerce sebebi var. Bence çıkar evliliği değildir.

0|0
    0|0
  • Demekki ben kadersizim 😜😂

1|0
    0|0
  • Evlenirken çok aptal oluyorsun o yüzden kadere bağlıyoruz. İnsan çoğu sevmeden sevilmenin peşinde. Sevmenin tadını bilmeden sevilme hırsı evlilikleri bitiriyor

0|0
    0|0
  • Göz göre göre eş olmayacak biriyle evlenirsen kader değil ahmaklıktır... NET.

0|0
    0|0
  • kaderinde yazdığı için evlenmiyosun, evleneceğin için kaderinde yazıyor

0|0
    0|0
  • Bosanmalarin sebebi cikar evlilikleridir oyle alnuna yazilma filan yok Allah goz vermis goremeyende bizim gibi enayilerdir

0|0
    0|0
  • Bence değil çokta

0|0
    0|0
  • Değil, tercihleriniz kaderiniz olur Allah insana irade vermiş onu kullanacaksın.

0|0
    0|0
  • Bosanmalarin % 90 ni çok sevmekten kiskancliktan oluyo

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• evet doğru tabi sen doğmadan önce kimden kaç çocuğun olacagina kadar kiz erkeğe kadar herşeyi allah yazmış yasayacagiz göreceğiz

1|0
    0|0
  • Kadere inanıyorum kaderinde kim varsa karısına çıkıyor

1|0
    0|0
  • bir fikrim yok ama gerçeği merak ediyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...