El sıkmamak hakaret değil mi?

Onun dini inancı bana hakaret etmesine izin verir mi?

0|0
19|6

En İyi Kız Görüşü

• Uzatılan eli geri çevirmek yanlış bence

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• el sıkmamak hakarettir. Birde sanki ben sapıkmıyım yani , bende vürüs mü var hummalımıyım ben kızarım o işe ben

0|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 18

• Kimse elini sıkmak zorunda degil. herkesin kendi tercihi

1|0
    0|0
  • kadin sana el uzatcak eger o uzatirsa sıkarsin dogrusu budur gorgu kurali. ben goz temasi kurarim icten bir merhaba tamamdir sadece dini degil ben zaten tercih etmiyorum yani benle alakali :) Aciklayicidir umarim.

0|0
    0|0
  • Ben toklasmayi pek sevmiyorum. eli ilk uzatan taraf olmam ama karsi tarafi rencide etmeme amacli uzatilan eli havada birakmam. ayrica bir kac yerde okudum, nezaket kurallarina göre bir kadin size el uzatmadigi sürece ona el uzatmamalisiniz

0|0
    0|0
  • öyledir Hayyam...

0|0
    0|0
  • uzatılan eli geri çevirmek kaba olur ama kadın elini uzatmadan erkeğin davranmaması da küresel bir görgü kuralıdır

0|0
    0|0
  • Bence hakaret değil. Onun bedeni onun tercihi. El sıkışan kapalı kadınlarda var mesela başhekim olan kapalı kadın vardı geçen haberlerde.

0|0
    0|0
    • 3ay

Elinin havada kaldığını hayal et bir .

• 3ay

Kendimi kendi toplumuma karşı yabancı hissediyorum bunları yaşayınca ve okuyunca.

• 3ay

Ama çoğu kapalı kadın tokalaşıyor. Eli havada bırakan görmedim hiç. Erkekler de öyle. Sadece bir kez geldi başıma bu. Ama saygı duymak lazım. Trans bir kadın aldığım ayakkabıyı sormuştu. Bende tarif ettim mağazayı. Yanımdaki kişiler sen şuradan ayakkabı al diye erkek ayakkabısı satan yeri gösterdiler. Kadının gözlerinde o üzüntü gördüm. Ben insanların tercihlerinden dolayı dışlanmasını istemem. Herkese saygı duyuyorum. Yüzünü peçe ile kapatanların terör bs olaylarından dolayı polis isterse açması gerektiğini düşünüyorum.

• Bizim ailede cok var mesela... karsi cinsle tokalasmiyorlar... saygi duyarim.. inanclari bu yonde.. ve onlarla el sikismadim diye bir eksiklik hissetmedim...

0|0
    0|0
  • Herkesin elini sıkar seninkini sıkmazsa hakarettir, prensip olarak kimsenin elini sıkmiyorsa degil.

0|0
    0|0
  • Uzatılan eli sıkmamak, karşılıksız bırakmak bana göre de hoş bir hareket değil ama karşındaki insan bunun doğru olduğunu düşünerek elini sıkmıyosa "senin elini sıkmak zorunda olduğunu düşünmen" hakarettir. Saygı duymak lazım inançlara, fikirlere.

1|0
    0|0
  • Inancınin emirlerine uyuyor fakat en. azından başıyla selamlayabilir.

0|0
    0|0
  • Aynen hakarrettir nezaket amaçlı yapılan bir eylem neden art niye bulundursun ki

0|0
    0|0
  • Hakaret değil ki herkesin tercihlerine saygı gösterilmeli.

1|0
    0|0
  • değil

0|0
    0|0
  • Degildir

0|0
    0|0
  • Herkesin kendi tarzı. Sıkmak zorunda değil

0|0
    0|0
  • Verır

0|0
    0|0
  • El sikmamak dünyanın en sacma seyi tartismasiz

0|0
    1|1
  • Değil, senin böyle düşünmen onun inancına bir hakaret ama

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• 5 sene önce bir kıza el uzatmıştım havada kalmıştı o gün bugündür kolay kolay kız el uzatmadan el uzatmam doğrusuda budur zaten erkek ilk kadından beklemeli el uzatma olayını uzatırsa sıkarsın nezaketen istersen.

0|0
    0|0
  • hakaret bencede el sikmak istemezsem yumruk yumruga degdiririm eli havada birakmak saygisizlik olur karsi tarafa

0|0
    0|0
  • bu konu ile ilgili âyet ya da hadis vardı galiba. Karşı cinsle el sıkışmak dahi haram. Gerçi bunu günümüz gençliği nerden bilsin. Sözüm meclisten dışarı

0|0
    0|0
  • Sen kendine saygı duyulmasını istiyorsan onun fikirlerine de saygı duymalisin

0|0
    0|0
  • onun elini sıkmanda ona hakarettir kardeş

0|0
    0|0
Yükleniyor...