Insanlar neden başkalarının kusurlarını eleştirirken bukadar acımasız bilen var mı.. sizde onlardanmısınız?

Insanlar neden başkalarının kusurlarını eleştirirken bukadar acımasız bilen var mı.. sizde onlardanmısınız? Insanların kusurlarını yüzlerine vurmak nekadar doğru?Insanlar neden başkalarının kusurlarını eleştirirken bukadar acımasız bilen var mı..sizde onlardanmısınız?

0|1
6|24

En İyi Erkek Görüşü

• Kimseyi elestirmeye hakkim yok ne etliye ne de sutluye karisirim ama nedense en cok elestrilen benim nedrnse en cok dedikodusu donen benim gercekten insanlar tuhaf hrpsinin... 😀

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• Öncelikle konuya mevlana ile başlamak isterim. ''Kusur bulmak için bakma birine, bulmak için bakarsan bulursun. Kusuru örtmeyi marifet edin ! işte o zaman kusursuz olursun.'' Arka planda eleştirel bir ebeveyni vardır. Onun mirasını farkında olmadan sürdürür. Çocukluğunda, çok fazla eleştirilmiş, yönlendirilmiş, özgür karar verme yetisi kazandırılmamış, bu nedenle de kararsızdırlar. Anne veya babanın çocuğu aşırı önemsemesi, tüm beklentilerini karşılamaları da eleştirel çocuğu oluşturmuştur. Çocuk ilerleyen dönemlerde, istediği olmadığında acımasız ve narsistçe eleştirir. Aşırı fedakar, mutsuz ve bağımlı veya narşist ebeyvenlerinin kötü rol-model olmaları sonucu, onların bakış açılarını kazanmışlardır.

1|0
    0|0
  • kendi kusurlarını eleştirmekten bıkınca baskalarına yöneliyorlar

1|0
    0|0
  • hayatta hekes pirim ve kıyaslamalar sayesinde toplumda bir yer sahibi olur bu sebeble nekadarını küçük düşürür ve dibe cekersen okadar yükseliyosun heralde bence bunu yapan insanlar bu düşünceye sahip kişiler ben onlardanmıyım tabiki hayır ben zirvedeyim 😂😂😂işim olmaz milletle

1|0
    0|0
  • çünki her kes kendini mükemmel sanıyoda ondan çünki biz toplum olarak eleştiriye kapalı bir milletiz de ondan birbirimizi eleştirmedigimiz için herkes kendini mükemmel sanıyo var mı aynanın karşısına geçip öz eleştiri yapabilecek ve bütün ayıplarını kendi yüzüne söyleyecek insan? işte bunu yapabilen her insan bilge bir insandır

1|0
    0|0
  • çünkü onlara karşı çok yumuşak davranıyoruz ondan. Sert olursan güçlü durursan hiç bir şey diyemezler

1|0
    0|0
  • çünkü insanlar bencil yaratıklardır kıskanç yaratıklardır güzel şeyleri kısık sesle kötü şeyleri bağırarak söylerler önyargılar ve egolar...

1|1
    0|0
  • Çünkü insanlar kendi kusurlarını göremedikleri için başkalarının saldırarak kendi kusurlarını hafifleteceklerini sanırlar.

1|0
    0|0
  • Acımasız eleştiririm ama en çok kendimi

1|1
    0|0
  • Herşeyi dış görünüm olarak ölçerler

1|0
    0|0
  • Uzanamadıkları ciğere mundar dedikleri için. Hayatta kendilerini bir tık yukarı taşıyamayanlar, birilerini aşağı çekerek yükseldiklerini sanmalarından kaynaklanıyor.

1|0
    0|0
  • İnsanlar kendi kusurlarını gizlemek için baskalarının kusrlarına saldırırlar buda onum tabiatında olan saldırganlık hıssınım sonucudur!

1|0
    0|0
  • İnsan bu adı üstünde ne dense boş

1|0
    0|0
  • işte onlar insanlıktan uzak

1|0
    0|0
  • Onlardanim. Ama sevdiklerime karşı.

1|0
    0|0
  • Açık yakalamayı seven bir milletiz ama kendi açıklarımı gizlemek için canımızı bile feda ederiz yazık gerçekten

1|0
    0|0
  • İnsanların yuzune kusur vurmaktansa her haline sükreden biriyim ki her insanın kusuru vardir buda dalga gecilecek birsey degildir

1|0
    0|0
  • İnsanlar her şeyi çok iyi bildiklerini zannettikleri için böyle davranıyorlar. Aslında gerçek şu ki çok bilen çok yanılır.

1|0
    0|0
  • Konuyu kendi kusurlarından uzaklaştırmak için tabii ki. Aşşağılık kompleksi olanlar başkalarını yererek yukarı çıkmaya çalışırlar

1|0
    0|0
  • Kendini bilmezin tekiyse hiç çekinmeden söylerim.

1|0
    0|0
  • Empati yapmayı bilmiyoruz

1|1
    0|0
  • Bilememmm

1|0
    0|0
  • Bwn harıç

1|0
    0|0
  • yeri geldiğinde evet.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Çok az okuduğumuz için. bende yapıyorum bazen ve kendimi yakaladığım zaman çok üzülüyorum ama toplumda öğretilen bu

1|0
    0|0
  • Kendilerinj kusursuz goren empatiden yoksun kisiler elestirir genelde

1|0
    0|0
  • Kaldıramıyorsan eleştiriye yönelik sorular da sormazsın zaten birine.

1|0
    0|0
    • 3ay

Tavsiyen için teşekur ederim de ben kimseye bişey sormadım..

• 3ay

Ben sormadan eleştirenlerden bahsetmiştim aslinda.. hani durup dururken tanimadigin biri seni eleştirir..

• 3ay

Bizim millette öyle, ne yapsan yaranamazsın.

• Kendilerini bu şekilde tatmin ediyorlar

1|0
    0|0
  • cunku mallar

1|0
    0|0
Yükleniyor...