Zengin olanların yaşamları daha sahte değil mi sizce de?

İstediklerini parayla elde ediyorlar. Çocuklarını en pahalı özel okullara gönderiyorlar. Pahalı kıyafetler falan filan. Patronum çok zengin. Çocuğu anaokuluna gidiyor ve sadece kitap parası olarak 800 tl ödüyorlar. Bana böyle parayı har vurup harman savuranların hayatları çok sahte geliyor çünkü hayat bunlardan ibaret değil. Dünyada yemeği bile olmayan onlarca insan varken, çok zor yaşam şartlarında geçinmeye çalışan insanlar varken bunların ki aşırı sahte geliyor hem kendileri hem de problemleri.

1|0
6|24

En İyi Erkek Görüşü

• bende zengın bırıyım aılemde oyle ama kılık kıyafete ortamlarda hava atmaya. ovunmeye hıc gelemem. coğu arkadaşım benı bır yerde alış veri yaparken bu boyledır şoyledır. cok parası var bakmayın buna dıyorlar. resmen fişimi çek dıyorlar. benı ben olarak sayacak ınsanlar tercığımdır sırf param var dıye cok yanaşan ınsanlra yol verdım. ben her zaman doğal gorunurum fakırle dağa cok otururum. cok fakır sofrasında yemek yemişliğim var. bana dağa yakınlar.

1|0
    0|0
    • 3ay

İşte o yüzden genelleme yapmak istemiyorum ama para insanı bambaşka bir şeye dönüştürüyor çoğu zaman

• 2ay

teşekurler eig ıcın

En İyi Kız Görüşü

• haklısın dadlumda senin bu söylediklerini burada anlıyacak 3.5 tane çıkar diğerleri ya zenginn bebesidir ya da kafaları hayata basmıyacak kadar akılsız :D

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Yasamasina bağlı zenginlik kiyafet ev araba yat kat almak değildir gerçek zenginlik kalbin temizligi o zenginlik önemlidir ama herkeste o yoktur

1|1
    0|0
  • İnsan maddi güce ulaştıkça hayatın gerçek lezzetini alamaz manevi güce ulaşırsa hayatın bütün lezzet ve zevkini gerçek anlamda hisseder...

1|1
    0|0
  • sahte değil.. hepsi gerçek ama çabasız gerçeklikler.. yani kolay.. tatsız.. tuzsuz.. hayat mücadele edildiği sürece devam eder. yoksa yaşamış saymak pek anlamlı değil.

1|0
    0|0
  • Gördüm uzaklaştım

1|0
    0|0
  • Asıl hayatı bunlar yaşıyor. Paran yok konuşuyorsun. Seninde paran olsa kendin konuşmaz, paranı konuşturursun. 😀

1|0
    0|0
  • para ihtiyaç değil araçtır insanlar bunu kavrayamiyor

1|0
    0|0
  • aynen öyle

1|0
    0|0
  • Sahte gelen onların yaşamı değil; dünyanın kendisi.

1|0
    0|0
  • Haklısın

1|0
    0|0
  • fakir edebiyatı

1|0
    1|0
  • Sen zenginlerin ne kadar çalıştığını nasıl riskler aldığını biliyormusun? Param var ve yapıyorum... Ben o parayı kazanmak için eşşek gibi çalışıyorum...

0|0
    0|0
    • 3ay

Evet ve gece gündüz dinlenmeden çalışan işçilerde var ve onlar asgari alıyorlar bunları da görüyorum. Sadece tek bir açıdan bakmıyprum olaya.

• Ama karşına zengin bir adam çıksa hayır olmaz ben fakir isterim demezsin.

0|2
    0|0
  • Para harcamak için vardır ve asgari ücretli ile bir mimar, avukat gibi meslektekilerin harcamaları aynı olamaz herkes bütçesine göre harcama yapar

0|0
    0|0
  • :dddddd sahte mi :dddd iyi misin knk

0|0
    0|0
  • Adam da para var. fakir olup milli Piyango dan Para Kazan da bir zaman lar böyle düşünüyordu ;)

0|0
    0|0
  • oyunda kalabilmek için o paraları savurmak zorunda

0|0
    0|0
  • Herkesin öyle değil.

0|0
    0|0
  • bir kere zaten para varsa dostun cok olur yoksa zaten yalnızssın demekktir

0|0
    0|0
  • Boşver

0|0
    0|0
  • Zenginin parasi zugurtun cenesini yorar diye bosuna dememisler. Herkes parasina gore yasiyor

0|0
    0|0
  • Herşeyleri sahte. Sevmeleri, gülmeleri, aklına ne gelirse.
    Şükretmeleri bile, o da kaybetmek, fakirleşmek korkusundan söylenen bir şey.

1|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• Zenginlik nedir? Çamasir makinesi at yika ugrasma bulasik ayni sekilde veya aç interneti arastir eskiden 3 saat kutuphaneye gidip ugrasiodun. Ayni sekilde. zengin ol bmw range al bir muddet sonra aluscek zevk vermicek sana

1|0
    0|0
  • yaşamadan bilemezsin belki o da seni sahte buluyordur.

1|0
    0|0
  • Çocuklarına en iyi eğitimi aldırmak istemesi mi sahte? Ne yapsınlar kendileri gece gündüz uğraşıp kazandıklarını harcamayıp dağıtsınlar mı? Hayat gayet de bunlardan ibaret

0|0
    0|0
    • 3ay

Ona bakarsan ne işçiler var gece gündüz çalışıyorlar ve aldıkları asgari ücret. Ve burda anaokulundan bahsediyorum. Okula ve kitaplara gereğinden fazla para harcanması en iyi eğitim mi oluyor. çocuk daha anaokulunda. Ve şimdiden tonlarca oyuncağı ve istediği her şeyi var. Ne derse ne istese yapıldı. O kadar şımarık ki. Büyüyünce bu çocuğun psikolojisi nasıl olucak onu da düşünsene bir. Zengin olduğu için kendisini herkesden üstün görücek anne babası gibi. Bunlara ne neden oluyor? Bana sorarsan gereginden fazla para...

• 3ay

Gayet de en pahalı şeyler alınmış, yurtdışında en iyi okullarda okumuş gelmiş tanıdıklarım var ve ne annesi babası ne de kendisi kendini herkesten üstün görüyor. Çoğu orta halli insanlardan daha alçak gönüllü ve mütevazi. Anne babanın nasıl yetiştirdiğine bağlı olay zenginliklerine, her şeyin en iyisini almasına değil. Yoksa kendisi sadece memur olup da çocuğunu şımartmış bir sürü aile var. Parası varsa istediği gibi harcar, çocuk yetiştirmekle alakası bile yok

• Yani pek degil herkesin hayati farkli

0|0
    0|0
  • bütün zengin insanlar mı öyle geliyo ya da senin zengin sandığın insanlar

0|0
    0|0
    • 3ay

Yani hepsi böyle değildir tabiki. Ama dünyada yemek bulamayan insanlar varken bazılarının tek derdinin 5 villa yerine 4 villasının olması sinirimi bozuyor. Doyumsuzluk beni rahatsız ediyor.

• 3ay

yani orda haklısın ama kişiden kişiye göre değişir yine

Yükleniyor...