Geleceğin en iyi mesleği nelerdir?

Hangi mesleği seçersem seçeyim insanların söylentilerinden karamsarlığın bıktım bıktım

Atanamazsin yapamazsın onlar böyle yaptı olmadı çok zor çoook zor bilmem ne bilmem ne...

Hayatımı mahvetti bunlar.

Güncellemeler:
3ay Biriniz ciddiye alın of bıktım yemin ederim

0|1
6|19

En İyi Erkek Görüşü

• türkiyede, üretime hiçbir katkısı olmayan korkunç bir kamusal genişleme var.
    benim sana tavsiyem: devlette iş bulmak yerine özel sektörde çalış veya ihtisas yap. girişimci ol...
    ülkeye ve insanlığa böyle faydalı olunur. asla bizi zengin etmezler deme...
    ülke bu tiplerden çok çekti. yaratıcı iş kolları oluşturun. alanınızda başarılı olmaya bakın.
    geleceğin meslekleri deyince söyleyeyim:

gelecekte nüfus artacak o yüzden ihtiyaç olan alanlar belli...

Sosyoloji
    Toplumun yönetimi ve ülkenin güvenliği için şart. sosyologlar üniversitede bütün gün kitapların içindeymiş gibi görünür ama bu düşünce yanlıştır. Çoğu sosyolog derin devletin 1. ayağını oluşturur. Ülke için önemli kararlar alınırken sosyologa ihtiyaç olur.

Moleküler biyoloji ve genetik
    Sağlıklı nesiller ile iyi bir toplum için gerekli... Ayrıca dünya çapında nüfus büyüme eğiliminde. Yani gdolu gıdalar her ne kadar tavsiye edilmese de giderek popüler olacak. Yoksa yiyecek yetişmez. Burada genetik mühendisleri ve biyologlara büyük görevler düşüyor.

Bilgisayar mühendisliği
    Bilgisayar neredeyse hayatımızın her alanında. Ve şimdiler IoT (Internet of Things) yani nesnelerin interneti diye bir teknoloji çıktı. Böylece trilyonlarca nesne sunucudan bağımsız bir şekilde birbiriyle iletişime geçip dünyayı bize daha yaşanılır kılacak. Neyse evet gelecekte bilgisayar mühendisliği kendi alanında bölünecek ve çok genişleyecek.

Enerji ile ilgili dallar
    Dedik ya nüfus artıyor diye. Nüfus artınca haliyle enerji çok daha büyük bir sıkıntı haline gelecek. Petrol için savaşmayı kimse istemiyor. Ayrıca küresel ısınma sorunu iyiden iyiye hissedilir oldu. Bu bağlamda enerji ile ilgili her dal neredeyse çok aranacak. Bu dalda önemli gelişmeleri yaratanlar köşeyi dönecek. Ayrıca dünya enerji için savaşın olmadığı bir yer haline gelmeye başlayacak gibi...

1|0
    0|0
    • 3ay

Teşekkür ederim çok yardımcı oldun

En İyi Kız Görüşü

• Sen hangisini istiyorsan hangisi sana daha yakın geliyorsa onu yap milleti dinleme bu senin hayatın tatlım😏

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• kesınlıkle doktorlugu tercıh et hıc ıssız kalmadıgın gıbı ınan sıkıntıda yasamassın 2 trcıhın ınsaat sektoru mımar muhendıs olabılırsın buyuk fırmalarda ozellıkle yurtdışında calışan ınşaat muhendıslerı 40000 50000 dolardan assagı almıyorlar şu an cok cıddıyım bana ınanmıyorsan ronesans ınsaat nurol holdıng gama ınşaat gurış ınşaat tekfen lımak bu şırketlerın ınternet ınsan kaynakları sayfalarına gırıp gorebılırsın

1|0
    0|0
  • bak yapman gereken uluslar arası bir alan seçip kendini geliştirip dil öğrenmeli tğrkiyede kalmamalısın keza beyin göçüne kapılıp gitsende dışarda yaptıkalrın yine ükene hizmettir ama ülkende yaptklrınla taktir alınman zordur maaş alır zar zor geçinir veya geçinir bir hayat kuramssın öyle ömrün biter gider ama dışarda populer olup taktir edilip kendini duyurursan en büyük huzr senindir tamam istersin kendi ülkende mesleğinde başarılar kazanıp taktir edilmek ama olması ya zordur ya da yadası yok baaşrılı olanalr bile mutlaka dışarılara akmış gelmiştir

1|0
    0|0
    • 3ay

teşekkür ederim

• 3ay

rica derim okuyorsan mutlaka eraasmusu tadmalısın erasmus dışında work and trawell ve gönüllü öğrenci kapmpları var dünyada araştır bunu lütfen her ğlkeden 2 kişi katılır asla kendi dilerini konuşmak yaasktır ortak dil kullanılır görevelr basittir dostluk esastır köy okulna gidersin boaya aypılır barınakalr yapılır çocuklara bakarsınız kamp izcilik öğretirsiniz ana okulu gib basit şeyelr işte eğlencelidir mutlaka araştır ve bu güzel seninde dünyada dostalrın olamsını sağlayacak haytta ilk defa yaşıyacağın başka şansın olmayacağı güzel şeyelri tat lütfen keşke zamanında okutulsaydım bende yapmak isterdim ama şu an üni okusamda yaş geçti yaş şartları var malesef

• Ben tekstil okudum modelistlik yapıyorum hakkatten bıktım işten ya sürekli stres huzursuzluk rahat kafayla çalışamıyoruz

1|0
    0|0
  • Bu zamanda kızlar için en mantıklı ve güzel meslek psikolog olmak hem üzerine yoğunlaşıldığında iyi bir maddi durumun olabilir.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle diyetisyenlik ilerde ne kadar önemli olduğunu anlayacaklar çünkü bütün hastalıkların ana kaynağı beslenmedir

1|0
    0|0
  • Dermatoloji Dr., , Güzellik Merkezleri işletmeleri
    Ve pilot luk , siyaset

1|0
    0|0
  • Kimseyi dinleme hedefin belirle ve umursamadan başar

1|0
    0|0
  • Simitçilik ben 21 yaşındayım simit satardım 1 ay önce günlük 20-25 lira arası para kazanırdım inşallah okul zamanıda satacam bence normal düzeyde bir insansan simitçilik ideal bir meslektir

0|0
    1|0
  • Ölü yikayiciligi.. Savaşlar arttıkça bu işe rağbet artar

0|0
    0|0
  • Geleceği bilmemde günümüzün ki bence sağlık sektörü :D

0|0
    0|0
  • Kaldırım Mühendisi 😂😂

0|0
    1|0
  • Yeteneğin neye varsa onu yap. Enstrümanda olabilir bu. Ben daha görmedim aç kalmış müzisyen. Mesela benim bir arkadaşım çok bilindik bir akademide davul öğretmeni. Haftada 2000 alıyor.

0|0
    0|0
  • Ne düşünüyorsun meslek olarak

0|0
    0|0
  • Kolay olan ne var ki?

0|0
    0|0
  • Askerlik polislik hukuk dişcilik tıp bunların dışındakilerin garantisi yok fizik tedavinin bile

0|0
    0|0
  • Saglik sektoru ve elektrik elektronik bence

0|0
    0|0
  • inşaat sektörü

0|0
    0|0
  • Senin sermayen zaten var dert etme

0|0
    0|0
    • 3ay