Ehliyet alma sorunu?

Biliyorsunuz Amerika da 16 yaşına girilince ehliyet alınıyor bizde 18. Ben bu farka anlam veremiyorum ya 16 yaşındaki Amerikan çocuğuyla 16 yaşındaki Türk çocuğunun ne farkı var?

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• ordaki şartlar değişik bazen eyaletlere okullar uzak olabiliyor bu yüzden erken ehliyet veriyorlar yasalar ve işlenen suçların cezaları eyaletlere göre değişiyor bir eyalette silah taşıyabilirken diğerinde taşıyamayacağın yerler var çok değişik şeyler var orda elektrikli aracın var ise evde daha az elektrik parası ödüyorsun güneş enerjisi sistemi kurup devlete elektrik satabiliyorsun evinde kullanmak şartı ile araçlar çok ama çok ucuz burda 13 14 bin tl lik araçlar orda 400 600 dolar civarında anahtarsız araç kiralama var aracı kiralıyorsun istediğin yerde istediğin zaman bırakabiliyorsun aldığın yere teslim etmene gerek yok otobüslerde bisiklet taşıma hakkın var bir eyaletten diğerine bisikletini götürebiliyorsun acayip bir ülke dünyanın en çok evsizi bohem yaşayanı internet kullanıcısıda orda bir sürü milleten bir sürü kişi karışık yaşıyor her şey nizami ve sorunsuz işliyor

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bence 18 iyi bir yaş zaten amerikada 16 yaşında ha Diyince alamıyorsun yanında birisi olması lazım her seferinde

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Zeka farkı olabilir. Senin mi yaşın 16?

0|0
    0|0
  • Zeka farki var
    Bence 25inde ehliyet almali bizimkiler

1|3
    0|1
  • yanyana giderken şerit değiştirmeye kalkıp üstüme çıkmasına ramak kalan o arabanın şöför koltuğunda oturan yaşlı yarasa seni hiç unutmayacam.

0|0
    0|0
  • 16 zeka yaşı bence uygun değil :D

0|0
    0|0
  • Kişi de sorun yok trafikte var

0|0
    0|0
  • hesapta onlar daha zeki ama bizdeki 11 yasinda ogreniyo zaten kanuna bakanmi var hcntcjjncdj

0|0
    0|0
  • cok fark var hayatim ya saymakla bitmez

0|0
    0|0
  • kim demiş sana amerikada 16 yaşında ehliyet alınıyor?

0|0
    0|0
  • 18 resit olma yasi bana kalsa bayanlara verilmemeli mesela. Yoldan insan kopek kedi gorunce daha ni hizli geliyolar..

0|0
    0|0
  • ya alt limit tamam da burda yaşın bir önemi yok ki :D araba sürmeyi bilmeyen çok kişi var daha doğrusu dikkatli sürmeyen kuralları bilmeyen her şey sıkıntı anasını satıyım ya :D

0|0
    0|0
  • Kanunlar degişiklik göstere biliyor ülkeler arası

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Acelen ne hayırdır

0|0
    0|0
  • farkı şu ki burda canısı 18 yaşında bile sevgili olunca o evlenemden ne sevgili o kim gibi onyargili kultur ve aile var orda 16 yasinda ne istersen yap

0|0
    0|0
  • Yaşadığı ülke

0|0
    0|0
  • Orda 16 yaşında alınıyor ama stajer ehliyet olarak kullanıyorlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...