Anlamıyorum ya cidden insanları anlayamıyorum?

Kızın biri kalkmış gizli kullanıcı olarak polisleri sevmem evlenmem siz seviyormusunuz be insan oğlu evinde rahatsan sokakda rahat gezebiliyorsan o dağda sınırda nöbet tutan askere sürekli istihbarat alıp operasyon yapan polise sürekli devye gezen polis sayesinde rahatsın sen evde bacakları açıp poponu devirip yatarken o soğukda sıcakda durmadan her an çalışan eli tetikde askere polise saygı duymak zorundasın anansından babasından evladından kardeşinden eşinden ayrı kalan onlarca polis asker varken sen saygı duymak zorundasın sen kimseye hakaret edemezsin ne asker ne polis akrabam var ama bir askerin şehit olmuş ama sen bir umut kurtarmaya çalışmak nedir bilemezsin işini yapman gerekir yaparsın geri dönersin ağlarsın işine devam ederken ben osmanlıyım dinim islam peygamberim muhammed o arap diye senin araplara laf etme hakkın yoktur insansındır herşeyden önce ama insan olmayanlara hiçbirşey anlatamazsın.

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Merhabalar. Yazacak çok şey var ama acıtasyon olarak göreceğini bildiğim için yazmadim.
    Yorumlarda @skeptik çoğu bir şey olmayınca polis oluyor yazmış ona degineyim.
    Öncelikle teşkilattaki rutbeli sayısına bir bakılırsa hiç azimsanmayacak sayıda. Emniyet müdürü sayısı orduda kendisine denk olan general sayısından çok daha fazla. Ve şu bir gerçek ki akademide okumayan birisi tip, hukuk ve diğer kaliteli sayılabilecek bölümleri rahatlıkla kazanabilecek seviyedeler. Ki bu seviye okuldayken de geçerli.
    Diger bir bakımdan meslekteki özel harekat sayısına bakılırsa severek yapmayacak bir adama ne kadar para verirseniz verin daha eğitimde bırakıp gider.
    Pmyo kazanmış ve polis memuru olacak birisine bakılırsa 120 sorudan minimum 85 net yapabilmis kişilerdir. Kimi yıllar 88 90 net civarı taban net sayısı. Yani ortalama bir öğretmenlik puanını alabilecek kapasitede kişilerdir yine.
    Yani işin aslı çoğu birsey olamayan kişiler değil bahsettiğiniz kısım azınlık kalan kesimdir.
    İstemeyerek yapan kişilerden zaten polisliği araç olarak kullanan kişiler de mevcut. Yani adam istemeyerek zorunluluktan polis oluyorsa aldığı ortalama 4.000 lira maaş ile bir ozel uni okuyup mesleği bırakmaktadır.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kimden bahsettiğini tahmin etmek zor olmadı. Gelecek tepkiden korkmasa anonim yazmazdı zeki zaten. Beni de incitiyor gencecik çocukların şu isyankar ayaklarında kendini süper vatandaş sananları da korumak için canlarından vazgeçiyor olmaları. Tek tesellim hiçbir şeyin karşılıksız kalmayacağı, herkes kınadığını bir şekilde yaşamadan ölmüyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• polisleri çoğu kişi sevmiyor. yaptıkları işi çok da abartmamak lazım, çoğu başka iş bulamadığı için polislik yapıyor öyle kutsal amaçları falan da yok.
    ülkede terör olduğu için şu anda zor durumdalar, o da hükümet yüzünden oluyor.

1|0
    0|0
    • 2ay

Ben sadece polis için konuşmadım polis ve askerler için konştm

• 2ay

@LosmerenGues tam polis potansiyeli var sende. işte senin gibiler yüzünden sevmiyor çoğu kişi polisi.

• 2ay

Geçin bu işleri kendi polisine hainlik eden vatanına etmiş olur

• Aynn öyle 👍👍

1|0
    0|0
  • Öyle tiplerle niye uğraşıyosun ki

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...