"Evlilik insanın doğasına aykırı"( bu yazı bilimsel olarak ispatlandı) ne düsünüyorsun?

Öyle ise insanlar neden evlenir? Bu soru Evlilere gelsin

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Evliliğin insan doğasına aykırı olduğunu söylemek dayanaksız bir ifade olabilir. Çünkü insan sosyal bir varlıktır ve tek başına yaşaması doğasına aykırıdır. Dişi hamileyken korunmaya ve beslenmeye ihtiyacı vardır. Bunu da erkek sağlar. Doğa böyle çalışır. Böyle olmasa insan soyu kurur giderdi.

Öte yandan insan doğasının tekeşliliğe aykırı olduğu da bir başka gerçek. Bizler bu gün evlilik deyince bunun illa ki tekeşlilik şeklinde olan anlamsız ısrarımız yüzünden sıkıntılar çıkıyor.
    Yani insan doğasına aykırı olan şey evlilik değil, tekeşliliktir.

0|1
    0|0
    • 2ay

Yorumlarımdan birinde insan doğasindan bahsettim evet.. sadece küçük bir değişiklik yaptım evlilik diye.. aynen katılıyorum görüşünüze

En İyi Erkek Görüşü

• Zaten fark etmiştim ben :) o yüzden bekarım

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Evlenmeden tr de beraber yasa da gorelim :d

0|1
    0|0
  • isviçreli bilim adamları mı kanıtlamış? :)))

0|1
    0|0
    • 2ay

Aslında tekeşlilik insan doğasına aykırı açıklaması ispatlandı.. ben biraz değiştirdim cevapları merak ettiğim için-)

• hani nerde o yazı? okumak istiyorum.
    bilim adamları hep bir sürü çelişen şeyi ispatlayıp duruyorlar zaten ama ne kadarı doğru acaba

0|1
    0|0
    • 2ay

(Evrim ağacı tekeşlilik insan doğasına aykıri)
      Google dan bakabilirsin

• 2ay

@SimonPaula kişilerin bu açıklamalara inanıp inanmaması, adem ile havva 2 kişi ama,4 çeşit kan grubu olduğu... oturduğumuz popomuzun üzerinde kuyruk sokumu kemiği bulunduğunu değiştirmiyor😉

• 2ay

Herkesin kendine göre doğru bildiği bişey var, sen de neyi doğru biliyosan onu yaşa

• Yapı meselesi madem çok eşliliğe meyilli insan birine sadece sana seninle olucam sözü verilmemeli Bilimsel olarak bir anlam ifade etmiyor sözlerin tutulup tutulmaması önemlidir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• sürü psikolojisi + yalnizlik korkusu

0|1
    0|0
  • İspat neymiş merak ettim

0|1
    0|0
Yükleniyor...