Doğu erkeğini bana bir tanımlar mısınız?

Doğu genelde çok muhafazakar eşine sahip çıkan adam gibi adam derler ama sizin fikriniz nedir doğu delikanlısı nasıldır güven olur mu?

0|0
23|59

En İyi Erkek Görüşü

• Burdaki ağır eleştiriler yüzünden yazmak istedim bu yorumu bende. Burda yazanların, doğu insanını eleştirenlerin çoğu iki kelime bir araya getirip cümle kuramayan tipler. Hepsinin tek tek profiline baktım. Bunların nefes alması insanlığa ihanettir bana göre.

Soruna gelecek olursak, doğunun olayı muhafazakarlık ya da diğer olgular değil. Doğu da 2 şey ön plandadır. Birincisi namus, ikincisi şeref. Bu yüzden kadınını canı pahasına korur, kollar, KISKANIR. İkincisi de insanlara dedikodu çıkartacak, yüz kızartacak bir hataya düşmemeleridir. Bu yüzden ince eleyip sık dokurlar. Burda boş konuşanlar gibi, hiç biri cahil değildir. Doğu insanlarının tutkusu kuvvetlidir. İnsandırlar sonuçta hataları illa ki vardır. Yanlışları illa ki vardır. Ama üstüne basarak söylüyorum burda saçma sapan yorum yazan gerzeklerin hiç birinden aşağıda değildir. Doğunun en cahili bile bu embesilleri katlar.

Doğudaki insanların her biri ailesine bağlıdır. Ne olursa olsun ailesine söz getirecek bir davranış yapmazlar. Yani burda yazanların hayatı gibi swinger hayatı yaşamazlar. Eşlerini paylaştırmazlar. Çocuklarının giriş çıkış saatini bilirler. Çocuklarını merak ederler. Burda konuşanlar gibi nerde akşam orda sabah karakterde değiller. En önemli kıstas; burda bunca yazıyı yazan aptallar gibi BAŞKASININ KADININA BAKMAZ, BAŞKASININ NAMUSUNA GÖZ DİKMEZLER.

3|0
    0|0
    • 3ay

Gerçekten çok iyi

• 3ay

Harika yazmisiniz

• 3ay

En çok istediğim de bu zaten benim çocuğum bir gün orda bir gün burda birgün bilmem ayselerde fatmalarda kalmasın bir seviyesi olsun teşekkürler yorum icin

En İyi Kız Görüşü

• Çok zorlar sevgilim doğulu 😂

0|1
    0|0
    • 3ay

İyi tahammülün varmış:)

• 3ay

Evet resmen bazıları yerin dibine çıkarmış bazıları en mükemmeli demiş şu an bende kapalı bir insanım dediğin gibi uzun dahi giysem pardesume cikartmama bile kızıyor çok korumacı ailesi açısından da öyle çok fazla saygılı hicbir şekilde ayak uzatıp oturamaz o konuda çok güzel biz daha 1 yıldır beraberiz başta çok pürüzler yaşıyorduk ama şükür şimdi oturdu inşallah hepimiz hakkında hayırlısı

• 3ay

Amin inş ciddi düşünenler o şekilde zaten ebet bende biraz alısna kadar sıkıntılı geçti şimdi iyi çok şükür. Senden kendi sevgilimi dinliyormuş gibi oldum bir an allah gönlümüze göre versin inş:)

Erkekler Ne Diyor 58

• Bu soruyu sorunca batının kendini bilmezliğini öğrendin mi?

3|4
    1|0
  • Hayır doğunun olayı muhafazakarlık değil onlarınki kölecilik anlayışı. Sadece doğulu kadinlar ya da o zihniyeti benimseyen kadinlar dogulu erkeklerle anlasabilir evli kalabilir. Bana srarsan dogu erkegi ADAMlığın yanından bile gecmiyor (herkez uzerine alinmasin zihniyete yorum yapiyorum) kadinina deger vermeyen ona hayatini cehennem eden ona el kaldiran ki bir kadina el kaldirmak delikanliligin kitabinda yazmaz. Ona kuma getiren onun dusuncelerini dinlemeyen lanet fasist bir erkek ADAM olamaz.

