Neden "Koca bebek" olduk?

Eskiden Anadolu'nun erkek çocukları yedi yaşına girince çalışırdı. Kızlar yedi yaşına girince ev işleri yapardı. Bugün kaç yaşına gelmemize rağmen bir işi yapmaktan aciziz. Neden bugün birer koca bebek olduk?

0|1
4|27

En İyi Erkek Görüşü

• Teknoloji ve yanlış Batılılaşma bizi tembel bir millet olmaya mahkum etti gençlerin çoğu depresyonda maalesef 😭

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben daha olamamisim baksana yillarca yapmadigim ev isi kalmadi ve halaa devam ediyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Hayatım çalışmakla geçti yeri geldi kendi inşaatım için çalıştım yeri geldi tarlalara bostanlara beton döktüm daha belkide 10 yaslarimda daha sonrada prestij sahibi oldum ayni anda 2 işte çalıştım biyandanda okudum. Bizler bu yasimiza kolay gelmedik elimizden her is gelir evellah erkek adam dedigin bir musluk tamir edemiyorsa bir mobilya tamir edemiyorsa elektrik tamir edemiyorsa at çöpe ondan bir cacık olmaz. Simdi piyasadaki erkekler muhallebi çocuğu. Kadinlar bu muhallebi cocuklarina bakip bizlerin aciya karşı daha dayaniksiz oldugumuzu düşünüyorlar haklilar baksana tiplere dizlerine kadar paçalarını çekmişler. Yakinda etek de giyerler. ADAM kalmamış piyasada

0|0
    0|0
  • İş gücü yerini robotlara bıraktı eskiden il ilçelerde halı dokuma işleri için muhtarla gezer okuma yazma bile 13 yaşından büyük kızları toplarlardı istiyorsa tabi hem iş hem para kazanırlardı erkekleride babaları iş hayatını öğrensin diye bir ustanın yanına çırak bırakırdı şimdi o devir geçti kimse oğluna kızına kıymaz asla benim çocuğuma kimse karışamaz egosu var

0|0
    0|0
  • bır hadıs vardı yakın zamanda kucuk cocuklar buyuklerıne iş buyuracak kendı yapmıcak yaptırmaya calışacak. bu aklıma geldı... Bir gün bir adamın 3 tane oglu varmıs en büyük ogul ortancı ogul en ufak ogul babası en büyük olana demis oglum bana bır bardak su getır demıs en buyukte ortancıya demıs babama bır bardak su getır ortancı da en ufagına demis babama bir bardak su getirr en ufak hemen atlamıss baba bunlardan sana hayır yok kalk kendi suyunu kendin ic bir bardakta bana getir.

0|0
    0|0
    • 2ay

Bu hikayeyi biliyorum yaa çok gülüyorum😂 Ama kötü işte😊

• Algı ve isteklerin değişmesinden kaynaklı. Modern hayata özenti, batıyı taklit etme alışkanlıkları bunlara neden oldu. Telefondan başımızı kaldırabilirsek her şey düzelecek sanırım.

0|0
    0|0
  • Sinir oldum bak şimdi. Sanki eski durum daha iyiymiş gibi aptalca konusmussun. eskiden çocuk işçiliği kalksın diye ne kadar çaba gösterilmiş sen biliyor musun ha biliyor musun? Cocuk işçiliği çocugu cocuk olmaktan çıkarır erken yaşlandırır ve ömrü kısaltırdı. çok çalışma hevesin varsa s... git bir bimde A101 de çalış. ama senin bu Anadolunun cocuk işçisi özlemin için diğer cocuklar da çalışmak zorunda değil. yeni sistem ayrıca senin çalışmana da engel değil

0|0
    0|0
  • Çünkü uyuşturuluyorsunuz uyutacak tembelleştirrcek çok şey var artık veya çalışmaktan alı koyacak ! Mesela 3 f kuralı var futbol fuhuş fiesta dünyayı bunla uyutuyorlar

0|0
    0|0
  • İnternet yüzünden.

0|0
    0|0
  • koca bebek seni :) çünkü herşey telefonun içinde var telefonun içinden sevgili bulunabiliyor alışveriş yemek tarifleri haberler o yüzden olsa gerek ve bir de hayat kaygısı da yoksa

0|0
    0|0
  • Gerek yokda ondan artık eskısı gbı yemeye içmeye temizliğe dürüstlüğe önem verilen bir ortam yok yani herkes kafasına göre takılıo işte

0|0
    0|0
  • Valla lise sondan beri çalışıyorum yatmayı seven bir adam hiç olmadım. Para yemeyi seven çalışacak kardeş

0|0
    0|0
  • Teknoloji bozdu bizi :D

0|0
    0|0
  • zaman

0|0
    0|0
  • çok monotonuz

0|0
    0|0
  • Teknoloji=Bedensel işgücünün azalması demektir. Tek sebep bu...

0|0
    0|0
  • aman sonra yapar, daha var biraz daha büyüsün, aman şöyle aman böyle. diye diye diye... bu hallere geldik

0|0
    0|0
  • Bunu kendine soe

0|0
    0|0
  • Üzerime alınmadım kendimi bildim bileli çalışıyorum :)

0|0
    0|0
  • 13 yaşından beri çalışıyorum sağda solda yeterlimi :D

0|0
    0|0
    • 2ay

Ben 7 diyorum sen 13 diyorsun😊

• 2ay

hiç çalışmamaktan iyidir çevremde benle yaşıt daha bir işte çalışmamış içkici sigaracı çok

• Büyüklerde suç

0|0
    0|0
  • Zaman geçiyor

0|0
    0|0
  • tembelsiniz o yüzden...

0|0
    0|0
  • Tebrik ederim çok güzel bir noktaya parmak bastın.. Baştan sona katılıyorum

0|0
    0|0
  • Artık 21. Yüzyıldayız..

0|0
    0|0
    • 2ay

Hiç sevmedim o "21. Yüzyıl" ı

• 2ay

Milattan once 4000 yilindan beri herkes yeni neslin bozuldugunu eskinin cok daha guzel oldugunu soylemistir ama nedense Dunyada zaman ilerledikce her zaman yasam kalitesi artmis yasam iyilesmistir ;)

• 2ay

Ama gittikçe insanlığın bozulduğu da gerçek gerisi önemli değil ki

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Zamanın değişmesi

0|0
    0|0
  • hayat şartları kotuydu ö zaman simdi herkes rahatlıktan koca bebek

0|0
    0|0
  • zaman zaman

0|0
    0|0
Yükleniyor...