Din adamları neden hayvanlar düşünmez der?

Neden hayvanlar düşünemez diye ısrar ediyorlar? Biraz düşünseler hayvanların da düşünebildiğini görecekler.

Güncellemeler:
2ay 1- İnsanlar sınıflandırmada hayvan kategorisine girer.
2- Tek hücreli hayvanlar bile düşünme gücüne sahiptir. Karşılaytığın bir olayı tanımlama ve değerlendirme de bir düşünme faaliyetidir ( Olay -> olayı değerlendirme -> sonuç veya tepki )

0|1
12|24

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bence de

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Düşünebilir bence hayvanlar. Çünkü seviyorlar bizi. Gerçekten duyguları var. Ağlayabiliyorlar çok sevdiklerine bir şey olunca. Bu hayvan nasıl düşünemesin ki? He aklı yok, ama bunları yapıyor. he canım he. Salak ya bunu diyenler, takma sen...

1|0
    0|1
  • hayvanlar düşünmez doğru. olaya mecazi bakmaz isek hayvanlar düşünmez. hislerine göre yaşarlar. seni hayvandan ayıran şey akıl dır akıl da düşünmeyi gerektirir. din adamları olarak girmişsin olaya kur'an dada böyle şeyler vardır. düşünmez misiniz tarzı neyse kafanı karıştırmış olablrm.

1|0
    1|0
    • 2ay

güncelleme yapmışın da hayvanlar ve insanlar yapı olarak benzedikleri için aynı sınıflandırmadalar. beyin ile ilgisi yok. senin olay olay ve değerlendirme sinir hücrelerin özellikleri bizi mi yiyorsun kızım :)

• Evet hayvanların düşünebileceğini düşünmeleri gerek :)

1|0
    1|1
  • düşünüyorlardır bencede

1|0
    1|1
  • a... q düşünse seni gördüğünde ben mi hayvanım o mu diye düşünmekten kafayı yerdi hepsi

2|0
    0|1
  • Bak o dediğin doğru hatta geçtim düşünmeyi gereği kuranı kerimde hayvanlar ibadet eder yazar mesela karınca duası ayrıca rabbim diyor hayvanlar benim sessiz kullarımdır diye demekki bizim hocalar bişiyden anlamıyolar anca konuşuyolar işte

0|0
    0|0
  • sorarım sana;

aklı olmayan bir varlık nasıl düşünebilir?

1|0
    0|0
  • insanlar fikrin ve mantığın eşliğinde hareket eder bazı tür hayvanlar sadece fikir bazı türler ise sadece iç güdü ama mantık asla olmaz tek hücreli bir hayvan yoktur canlı vardır tek hücreli demek zaten kendi başına bir klasman

0|0
    0|0
    • 2ay

Öglena nedir bir bak

• 2ay

Felsefede mantık 1-0 doğru-yanlış olarak gider. Örneğin köpek veya insan deneme yanılma yoluyla doğruyu ve yanlışı ayırt edebilir. ( Elinizi ateşe değdirdiniz acıdı. Sen bidaha deģdirmezsin hızlı anlarsın. Köpek belki 2. defada yanlış olduğunu anlar. O da bidaha değdirmez) ortada mantık var ne kadar anlatsam boş sen haklısın

• 2ay

hayvanlarda mantık yoktur eğer mantık olsaydı sen şuanda yaşamıyor olurdun çünkü hayvanlar insan ırkına savaş açmış olurdu gördükleri yerde öldürme ihtiyaçları duyardı

• hayvanlar düşünmez iç güdüleri iler hareket ederler sadece din adamları değil bilim adamlarıda bunu söyler

0|1
    0|0
    • 2ay

Biyolojik sınıflandırmaya gözat. İnsanın da bir hayvan olduğunu gör
      Güncellemeyi oku.

• 2ay

Sen bana bilim adamlarıyla geliyorsun ben sana bilimsel bir gerçeği gösteriyorum

• 2ay

bu kainatta en üstün varlık insan bunu tartışması bile olamaz

• kendileri kiyafetli hayvan cunku

0|0
    1|1
  • Hayvanda akıl yok içgüdüsel haraket eder din adamı değilim mühendisim hayvanlarda hareketler sabitdir otur dersin oturur kalk dersin kalkar hayvanların düşündüğünü sana düşündüren ne oldu?

0|0
    0|0
    • 2ay

Güncellemeyi oku

• 2ay

Valla ben hayvan sınıfına girmiyorum seninde kendi tercihin (akıl insana verilmiştir hayvanda yoktur bu yazdıgımdan bişey anlamayıp karsı geleceksen cevap vermene gerek yok herkrsin kendi düşüncesi)

• İnsanlar düşünerek hareket eder. Hayvanlar ise içgüdüleri ile hareket eder.

0|0
    0|0
  • Dusunmeleri savas sebebidir
    Dunyanin sonudur

0|0
    0|0
  • ikinci cumlen iyi olmus :p

0|0
    0|0
  • hayvanlar düşünemez onlar her şeyi içgüdüsel olarak yapar

0|1
    0|0
  • Nerde öyle birşey deniyo

0|0
    0|0
  • Onlar ne biliyorki... katiliyorum sana senden benden iyi dusunuyorlar

0|0
    0|0
  • Hayvanlar dusunemez ki. Akıl var fikir yok onlarda.

0|0
    0|0
  • Din adamlarını fazla sallama (5 Vakit namaz kılan biriyim) Din adamlarını ve Müslümanların kör kesimini fazla sallama

0|0
    1|1
  • Hayvanlar düşünmez içgüdüsel davranırlar. Düşünebilen tek canlı insandır.

0|0
    0|0
  • düşünen tek varlık insandır

0|0
    0|0
  • Hayvanlarda akıl düşünce duygu gibi şeyler olmaz olamaz söz konusu değildir

0|0
    0|0
  • Hayvanlar düşünemez. İçgüdüsel hareket eder

0|1
    0|0
    • 2ay

Güncellemeyi oku

• 2ay

Laf oyunlarına gerek yok. İnsan hayvan ayrımına göre din adamları yorum yapar. Ve dediğim gibi hayvanlar iç güdüsel hareket eder.

Kızlar Ne Diyor 11

• birşeyleri karistiriyorsun akıl ve zeka farkını. hayvanlarin zekasi var ama akılları yok. her türün kendine göre zekasi var. bahsedilen sey akıl çok daha farkli birsey.

0|0
    0|0
  • Bunu nasıl din adamlarıyla bağdaştirdin?

1|0
    0|0
  • Niye böyle gereksiz bir yorum yapsın ki önemli bir konu mu

0|0
    0|0
  • Bazı öküzler nasıl düşünebiliyor o zaman demi 😄 Özellikle tacizciler onlarda hayvan

0|0
    0|0
  • Onlar herşeye bir saçmalık derker normaldir herkes zeki olmayabilir.

0|1
    0|1
  • Misal napiyorlar hayvanlar örnek verirmisin

0|0
    0|0
  • cunku kendileri bir hayvan.

0|1
    2|0
  • çünkü düşünmezler zaten bizi onlardan ayıran tek özellik te bu.

0|0
    0|0
  • kendileri düşünemediği için

0|1
    1|1
  • Neden düşünebiliyormuş hayvanlar

0|0
    0|0
  • Çünkü hayvanlar düşünemez

0|0
    0|0
Yükleniyor...