0|0
    2|0
    • 3ay

insan ayırmak hoş olmaz tabi ama malesef reality diye birsey var sahsen ben bir kadin olsam bir doguluyla asla evlenmezdim. ne kültürü ne düşünce yapisi pek cok etnik etken uymazdi bana. ben muhafazakar modern bir adamım esimi cok kiskanirim ama ona hayatı cehennem etmem ayriyetten elite bir insanim oturup kalkmama cok dikkat ederim yemek yerken olsun bir mekanda bir davetde olsun vs. korkunc derecede üsluplu biriyim hani ayarsiz bir harekete asla taviz vermem sogurum direk o yuzden dogululardan hoşlanmıyorum dürüst olmak gerekirse yanlış bir tutum bu ama böyle yapicak bisey yok

• 3ay

yanlış bir tutum değil, kimse kimseyi sevmek zorunda ve kardeş olmak zorunda değil ;)

• 3ay

@Dark_Trouble evet ama hoş birşey değil yakışmaz bize , karakterimize...

• Ben doğuluyum ve Kürdüm , Türk sevgilim var nerden başlanır bilinmez ama kıskancım, giyimine dikkat etmeli, edebli ahlaklı olmalı, hatta bir erkekle bile konuşamamalı, ve kendisi dediğimi harfiyen yapıyor tabii onunda yaptırımları var.

Karışık plaj yasak, gözleri haramdan kaçırma, karşı cinsle konuşmaktan kaçınma hatta başka bir kıza güzel bile diyemem, o derece kıskanç kendisi ama mutluyuz yani 😊 kavgalarımz olsada ikimiz de aylarca alttan almasını bildik.

Kısacası seversem benim dediklerimi yapar bende onun dediklerini yaparım 😉

2|0
    0|0
  • benim annem adana osmaniye taraflı mersinde doğdum 9 yaşına kadarda mersin tarafındaydım babam adıyamanlı ama adıyaman zaten tam doğu kültürü olan biryer değil akdeniz havası etkindir kürtçe zaten ailemde kimse bilmez kültür seviyesi kendini geliştirmekle nezakette yetiştirlme tarzıyla alakalıdır

0|1
    0|0
  • Böyle bir kanı mı var ne saçma bir sorudur bu... insanın içinde vicdanın da mesele... doğusu batısı olmaz bu işin...

0|1
    0|0
  • Ya kişiye göre değişir de
    Doğu kısmında kıskançlık ve sahip çıkma olayı otomatik olarak 3-4 kat artıyor
    Kimisine göre iyi kimisine göre değil tabi karar sana kalmış
    Ama bana bakarsan bu duygular olmadan aşk veya ilişkinin anlamını, kuvvetini gösteren birşey olmaz diye düşünüyorum
    Yani bu tür duygularla karşıdakinin sana olan duygusundan emin olabilirsin

0|1
    0|0
    • 3ay

Evet kesinlikle Haklısın ve en sevdiğim yani da bu

• 3ay

Ya bana göre en güzeli böyle
      Şimdi benim kız arkadaşım kafasına göre takılsa benim de hiçbirşeyden haberim olmazsa başlarım öyle ilişkiye
      Ha eğer doğulu denk gelirse görürsün zaten
      Nerde olduğun kimle takıldığının ve gün sonu raporunu vermek zorunda kalırsın

• Geninden gelen bir kabalık
    Ve yine geninden gelen bir duygusallık kabul etmezler ayrı meseledir orası yine aynı şekilde içinden gelen bir babalık olur Ada'mı Ada'm gibi Adam adam olmuyanıda adam ın son iki harfi gibidir 👍

1|0
    0|0
  • Evet dediğin gibi.

