(Biraz uzun yazdım şimdiden söyleyeyim uzun yazılar sevmeyenler için:) Arkadaş edinmenin sırları neler?

Garip bir soruyla geldim yine :D

18 yaşındayım liseden bu sene mezun oldum. Birinci sınıftan beri çevremde çok fazla arkadaşım oldu. Bu lisede de devam etti. Aslında girdiğim ortamlarda kendimi sevdiriyorum çünkü insanları seviyorum. Fakat hiçbir arkadaşlığım kalıcı olmuyor. Bu benimle alakalı esasında.

Bir anda çok yakınken bir anda kendimi yabancı buluyorum her şeye. Yani birinci sınıftan beri dolu arkadaşım oldu ama şu an yanımda kalan tek bir arkadaşım var. Utangaç ve çekingenim. Ama bazı iyi insanlar yüzlerinden belli oluyor ya girdiğim bir ortamda öyle birini göreyim hemen gider tanışırım.

Üniversite olmadı bu sene, seneye kaldım. Ve dediğim gibi yalnızlık ders çalışmak üzerinde bile büyük etken. Ders çalış, kafa dağıtmak için etrafına bak kimse yok. Kursa başlayacağım. Daha şimdiden umutsuzluk sardı beni ya arkadaşım olmazsa, dışlanırsam diye.

Kırıcı olmadan fikir sunabilecek var mı? Niye böyle ikilemdeyim sürekli acaba?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• yalnız birey güçlü bireydir. Mutlu olmak için ille de birilerine ihtiyacın yok. Daha şimdiden bu duyguyu yaşıyorsan sıkıntı büyük. Çünkü hayatının kalan kısmında bu duyguyu daha çooooooooooooooookkk yaşayacaksın daha çooooooooooooooooookkk yalnız kalacaksın. Zaten herkes yalnız. Arkadaşlıklarınla ilgili olarak da sana nacizane tavsiyem ; Dengeli ol öyle hemen her önüne gelenle çok samimi olma , tamam sıcakkanlı biri olabilirsin bende öyleyim ama insanları iyice tanımadan , denemeden güvenme yoksa dostluğunuz saman alevi gibi olur öyle işte. Birde daima bir mesafe olsun eğer bir konuda rahatsızsan bunu ciddi bir biçimde tepkini koy tabii kırıcı olmadan ciddi bir ses tonuyla yap bunu ki karşındaki anlasın

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Aslında seninle çok benziyoruz. Benimde hiçbir arkadaşım kalıcı olmadı ama bunu bu kadar dert etmedim hiçbir zaman. Çünkü bana gelen insanlar hep iki yüzlü oluyor bende onların istediği gibi davranıyorum. İşim bitinde görüşmeyi kesiyorum sana bunu yap demiyorum tabikide. Arkadaş iyi bir şey ama çok olunca hayatını değiştirir algını farklı yönlere çeker. Ona dikkat et önceliğin üniversiteye gitmek olsun. Hayatında bir sürü kişiyle karşılaşacaksın elbet kalıcı arkadaşın olacak. Kursuda takma kafaya yeni bir ortama girdiğinde sudan çıkmış balığa benzemeyen insan yoktur alışırsın sende.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• boyle diyenlerin biriside benim arkadasim boylelerinden cok iyi arkadas oluyo gercekten sendende olacak eminim👍

1|0
    0|0
  • Ozguven eksikliğinden ve devamlılık eksikliğinden kaynaklanıyor bu

1|0
    0|0
    • 2ay

Bir fikir sunabilir misin peki?

• 2ay

Teşekkür ederim. :)

• 2ay

Rica ederim:)

Kızlar Ne Diyor 0