Aramızda , İslamiyet, Hristiyanlık ve yahudilik dışında diğer dinlere inananlar var mı acaba?

Sormak istediğim, Şamanlık, Putperestlik gibi diğer inançları olanlar var mı?

0|0
2|11

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• ya kardeşim, git önce dinler tarihini bir araştır...

islam dini dışındakiler "din" değil, insanların kurmuş oldukları bir inanış şekli.

çünkü bir inanışın "din" olabilmesi için "ilahi" olması gerekiyor...

"Doğrusu Allah katında din, İslam'dır. O kitap verilenlerin ayrılığa düşmesi ise sırf kendilerine ilim geldikten sonra aralarındaki ihtirastandır. Her kim de Allah'ın ayetlerini inkar ederse, şüphe yok ki Allah, hesabı çabuk görendir. "al-i imran suresi 19. Ayet

0|1
    0|0
    • 2ay

dinler tarihini arastirmis biri olarak soyluyorum kuran halife omer tarafindan yazilmistir. kaynak:diyanet.

• 2ay

@Gelpusypusy sen benim verdiğim kaynağı kabul etmicen, ama ben seninkini kabul edicem, öyle mi? çok zekisin?

• 2ay

kardes biraz ara ver cik oksijen al. ondan sonra yazilanlari sakin kafa ile iki defa oku. hala anlamadiysan anlamadigin yerleri not al. paylas. yardimci olayim ondan sonra. bu konular agir konular. herkesin kaldirabilecegi tartismalar degil.

Kızlar Ne Diyor 1

• Tengricilik ile deistlik arasıda bir yerdeyim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• islamiyet diyenlere seslenıyorum ibadet yapıyonuz mu? kılık kıyafete dikkat ediyonuz mu? zina hırsızlık kul hakkı vs var mı? bunları yapıp muslumanım demeyın ibadet aksatmaya gelir ama bir yerden baslamak lazım kıyafette öyle ama zina hırsızlık ku hakkı yapan muslumanım demesin

0|0
    0|0
  • Şuanki dayatılan islam inancı pratikten çok müfredat tan ibaret. Kur'anı kerime vakıf olan birinin, gerçek din ve islamın ancak kuranı kerimin ahlakını, emirlerini ve yasaklarını uymakla mükellef olduğunu ve diğer dinlerin hiç bir geçerliğinin olmadığı idrak etmekte zorlanmayacaktır.

0|0
    0|0
  • Mangalizm

0|0
    0|0
  • İneke tapmak mantıklı gelmiyor sadece isayı düşünüp ibadet ettiğimi sanmakla kendimi kandırmam. Kendi yaptığım putlara taş ve heykelere secde edecek kadar da aciz değilim. Varsa islamiyetten daha anlamlı ibadet gösteren bir din açıklayın da bilelim.

1|0
    0|0
  • bende dünyanın bu halini gördükten sonra dini ciddi anlamda sorgular oldum çevremdeki hiç bir imam, hoca, şeyh vb. sorularıma düzgün cevap veremiyor...

0|0
    0|0
  • Ben bir deist'im i:(

2|0
    0|0
  • Deist.

0|0
    0|0
  • Dinlerden kendini soyutlamis inancsiz biriyim ve cok mutluyum.

1|0
    0|0
  • Huzur İslam

0|0
    0|0
  • Allah birdir tekdir gerisi yalan

0|0
    0|0
Yükleniyor...