0|0
    1|0
  • Doğuşu batışı yok şerefsiz her yerden cikabilir

0|1
    0|0
  • '' Biz kardeşizzz Ey Kürt kardeşim, Biz çanakkalede beraber savaştık Ey Kürt kardeşim, Bizi bölemezler, dindaşız '' diyen, sözde kardeşler, burada Kürd halkına iğrenç tabirlerle saldırıyorlar gördüğünüz gibi. İşte sizin gerçek yüzünüz bu ve PKK neden var bunu anlarsınız umarım..

Türklerle Kürd'ler etle tırnak gibidir. Ancak tırnak olan hep Kürd'ler oldu, uzadıkça kestiniz...

0|1
    1|2
    • 3ay

beraber savaşmayı ne karşılığında istediniz? evet savaşırız ama ülke kurulunca bana toprak vereceksin diye? atatürke bunu demediniz mi?

• 3ay

valla rusya desteği ile iranda Qazi Muhammed isimli bir kişi ile kurdunuz iran da geldi devirdi, geç o işleri, işine gelmeyince kafatascı diyonuz, sizin gibi pkk sevici kürtleri görünce tabi ırkçı oluruz.

• 3ay

@Dark_Trouble Bırak iranı falan sen ülkene bak. Rusyayı asarız keseriz, vay amerika böyle şöyle dediniz gittiniz yine anlaşma sağladınız. İsrail yahudisi bilmem ne filistin cart curt dediniz. Ortaklık yapıyorsunuz şimdi. Sizin gibi döneklerle yola çıkılmaz. Biz Kürdlerde sizin gibi Kafatasçıları görünce Sempatizanlık yapıyoruz işte.. Hak eden kazansın diyorum daha neyin kelimesini yapıyosun? Korkak...

• Muhafazakârlık (tutuculuk) kişiye göre değişir, kötü olmayabilir. Sahiplenme duygusu şiddete meyil ettiriyorsa anormaldir. Karısını döven adam çok memlekette. Eşine sahip çık ama iyi de davran. Doğudur, Batıdır ayrım yapmıyorum.

0|1
    0|0
  • doğru erkek= olgun erkek,
    olgun erkek. doğruyu yanılışı ayırd edebilen erkektir, empatinin dibine vurmuş,
    erkektir,

0|2
    0|0
  • cahilin önde gidenidir genelde , kültür desen yok

hiçmi kendi geliştirmez bir insan

aralarında var 3.5 adama diyeceğim ama onlar bile arada cahil oluyor

2|1
    3|2
    • 3ay

Niye böyle küçümsüyosun cahil diye hepsini çok yanlış bir düşünce ! Öyle bişey de yok ayrıca benim sevgilim de dogulu ve gayet oda ailesi de kültürlü insanlar

• 3ay

@iyimser003 ben içlerinde yaşadım çalıştım benim düşüncem, benim görüşüm kimseyi ilgilendirmez

sen mutluysan ne mutlu sana...

• 3ay

Dogru söylüyosun sana denkler öyle demekki neyse senin görüsün iyi günler

• sıvastan ötesi kürt

1|1
    1|2
  • Doğu bende doğuluyum ama
    Bazıları var esini dışarı çıkarmaz aksama kadar kahvede çalışanlar ise eşini ailesine bırakır paydos edene kadar o kız Köle gibi evde çalışır
    Gezmek yok güzel bisey yok tatlı dil yok boyna hizmet etsin.

0|0
    0|0
    • 3ay

ben de doğudayım, buradaki kadınlar hergün sokaklarda kimsenin bişey diyebildiği yok. tabi erkekleri çok kıskanç, o ayrı.

• 3ay

Bazıları dedim da 😉

• tabii dininde imanında olanları var onları ayrı tutuyorum ama, geneli eroin ticareti, barlarda fedailik, kavga dövüş peşinde?

1|0
    0|1
    • 3ay

Kaç tane eroin tüccarı gördün merak ettim.

• 3ay

@Hatrivar ben zaten antalyada oturuyorum, bizde salakk değiliz heralde kimin ne olduğunu bilemeyecek, barların önünden geçiyorum şiveleri değişik, ellerinde faça izleri, esrar eroin hırsızlık... ben gördüğümü söylüyorum. boş konuşma

• 3ay

Bence boş konuşan sensin.

