Sizce Türkiye'de Eksik Olan Şey Nedir?

Geçmişten günümüze yaşanan onca olaya rağmen ders çıkarma huyumuzun olmaması mı?
Kendi içimizde bütünlük kuramamamız mı?
Kolayca başka ülkelerden etkilenmemiz mi, onlara boyun eğmemiz mi?
Yönetim şeklimiz mi?

Sizce eksik olan şey nedir?Sizce Türkiye'de Eksik Olan Şey Nedir?

1|2
19|18

En İyi Erkek Görüşü

• Kendi icimizde parcalara ayrilip birbirimizi oyalayip otekilestirmemiz.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• 1997 de bir siyaset meydanı programında Alman gazeteci ''Siz millet olarak bu ülkeyi hak etmiyorsunuz. çünkü insan gibi davranmıyorsunuz ''demişti.. Bu millet koyunluktan kurtulmadan hiç bir şey olamaz.

1|0
    0|0
    • 2ay

Almanlar insan gibi davraniyo 2milyon yahudi olduruyo ispanyollar da cok cana yakin arenada mizraklarlaa boga olduruyo hepsi mubarek insanlar bu avrupanin biz insaniyetten ne anlariz ki gidip endonezyanin yaralarini sarar fukusima da nuklere yardima kosar acta acikta olan turkmenlere tirlarca yiyecek goturur 2 milyondan fazla yabanciyi ulkemizde sigindiririz biz kahrolasi bir milletiz zaten iyilikten oluyoruz

• 2ay

Dedigini anladim koyunluktan kurtulmaliyiz bu da yine bizim elimizde yavrucaklarimiza iyi egitim saglayarak ornek olarak bunu basaricaz ama elin almaninin hakaretine de izin vermicez almana kizdim burda size degil uzgunum

onlar bize ozendigi ve bizi ornek aldigi gun ulke refaha ulasmis Atamizin ruhu şad olmus olacak.

• 2ay

@kalbimicaldilar Ne yazık ki toplum hızla bölündü cahil bırakıldı ve özentili hayata itildi. Şu politikanın köşesindeyiz artık.
      http://hizliresim.com/88Ml2A

• Kendimizi gelistirmememiz diplomayı birsey sanmamız her birey kendini geliştirmek için çaba gösterirse sıkıntı kalmaz.

1|0
    0|0
  • insanımız öğrenmek yerine yorumu seviyor. çevreden birkaç kişiyi al karşına oturt sonra da ansiklopedileri yanına al birşey bulup sor. her soruna süper yorum yaparlar bir tek soruna bile bilmiyorum demez :D cevabı ansiklopedidekilerle karşılaştır :D onlara söyleme ama.. yoksa yanlış yazıyor, her yazılana inanma filan derler :D :D :D

0|0
    0|0
  • Huzur, güven, özgürlük, barış gibi şeyler eksik.. 1938 den beri.

0|0
    1|0
  • dogmatik bir milletiz. dinimiz gereği belkide veya daha kolay geldiği için bilemem... araştırmayız okumayız ama herşeyi biliriz.

0|0
    0|0
  • hiçbiri
    doğu kültürü ile batı kültürünün çatıştığı bir ülkede yaşıyoruz
    sağcılık, solculuk, dindarlık, atatürkçülük kavramlarının birbiriyle kaos olduğu bir ülkede eksik olan bir şey varsa oda
    hoşgörü ve eğitim sistemidir.

0|0
    0|0
  • kitap okuma aliskanligi olsa yeter

1|0
    0|0
  • Eğitim ve empati.

0|0
    0|0
  • insanlarına beyin... erkeklerne zihniyet... kadınlarına fikir... herşeye mantık gerek...

0|0
    1|0
  • Beyaz toroslar eksik onlar olsa sıkıntı kalmıycak

0|0
    1|0
  • Medeniyet eksikligi var acik ara hem de.

0|0
    0|0
  • Beyinnn

0|0
    0|0
  • insan hakları, demokrasi, birey bilinci, hukuk sistemi eksik hep

0|0
    0|0
  • Şahin ve doğan fazlalığı var

0|0
    0|0
  • Penislerine hakim olamama. Osmanli devleti dunyaya hukmediyordu? Nasil yikildi saniyorsun.

0|0
    0|0
  • cahil olmasa iyi ülke

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 18

• nezaket ve hoşgörü...

1|0
    0|0
    • 2ay

Evet bunlarda yok bizde malesef

• 2ay

@Kayıkçınınküreği maalesef toplum olarak çok ayrı uç noktalardayız orta yolu bulmak için kimse düşüncelerini esnetmiyor herkes körü körüne inanıyor.

• 2ay

Hay ağzın bal yesin. Kesinlikle öyle. Kimse kabuğundan dışarı çıkıp etrafına bakmıyor. Herkes kendi bakış açısıyla at gözlüğüyle izliyor dünyayı. Empati yok, eleştirilere açık olmak yok, oturup dinlemek yok. yok da yook.

• saygı eksik bizim ülkede

1|0
    0|0
  • İnsanların gerçekçi olmaması. Sadece anı kurtarması ve kendilerini kandırarak yaşamaları

1|0
    0|0
  • Tembeliz bee

0|0
    0|0
  • zihniyet

0|0
    0|0
  • Adalet ve egitim

0|0
    0|0
  • Cahillik, zihniyet..

0|0
    0|0
  • zeka

0|0
    0|0
  • kültür , adalet , açık görüşlülük

0|0
    0|0
  • Bir olamayışımız

0|0
    0|0
  • Görüşlerimizi özgürlüklerimizi kendimiz kısıtlıyoruz sorumumuz bu bence birbirimizin düşüncesine saygı ile yaklaşmiyoruz direk kalıplara sokuyoruz insanları

0|0
    0|0
  • Zaten eksikliklerimi ozemissin sen. Ek olarak fasizm ve medeniyetsizlik de yazalim suraya.

0|0
    1|0
  • Bazi o... lar olmasa

0|0
    0|0
  • Turkiyem guzel ulkem eksigi olabilir fakat gunden gune iyilestirmek bizim elimizde 😊

0|0
    0|0
  • Eğitim

0|0
    0|0
  • idam

0|0
    0|1
  • Yönetim şeklimiz

0|0
    0|0
  • Farklılara saygı duymamamız