Genetik olarak biz de Moğollar ile çok benzeriz?

Bir arkadaşım dedi ki biz genetik oşarak Moğollardan çok Avrupalılara ve Ortadoğululara çok daha yakınız genetik olarak. Fakat onşara dış görünüş olarak benzememizin nedeni iklim.

Birisi sveçe göç edip 5-6 yıl İsveçte yaşarsa Kuzey Avrupalışara benzemeye başlar ama genetiği yine aynı kalır. Bize de öyle olmuş işte. Dış göş olarak Avrupa ve Ortadoğuya benzesek de genetik olarak Moğollara çok daha yakınız bence. Sizce?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• yo öyle bir şey genetik olarak %6 orta asyalıyız.
    tr.wikipedia.org/.../T%C3%BCrklerin_genetik_tarihi

0|0
    0|0
    • Yok daha neler. Yanlıştır bu araştırma.

• İklim de önemli bir faktör. Aynaya bakınca genetiğini anlayamazsın.

• l an cahil angut sen salak mısın görmüyor musun çalışmayı. Altında boğaziçi üni den tut 50 tane bilimsel araştırmanın makalenin kaynağı var. Kan alıp mitekondriyal dna yı incelemişler işte daha neyi idda ediyosn ben % 6 dedim hatta çok demişim mogol geni % 1.4 diyor. Sen daha neyi tartışıyosun ki. Kafa tasçılık yapmayın adamın canını sıkmayın akşam akşam u lan. Türk diye bir ırk yok bu topraklarda varsa da %3 ,5 bizler türkiye yurttaşları olarak etnik bir Türklük kavramı taşımıyoruz. Kimliksel, kültürel bir Türklük kavramı taşıyoruz. Mal oğlu mala kaynak gösteriyorum hala daha bana yanlış diyo yaa. Sana ne göstermem lazım ikna olman için. Git Türk dediğin adamın tipine bak (buna da fenotip derler antropoloji biliminde) hiç sana benziyor mu, çekik gözlü adamlar onlar. Sen ise kıllı esmer bağdem gözlüsün. Etnik olarak Türk değilsin işte hiç birimiz değiliz. Rum, gürcü, ermeni, arap, hititli, frigyalı , urartulu, pers hepsi bu topraklardan geçmiş homojen değiliz ırksal olarak bir japon gbi

Erkekler Ne Diyor 4

• Sokağa çıkınca arap ve krodan başka bişey görmüyorum.

1|0
    0|0
  • Ben asyalıyım kardeş, kokumuz tarihimiz benliğimiz Asya'da. Kendini insan tüccarı avrupaya beğendirmek isteyen varsa da karışmam, en doğru pezi bulmuştur zaten.

0|0
    0|0
  • Moğol, pers, fars bunlar daha ağır geliyor genetik olarak
    Yani geldiğimiz yer

0|0
    0|0
    • Onlara dış görünüş olarak benzemiyoruz iklim nedeniyle ama gentik olarak onlara yakınız. Nasıl ki bir insan İsveçe göç edip uzunca bir süre orada yaşarsa Kuzey Avrupalılara benzer, bize de öyle olmuş.

• Türklerin çoğu Ğersödeğil aksine Perslerin çopu Türk. 35 milyon İranlı Türk var.

• Tarih Hocasına sorma bunları yanlış yönlendirirler çünkü bizde 2 tarih var birincisi okul tarihi ikincisi hakikat olan

• Aynen öyle

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...