Vardır illa ki öyleleri ama tüm insanları öyle eleştiremezsin.

ÖZGECAN ASLAN'ı doğulu, doğuda tecavüz edip öldürmedi.
      MÜNEVVER KARABULUT'u doğulu evinde parça parça edip çöp konteynerlarına atmadı.

Ve bunlar gibi niceleri. Haber sayfalarının 3. sayfaları hep batıdaki illerimizden doluyor. Biraz akıl sahibi ol. Akıl yoksunu !

• genelde doğuludurlar

0|1
    0|0
  • kişiden kişiye değişir. aynı özellikler batı tarafındaki erkeklerde de var. tek fark, örf ve adetler... takıntı yapma...

1|0
    0|0
  • doğu erkeği doğu erkeğine benzer knka :D

0|1
    0|0
  • kimisine tek eş yetmiyor

1|1
    0|2
  • Doguluyum

1|1
    0|0
  • Ya şahsına münasır tipler var tanıdığım mantıklı olmayı severler. Aslında insan olduktan sonra Doğu Batı farketmiyo yani.

0|0
    0|0
  • Hakkari de Askerlik yaptm enişte nereyi Her Doğu admı diyon Hepsi Bir olmaz...

0|1
    0|0
  • ya napacan doğu erkeğini hepsi aynı bok suratsiz buldog köpeklerine benziyorlar zati en nefret ettiğim tür onlar 😂😂😂

1|1
    2|1
    • 3ay

Ağzına mı soktu Doğu erkeği?
      ya da karına kız kardeşi ne mi bisey yaptı hayırdır A q cocugu

• 3ay

ozman uslubunu ona göre ayarla madem ben hakaret ettim sende yanlış olduğunu dile getir got kufretmekte ne milliyetciymis belli

• 3ay

Yazdığına baksana kardeşim.
      Kopek yaptın bizi

• yalan söylemesin yeter. başka özellik arama. yalan söyleyen 2 gün sonra seviyorrum diye yalan söyle bir bakmışsın yatakstasın

0|1
    0|0
  • Kürtlerin çoğu cahil bende kürdüm ama cabil değişim yinede gerçekten kürtler dediğin gibi evine vurar kırar çalar döker yinede ekmek getirirler ama tabi her konuda böyle değiler

1|0
    2|3
    • 3ay

"Kürtlerin çoğu cahil ama ben cabil değişim " bu cümle özetliyor çok şeyi. Sen cahilsin ya değilsin kendi adına konuş. İnsanları bu şekilde eleştirme. "Vurar, kırar " türkçede bu kelimeler yoktur. "Çalar, döker" kimse çalmaz da dökmez de. Herkesin işinde emeğinde. İstisnalar kaideyi bozmaz.

• 3ay

Sen önce bir insan ol. Sonra bana liyakat dersi ver velet.

• 3ay

@Hatrivar Sana diyecek söz bulamiyorum cidden ne desem karşı çıkıyosun ana avrad düz gitsem o korudukların gibi hemen kaparsın mantıklı bir cevap versek söylediklerine bal tartışmaya değmezsin

• Artık her yer bozuldu geneli ve çoğunluğu ahlaksızlık ele geçirdi o yüzden dikkat etmek gerekli

0|1
    0|1
  • kanka.

0|0
    0|0
  • Vatanına saygısı var ise türk bayrağını kabullenip bağırına basıyosa korkma ama en ufak b terslik gördüysen yaklaşma her ayak başlar

0|1
    0|1
    • 3ay

Yok tam bir vatan sevdalısı bunun farkına varabildim ve dininde namazında ki şimdiden beni bile koruyup sahipleniyor

• Sen nerelisin?

0|1
    0|0
    • 3ay

İç anadolu

• 3ay

Yok hayır değil bildiğimiz vatan sevdalısı dininde abdest namazında bir çocuk

• 3ay

Bana da bulsana bir kürt kızı :(((

• Erkekler Devam
    28

Kızlar Ne Diyor 22

• Evlenmeli doğu erkeğiyle sahiplenici sadık ve vefakar

2|1
    0|0
  • Almanyada başka karıları oluyor almanyada çalışanların, ben pek sevmem doğuluları genel olarak

1|1
    1|2
  • Hepsi bir değil genellemek çok saçma ama adamı adam gibi adamdır😂

0|1
    0|0
  • Sahipleyici ve çok kıskançtir ama adam gibi ADAM lardır bak erkek demiyorum ADAM diyorum

1|1
    0|0
  • batıdan kadına değer verilmiyor gibi görünür. ama genel olarak eşlerine çok değer verirler. bekarken her kıza öküz gibi bakan adamlar evlendikten sonra kendini eşlerine adar, batılılar kadar aldatmazlar.

0|1
    1|0
  • Benim kuzenim gaziantepli birisiyle evlendi. Orada üniversite okurken. Kuzenimi tek başına kız kardeşine bile göndermiyormuş artık sen düşün yani.

0|1
    0|0
    • 3ay

Doğru olan da bu değil mi zatenn

• 3ay

Evet onunla islami yaşamak istiyorum tek başına göndermesin bıraksın geride alsın ama benim isteklerimi kısıtlamasın takip konusunda haklisiniz o büyük bir problem

• 3ay

Takip doğru değil o noktada illa ki birşeyler olmuş ana ben olsam ben de tek göndermem ona ne kadar guvenirsem guveneyim su ks'de gördüklerinin on katı kadar dışarda var karina guvrnsen bunlara nasıl guveneceksin? Ki antep pek doğu da sayılmaz.

• Doğuluyum ve çok koyudurlar. Kıskanç, biraz kaba vs.😂

0|0
    0|0
  • Eşine sahip çıkan mı dağlara çıkan mı tartışılır.

0|0
    1|1
  • Adam gibi adamlar çıktı karşıma hep, ama herşeyde istisna vardır şerefsizler de olabiliyor..

1|0
    0|0
  • çogu yalancı ve cimri oluyo ama

2|1
    2|4
  • Gerçekten öyle hanımına sahip çıkar Doğu serttir falan ama Cidden düzgün sever dönek değildir

0|1
    0|1
    • 3ay

Yöresi töresi ağır mıdır ondan cekiniyorum gerçi şehirde yaşayan kültürel acıdan bize benzeyen bir aile ama ciddi düşünür mü mesela bir doğu adamı o yüzden yaklaşma ya korkuyorum

• 3ay

Henüz ikimizde okuyoruz evlilik aşamasında ilerliyoruz

• 3ay

Tanıyın birbirinizi anlarsın o Zaman iyimi kötümü

• Valla bence her erkek gibi kendi her halti yer ama kadini baskilar.

0|0
    0|0
  • Erkek erkektir işte o kişilik meselesi doğusu batısı yok

0|0
    0|0
  • hepsi aynı deildir

0|0
    0|1
  • Genelleme yapmamak lazım

0|0
    0|0
  • kisilikle alakli bnc

0|0
    0|0
  • aşırı kıskanç

0|0
    0|0
  • İyi oluyolar ama inatları çok fena

0|0
    0|0
  • Genelleme yanlış olur. Doğu erkeği böyle şöyle diye her insanın kendi özellikleri yani

0|0
    0|0
  • Neden Doğu'da yaşayan herkesi Kürt sanmislar ki? Bende Doğu'da yasiyorum ve yasadigim sehirde herkes milliyetci. Doğulu erkegin diger erkeklerden hicbir farki yoktur. En azindna benim yasadigim sehirde boyle

0|0
    0|0
  • hanzo

1|0
    1|2
  • Dediklerin doğrudur bir de ahlaki değerleri daha derindir geleneklerine daha bağlıdır. Güvenebilirsin

2|1
    0|1
Yükleniyor...